ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!

شاید از نظر شما اینکه در هواپیما چه چیزی بپوشید، چندان مهم نباشد. اما واقعیت امر، چیز دیگری است. در واقع اگر شما لباس مناسب نپوشید، ممکن است دچار مشکلاتی در حین پرواز شوید. مثلا در سال 2010 لیدی گاگا (Lady Gaga) ستاره‌ی پاپ، زمانی که سوار هواپیما بود، به دلیل پوشیدن لباس های تنگ، علائم ترومبوز وریدی در بدنش پدیدار شد. این علایم به دلیل فشار کم کابین، تشنگی، بی‌حرکتی در طول سفر طولانی و صندلی‌های تنگ ایجاد می گردد. در واقع زمانی که فرد دچار ترومبوز ورید عمقی می شود، لخته‌های خون در وریدها ایجاد شده و احتمال آمبولی ریه را افزایش می‌دهد. اما خوشبختانه، گاگا از قبل با این مشکل آشنا بود و از خدمه کابین درخواست کمک کرد. اگر شما هم لباس هایی این مدلی دارید، بهتر است فقط در مراسم و جشن ها بپوشید و سعی کنید در طول پرواز از لباس های راحت تر استفاده نمایید. حتی اگر شلوار جین می‌پوشید، باید مراقب باشید که برایتان زیاد تنگ نباشد تا دچار این مشکل نشوید.

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!

لباس‌های تنگ نپوشید. از اجناس طبیعی استفاده کنید

اگر می خواهید مانند این ستاره پاپ، دچار این مشکل نشوید؛ از پوشیدن لباس تنگ خودداری است. در واقع این مدل لباس ها، می‌تواند جریان خون را طی یک پرواز طولانی‌مدت دچار مشکل کند. پیشنهاد می کنیم زمانی که می خواهید سوار هواپیما بشوید، جین‌های تنگ نپوشید و به‌ جای آن از جین‌های گشاد استفاده کنید. مناسب ترین جنس لباس، پنبه یا کتان است.  

کفش‌های پاشنه‌بلند نپوشید. از کفش‌های راحت استفاده کنید

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!
واقعا لزومی ندارد که در طول پرواز، کفش های پاشنه بلند بپوشید. پاشنه ها، علاوه بر اینکه باعث ابتلا به بیماری‌های زیادی می‌شوند، می توانند در زمان خروج اضطراری، شما را دچار مشکل کنند. بهترین مدل کفش ها برای طول پرواز، کفش‌های پیاده‌روی می باشد. پیشنهاد می کنیم از پوشیدن کفش های پاشنه بلند در طول سفر خودداری کنید تا بتوانید با خیال راحت و بدون هیج مشکلی از سفر خود لذت ببرید. هم چنین کفش‌های کالج، گزینه خوبی برای سفر می باشند.

ادکلن استفاده نکنید. از لباس‌های تازه شسته شده استفاده کنید

به نفعتان است این‌ها را در هواپیما نپوشید!

سعی کنید در طول سفر هوایی، از ادکلن استفاده نکنید. پوشیدن لباس تمیز کافی می باشد. ممکن است در هواپیما، افرادی مبتلا به آلرژی یا آسم باشند و واکنش به عطر قوی داشته باشند.

لباس ناهنجار نپوشید. از لباسی استفاده کنید که مطابق عرف است

از پوشیدن لباس های ناهنجار در طول پرواز خودداری کنید. در سال ۲۰۰۵، خدمه خطوط هوایی جنوب غربی، Lorrie Heasley را از پرواز منع کردند، دلیل آن هم پوشیدن لباس نامناسب بود. شما با رعایت کردن این نکات، نه تنها به خودتان، بلکه به دیگران هم احترام گذاشته اید. به نظر شما زمان سوار شدن به هواپیما، چه مدل لباس هایی نپوشیم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

راهنمای سفر به مالزی

تعطیلات در مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

مسجد ایرانیان در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد