بیماری افسردگی

افسردگی از مواردی است که بیشتر مردم دچار آن هستند که یکی از عوامل مهم آن استرس می باشد. این عارضه که امروزه در میان مردم شیوع زیادی پیدا کرده، اکثر مواقع باعث مشکلات نیز می شود. از سوی دیگر می توان با خوراک های سالم و مواد غذایی مفید و مغذی آن را رفع و کنترل کرد.

افسردگی

شاید نگران کننده و در حین حال جالب باشد که پزشکان برای درمان افسردگی به چند نوع مواد غذایی اشاره کرده،  و آنها را برای بهتر شدن روحیه توصیه می کنند،  که در ادامه به آنها می پردازیم.
اگر در طولانی مدت دچار استرس هستید،  و می خواهید که از آنها رهایی یابید،  از مصرف شکلات در روز غافل نشوید.  زیرا که شکلات کمک می کند تا انرژی بیشتری گرفته و در بهبود حالتان موثر می باشد.
همچنین مواد دیگری نیز هستند که به بهبود استرس کمک کرده، و افسردگی را درمان می کنند.  از جمله این مواد غذایی می توان به اسفناج اشاره کرد،  که دارای مواد و عناصری چون فولاد هستند. که می تواند غم و ناراحتی را برطرف کند. همچنین این ماده غذایی برای داشتن تمرکز بیشتر و اعصابی راحت موثر است.

افسردگی
از جمله مواد غذایی دیگر می توان به انواع چای نظیر چای سبز اشاره کرده،  که به خاطر آنتی اکسیدان و املاح معدنی به رفع عصبانیت کمک می کند.  چای سبز این خاصیت را دارد تا اعصاب را در افراد عصبی آرام کرده و علاوه بر آن از داشتن املاح مورد نیاز برای بدن نیز برخوردار است.
همینطور اگر غمگین هستید،  می توانید از شیر کم چرب غنی شده به همراه ویتامین دی برای این موضوع استفاده کنید. این ماده خوراکی باعث می شود تا بتوانند آرامتر به مسائل نگاه کرده، و غصه خوردن را فراموش کنید.

افسردگی
زیرا کمبود ویتامین دی از عوامل ایجاد ناراحتی و عصبانیت در فرد است. که انگیزه و نشاط را در فرد کم کرده،  و فرد را دچار احساس افسردگی می کند. خوردن مواد غذایی که شامل عناصری چون امگا تری مثل ماهی قزل آلا نیز باعث شده تا کمتر احساس نگرانی کند؛ و تشویش و اضطراب را در فرد کاهش می دهد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص دارویی ازگیل در درمان بیماری ها

درمان بیماری ها با آب کدو حلوایی

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

تاثیر مثبت پرتقال توسرخ در درمان بیماری ها

تاثیر مصرف زرشک در درمان بیماری ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد