ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین گیاهان دارویی برای درمان سرماخوردگی

متاسفانه زمانی که هوا سرد می شود اکثرا با بیماری سرماخوردگی مواجه خواهند شد. این بیماری در اغلب موارد مسری بوده و علاوه بر ای که منجر به ضعیف شدن خود فرد خواهد شد و در نتیجه می تواند برای مدتی او را خانه نشین کند بلکه معمولا افراد نزدیک به او نیز به سرماخوردگی مبتلا خواهند شد. در موقع بیماری ابدا باید به پزشک مراجعه کرده و براساس دستورات وی عمل نمود. اما مصرف برخی گیاهان دارویی نیز می تواند روند درمان را جلو برده و کمک به تسریع بهبودی نماید. این گیاهان مفید عبارتند از:

 

بهترین گیاهان دارویی برای درمان سرماخوردگی

1- ریحان ریحان یکی از سبزیجات معطر است که ما همواره در کنار غذا از آن استفاده می کنیم. تحقیقات نشان داده است که این سبزی دارویی سرماخوردگی، آنفولانزا و سرفه را درمان کرده و همچنین را تب را کاهش می دهد.

2- نعناع گربه ای نعناع ارقام مختلفی دارد که یکی از آن ها نعناع گربه ای است. استفاده از این گیاه به صورت تازه و یا دمنوش تاثیرزیادی در کاهش تب دارد.

3- گون تمامی قسمت های این گیاه مفید هستند. برای مثال گزارشات علمی حاکی از آن است که در ریشه گون ترکیباتی وجود دارد که با افزایش تعداد گلبول های سفید در بدن منجر به تقویت سیستم ایمنی شده و در نتیجه عفونت موجود در بدن با سرعت درمان خواهد شد. در زمان سرماخوردگی می توانید ریشه این گیاه را به سوپ بیمار اضافه کنید.

4- فلفل سیاه این ادویه می تواند دردهای ناشی از سرماخوردگی را رفع نماید و معمولا توصیه می شود که در غذای بیمار استفاده شود.

5- دارچین لازم است بدانی که در زمان سرماخوردگی اگر درون بدن را گرم نگه دارید بهتر از گرم نگه داشتن بیرون بدن بوده و سریع تر منجر به بهبودی خواهد شد. دارچین چنین شرایطی را برای شما فراهم خواهد کرد.

6- سرخار گل این گیاه دارویی که متعلق به خانواده کاسنی است زمانی باید استفاده شود که بدن شما تازه در حال عفونت کردن است در این زمان سرخار گل بسیار موثر خواهد بود.

7- اکالیپتوس خاصیت اکالیپتوس برای همه آشکار است و می دانید که بخار آن برای از بین بردن عفونت های سینوس ها و تمیز کردن این نواحی بسیار مفید است.

 

بهترین گیاهان دارویی برای درمان سرماخوردگی

بهترین گیاهان دارویی برای درمان سرماخوردگی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

12 فایده انار برای سلامتی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

آیا میوه های دارای قند برای سلامتی مفید هستند؟

9 پیشنهاد برای یک رژیم غذایی سالم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد