بهداشت فردی در دوران قاعدگی

بهداشت فردی در دوران قاعدگی
- نوارهای بهداشتی مورد استفاده باید نرم و لایه خارجی آن لطیف باشد و هم چنین  قدرت جذب بالایی داشته باشد. توصه می کنیم که از تامپون، نوارهای بهداشتی و دستمال توالت معطر استفاده نکنید زیرا منجر به سوزش، عفونت و بوی نامطبوع دستگاه تناسلی  می شود. سعی کنید از نوار بهداشتی استاندارد یا پارچه ی تمیز استفاده کنید.
- بهتر است نوار بهداشتی هر سه تا چهار ساعت یک بار عوض شود. این کار مانع است بوی نامطبوع دستگاه تناسلی می شود. نوار استفاده شده را در داخل کاغذ باطله پیچیده و در ظرف آشغال در دار بیاندازید.
- در هر بار اجابت مزاج با آب ولرم خودتان را بشویید. همیشه نواحی تناسلی و اطراف آن را خشک و تمیز نگه دارید، زیرا رطوبت باعث رشد میکروب ها می شود. عمل شستشو را، از سمت جلو به عقب انجام دهید. ناحیه تناسلی و بیرون واژن را حداقل روزی یک تا دو بار بشویید تا بوی نامطبوع حاصل از خونریزی قاعدگی، کاهش پیدا کند.
- در دوران قاعدگی و هنگام خون ریزی، حمام کردن روزانه نه تنها ضرری ندارد، بلکه مفید نیز است. این کار در کاهش درد، کاهش خستگی و از بین بردن بوی بد موثر می باشد. در هنگام استحمام، شستشوی بدن باید به صورت ایستاده انجام گیرد و از نشستن در کف حمام و فرو رفتن در آب وان و استخر خودداری شود.

بهداشت فردی در دوران قاعدگی
-  در دوران قاعدگی پر خوری نکنید و حتما میوه بخورید و سعی کنید روزانه مقداری زیادی آب بنوشید، این کار مانع از یبوست می شود. توصیه می کنیم حتما از گوشت ها، تخم مرغ ، جگر، سبزی¬ها، حبوبات مثل عدس و لوبیا، نخود سبز، نان سبوس دار، آجیل و خشکبار استفاده کنید.

بهداشت فردی در دوران قاعدگی

- انجام فعالیت و ورزش سبک در دوران قاعدگی مشکلی ندارد و باعث آرامش عضلات می شود و هم چنین مشکلات جسمی و روانی قبل از قاعدگی را می کاهد. باید بدانید که بدترین کار، درازکشیدن روی تخت و بی حرکت ماندن است.
- پس از پایان دوره قاعدگی، از صابون های بهداشتی برای شستن بیرون واژن خود استفاده کنید، این کار باعث از بین بردن آلودگی و هم چنین کاهش عفونت می شود.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر