ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بهترین ییلاقات ایران برای سفر در تابستان

اکثر مردم برای سفر به نقاط مختلف ایران فصل شهریور را انتخاب می کنند. در این فصل به دلیل ازدحام مردم به نقاط شمالی کشور جاده ها بسیار شلوغ می شود. شما می توانید به جاهای دیدنی دیگری سفر کنید.

شما می توانید در وهله ی اول به ییلاقات زیبای کشور سفر کنید. با اینکار می توانید سفری آرام و بی خطر را تجربه کنید. ما در اینجا چندین ییلاقات زیبا و معروف را به شما معرفی می کنیم.

دهکده جهان نما

این دهکده در استان گلستان قرار دارد. همچنین در میان رشته کوه های البرز جا گرفته است. در ارتفاعات این دهکده می توانید دشت گرگان و دریا را مشاهده کنید. این دهکده دارای چشم اندازه های زیبایی می باشد که هر گردشگری را به خود جذب می کند. روستا های کفشگیری محله و سعد آباد محله دارای معماری سنتی می باشند و همچنین در دهکده جهان نما قرار دارند.

چکل آتشان در شمال این دهکده قرار دارد که به عنوان یکی از جاهای دیدنی این دهکده محسوب می شود. در اطراف این منطقه چشمه های آب و گیاهان دارویی و جنگلی به چشم می خورند که هر کدام از آنها به دهکده جهان نما، نمایی زیبا بخشیده است. این دهکده بسیار مناسب برای سفر در فصل تابستان می باشد. همچنین یه عنوان ییلاقی خنک در فصل تابستان شناخته شده است.

بهترین ییلاقات ایران برای سفر در تابستان

اسل محله و دشت دریاسر

دشت دریا سر یکی از مناطق ییلاقی است که در شمال کشور و در شهر تنکابن قرار دارد. مکان آن در بین چهار کوه است. این دشت پوشش سبز جنگل را به پوشش برفی کوه الموت متصل کرده است و مرز بین پوشش سبز رنگ و سفیدی شمال کشور است. یکی از زیبایی این دشت چشمه های جوشان آن است. این چشمه ها در بین سبزه های دشت دریا سر وجود دارد. در فصل پاییز حتی خشکی در بین دشت نمی توان یافت زیرا با فراوانی آب چشمه ها تمام خشکی های اطراف خود را اشغال می کنند.

بهترین ییلاقات ایران برای سفر در تابستان

تنگ براق

شهر شیراز یکی از زیباترین شهرهای ایران است. تنگ براق در شهرستان اقلید شیراز و در ۲۰ کیلومتری شهر سده در روستای تنگ براق قرار دارد. تنگ براق در منطقه کوهستانی قرار گرفته است و این امر باعث وجود دیدنی های فراوان موجود در آن شده است. در فصل بهار و تابستان در این روستا مزارع سرسبز، جنگل و باغ های زیبایی به چشم می خورد که هر بیننده ای را به خود جذب می کند. تنگ براق در شمال روستا قرار گرفته است. در این تنگ رودی وجود دارد که در نهایت به رود پر آب کر ختم می شود. در تنگ براق غار آهکی وجود دارد که از سقف آن قطرات آب به پایین می ریزد و در کف آن پوشیده از خزه ها است. تمامی این ها باعث زیبایی دو چندان تنگ براق شده است. جاذبه های دیگری که می توان برای این دشت نام برد: کتیبه ای به خط پهلوی، معماری روستا، دریاچه ملاصدرا و غار طبیعی آن است.

بهترین ییلاقات ایران برای سفر در تابستان

مازیچال

جنگل مازیچال یکی از مکان های ییلاقی در کلاردشت است. این مکان زیبا در شهر بندر عباس قرار دارد. در این جنگل ابرها دارای شکل های مختلفی هستند که هر لحظه تغییر می کنند و باعث جلوه زیبا و دلنشین این جنگل شده است. یکی از دلایلی که بح آن مازیچال می گویند به دلیل درخت های بلوط آن می باشد.

 بهترین ییلاقات ایران برای سفر در تابستان

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

تور ارزان قیمت ترکیه برای شهریور 94

تور ارزان قیمت کوش آداسی برای شهریور 94

تور مالزی تابستان 95

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد