بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش - 5.0 out of 5 based on 1 vote

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

یکی از جاذبه های سفر کردن، دیدن حیات وحش می باشد. اینکه به کدام کشور سفر  می کنید و یا آرزوی دیدن چه حیوانی را از نزدیک دارید، به خودتان بستگی دارد. تماشای حیوانات مختلف نه تنها سرگرم کننده است بلکه بسیار هیجان انگیز هم می باشد. با آژانس چهار فصل همراه باشید تا به شما مقاصد طبیعت گردی و حیات وحش را معرفی کنیم.

پارک فیل اِدو (Addo Elephant Park)، آفریقای جنوبی

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

تماشای فیل‌های آفریقایی که به صورت گروهی در حال رفت و آمد در دشت‌های هموار قاره سیاه هستند، بسیار هیجان انگیز می باشد. اگر عاشق این حیوانات غول پیکر هستید، حتما سری به پارک ملی فیل‌ های آدو در آفریقای جنوبی بزنند. مزیت سافاری این است که شما می توانید از نزدیک حیوانات و محل زندگی شان را مشاهده کنید که بسیار جذاب می باشد. شما در این سفر می توانید، از گله‌ فیل‌های جوان که زیر سایه درختان مشغول خنک کردن خود هستند تا گروه‌هایی که صحرا را زیر پا می‌گذارند و در نهایت گله‌های کوچک و بزرگی که با هدایت رئیس خانواده به سمت گودال‌های آب در حرکت هستند، دیدن کنید. اگر خوش شانس باشید، می توانید فیل‌ها را در نزدیکی گودال‌های آب، ببینید که به نظر من یکی از دلپذیرترین صحنه‌های عاطفی این جهان را می باشد، مخصوصا لحظه ای که فیل‌های ماده‌‌ در حال رسیدگی و راهنمایی بچه‌های خود هستند. البته شما به جز فیل‌ها، می توانید گاو کوهی آفریقایی، بوفالو، میرکات، خدنگ، بز کوهی آفریقایی قرمز و البته سوسک‌های کمیاب سرگین را مشاهده کنید.

پارک ملی و ذخیره گاه کانا (Kanha Tiger Reserve)، هند

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

اگر دوست دارید، زندگی ببرها را از نزدیک مشاهده کنید، به پارک ملی و ذخیره گاه کانا در هند بروید. این پارک، یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای این گربه سان بزرگ و خوش خط و خال  می باشد. بهترین زمان برای مشاهده ببرها، از ماه مارس تا ماه می است، زیرا در این زمان، آب و هوای خشک می باشد و ببرها ترجیح می‌دهند، بیشتر وقت خود را در نزدیکی گودال‌ های آب باقی مانده سپری کنند؛ به همین دلیل فرصت خوبی است که شما بتوانید از نزدیک آنها را مشاهده کنید. شما در این پارک می توانید، ببرهای بنگال تا خرس‌های تنبل، شغال، پلنگ و البته گرگ‌های هندی را نیز مشاهده کنید. شاید جالب باشد که بدانید این پارک تنها مکان در جهان می باشد که می توانید باراسینگا (Barasingha) یا گوزن تالابی را مشاهده کنید. در واقع تلاش های مسئولین نتیجه داده و توانستند جلوی انقراض این آهو را بگیرند.

رودخانه کینه‌باتاناگان (Kinabatangan River)، بورنئو

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

حتما سری به رودخانه کینه‌باتاناگان در جزیره بورنئو بزنید. شما در این مکان، شاهد طبیعت زیبا و حیات وحش منحصر به فردی می باشید. با اینکه این منطقه در نزدیکی مزارع روغن پالم  واقع شده اما در عین حال جنگل‌های بورنئو یک بهشت امن و جالب توجه را شکل داده است. اگر در این منطقه قدم بزنید، مطمئنا شاهد گونه‌های متعدد پرندگان و حتی گونه های در معرض خطر نابودی همچون اورانگوتان و میمون پوزه دار می باشید. البته بوزینه دم کوتاه هم در این منطقه به چشم می خورد. با تاریک شدن هوا، جانوران شب زی مثل میمون شب گرد غربی، فیل‌های کوتوله بورنئو، میمون شبگرد فیلپینی و حتی گربه‌های سر پخ (flat-headed cat)  که در معرض خطر انقراض هستند، به گشت زنی شبانه مشغول می شوند.

پارک ملی کورکوادو (Corcovado National Park)، کاستاریکا

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

شما در این پارک، شاهد آخرین بازمانده جنگل‌های کهن بارانی و تعدادی از گونه‌های حیات وحش در معرض خطر این کشور، می باشید. البته به دلیل حفاظت کامل از تله گذاری و شکار غیرقانونی جانوران، اکنون بسیاری از گونه‌ها آرامشی نسبی را تجربه می‌کنند و همین امر باعث شده که آنها به حضور انسان‌ها عادت کرده و در نتیجه به راحتی با گردشگران مواجه شوند. کورکوادو، بهترین مکان برای تماشای خوک‌های خرطوم دار در معرض خطر و نیز چهار گونه از نخستی‌های ساکن کاستاریکا یعنی میمون سنجابی آمریکای مرکزی، میمون عنکبوتی دست سیاه، میمون زوزه‌کش و کاپوچین‌ صورت سفید است. در این سفر باید شجاع باشید زیرا ممکن است هر لحظه با حیوانات مختلف مواجه شوید.

جزیره کانگورو (Kangaroo Island)، استرالیا

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

جزیره کانگورو، در سواحل استرالیای جنوبی واقع شده است. این جزیره به خاطر حضور کلنی‌های بزرگ و پرشمار شیرهای دریایی استرالیایی به شهرت رسیده است. علاقمندان حیات وحش می‌توانند در میان جمعیتی پر سر و صدا و فعال از شیرهای دریایی قدم بزنند که هر کدام مشغول کاری هستند. البته به جز شیرهای دریایی، در این جزیره گونه‌های دیگری همچون شیرهای خزدار نیوزیلندی و گونه‌های شناخته شده‌تر استرالیا همچون کانگوروهای خاکستری شرقی، کوالا، اکیدنه منقار کوتاه، پلاتی‌گوس و کانگورو والابی نیز دیده می شود. شما می توانید در تورهای مخصوص شرکت کرده و تجربه یک روزه حیات وحش گردی را امتحان کنید. هم چنین می‌توانید در تورهای مخصوص خلیج شیرهای دریایی که توسط پارک‌های ملی استرالیای جنوبی ارائه می‌شود، ثبت نام کرده  و روز هیجان انگیزی را تجربه کنید.

تالاب پانتانال (Pantanal)، برزیل

بهترین کشورهای جهان برای مشاهده حیات وحش

پانتانال، یکی از زیباترین تالاب‌های دنیا است که  حیات وحش منحصر به فردی را در خود جای داده است. هم چنین  به عنوان بزرگ‌ترین تالاب استوایی جهان نیز شناخته می‌شود. تالاب پانتانال، بهترین نقطه جهان برای تماشای تعدادی از گونه‌های در معرض خطر همچون سمورهای غول پیکر، جگوار، خوک خرطوم دراز آمریکایی، مورچه خوارهای غول پیکر و طوطی ماکائو سنبلی است. اگر قصد دارید از جگوارهای خوش آب و رنگ این منطقه دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم از یک راهنمای محلی با تجربه که به خوبی به مسیر های گوناگون این منطقه آشنا است، کمک بگیرید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل پارک حیات استانبول

هتل گرند حیات استانبول

هتل حیات ریجنسی دبی

هتل گرند حیات دبی

هتل جهان مشهد

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر