بچه مار ماهی، گران ترین غذای اسپانیا

بچه مار ماهی، گران ترین غذای اسپانیا
آیا تا به حال به اسپانیا سفر کردید؟، غذاهای  عجیبب و غریب آنها را امتحان کرده اید؟ در این مقاله شما را با گران ترین غذای اسپانیا که مارماهی می  باشد، آشنا می کنیم. در ابتدا  این مارماهی ها یک وعده عذایی محسوب نمی شدند، شاید فقط کارگرها این غذا را می خوردند، دلیل آن هم، ارزان بودن این غذا بود. در سال 1991 یک شرکت به نام Angulas Aguinaga، با surimi ( یک سس ماهیِ قدیمی ) اقدام به ساخت نمونه ی تقلبی این مارماهی ها به نام Gulas  کرد. ظاهر  Gulas شبیه به مارماهی های اصلی می باشد، با این تفاوت که حالت آن کمی ژل گونه تر بوده و بیشتر مزه ی ماهی میدهد.

بچه مار ماهی، گران ترین غذای اسپانیا

البته   هنوز Gulas محبوب می باشد و در فروشگاه های اسپانیا یافت می شود. البته به مروز زمان و به علت احداث سدهای مختلف، مارماهی کم یاب شدند، به گونه ای که فقط در رستوران های مجلل یافت می شد. امروزه جز گران ترین و محبوب تریت غذاها به حساب می آید. البته به دلیل گرونی، مارماهی جزمحموله های  قاچاق نیز می باشد  و بازار سیاهِ آن هم بسیار پر رونق است. ممکن است برای بار اول که این غذا ببینید، از بالا بودن قیمت آن تعچب کنید. نه تنها ظاهر این غذا اصلا جذاب نیست بلکه طعم جالبی هم ندارد. در واقع این غذا شامل کرم های در هم تابیده هست که بیشتر شما را یاد اسپاگیتی می اندارد؛ با این تفاوت که این غذا اصلا مزه  خوبی ندارد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا اسپانیایی ها این نوع غذا را دوست دارنند؟ دلیل آن نوع طبخ آن است. استفاده ازدستور العمل های سنتی برای سرخ کردن سیر و فلفل گرم در بسیاری از روغن های مختلف، از جمله روغن زیتون، این نوع بچه مارماهی را ، به عنوان گران ترین غذای  اسپانیا تبدیل کرده است. اگر دوست دارید در مورد زندگی این مارماهی بیشتر بدانید ادامه مطلب را ازدست ندهید.
صید مارماهی

بچه مار ماهی، گران ترین غذای اسپانیا

نکته جالب در مورد مارماهی، این است که آنها هم می توانند در آب های شیرین زندگی کنند، هم  در اعماق زمین مسافت طولانی را طی کنند. هم چنین مارماهی از موجودان زنده و مرده تغذیه می کند. برای اینکه ماهی گیران اسپانیایی بتوانند این غذای لذیذ را صید کنند، مارماهی ها باید سفر طولانی داشته باشند. در واقع بعد ازتخم گذاری در خلیح فارس به سمت اروپا حرکت کرده و گاهی بعد ازسپری شدن زمان طولانی به دریای آتلانتیک اسپانیا میرسند. در آنجا صیادان، منتظر این مارماهی ها میباشند. ازنظر ماهی گیران،بهترین زمان برای صید آنها، زمانی است که آب و هوا در بدترین شرایط خود است. یعنی زمانی که باران شدیدی می بارد و دریا در متلاطم ترین حالت خود می باشد. نکته جالب در مورد صید این مارماهی ها، این است که قیمت صید اول با صید دوم بسیار تفاوت دارد. در واقع تازه بودن این مارماهی ها برای رستوران دارها بسیار مهم است. طبق گفته صاحب یکی از رستوران ها، وجود غذای مارماهی در منوی رستوران، باعث جذب مشتری و شهرت رستوران میشود.

بچه مار ماهی، گران ترین غذای اسپانیا
با این حال که غذای مارماهی از نظر افراد بسیاری خوشمزه نیست ولی هنور هم فروش زیادی دارد و عده ای در یک فصل، چندین بار برای خوردن این غذا به رستوران می روند. اگر شما هم به اسپانیا سفر کردید و از این غذای عجیب خوردید، حتما نظرتان را در مورد آن با ما به اشتراک بگذارید.

بچه مار ماهی، گران ترین غذای اسپانیا

بچه مار ماهی، گران ترین غذای اسپانیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سیلکن گران هاوانا بارسلونا

هتل گران ملیا شانگهای چین

سالم ترین روغن برای آشپزی کدام است؟

ماجرای کلاغ و مار

پربازدید ترین ها در شیراز

داستان جنگلبان و مار

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر