بیماری های قابل درمان با زالو

1- بیماری های پوستی و آکنهبیماری های قابل درمان با زالو
برای برطرف کردن جوش های پوستی و آکنه ها امروزه استفاده از زالو یکی از درمان های موثر محسوب می شود. اما برای این درمان باید نکاتی را در نظر گرفت چرا که پوست صورت بسیار حساس و آسیب پذیر است.

برای درمان آکنه با استفاده از زالو باید از زالوهای کوچکتر و به تعداد بیشتر استفاده کرد، چرا که اثر ناشی از نیش زالو هر چه قدر کوچکتر باشد زودتر التیام می یابد. همچنین قسمتی از صورت را برای انداختن زالو باید انتخاب کرد که حساسیت کمتری نسبت به بقیه قسمت ها دارد.

برای درمان جوش ها و اکنه های صورت ابتدا کار را با قسمت چانه، پشت گوش و کناره های صورت شروع می کنیم، اگر پوست بیمار در برابر درمان مشکلی نداشت، ادامه درمان را بر روی قسمت های اصلی صورت انجام می دهیم و زالو را مستقیم بر روی لک ها و جوش ها قرار می دهیم.

زالو درمانی نه تنها برای پوست های جوش دار مفید است بلکه برای پوست های سالم نیز مفید بوده و موجب جوان ماندن و زیبایی بیشتر پوست می شود.

محصولات بهداشتی و درمانی بسیاری نیز موجودند که در تولید آنها از بزاق زالو استفاده شده است و برای افرادی که نمی توانند از روش زالو درمانی استفاده کنند مفید است.

در اکثر موارد به دلیل افزایش سموم در بدن و عدم دفع آنها، پوست کدر و تیره می شود و در چنین مواردی استفاده از روش زالودرمانی یا استفاده از هریک از فراورده های تولید شده از بزاق زالو حتما کارساز هستند.

2- کمک به درمان بیماری آرتروز

در بزاق زالو ماده ای وجود دارد به نام اورگلاز که این ماده اثرات درمانی فوق العاده ای برای بیماری آرتروز دارد. افرادی که از بیماری آرتروز رنج می برند، می توانند با زالو درمانی از درد زانوهای خود کاسته و محدودیت های حرکتی خود را بهبود بخشند.

3- استفاده در جراحی

به دلیل این که بزاق زالو دارای خاصیت ضد انعقاد خون است، می توان از آن در جراحی های پیوندی برای حفظ افزایش دوام بافت پیوندی استفاده کرد.

بیماری های قابل درمان با زالو

4- کمک به درمان واریس

از آنجایی که بزاق زالو دارای خاصیت گشاد کنندگی عروق و رگها می باشد و جریان خون را آسان می کند، برای درمان واریس نیز می توان از زالو کمک گرفت.

5- کمک به درمان واریکوسل

برای درمان واریکوسل بیضه ها و درمان ضعف اسپرم مردان نیز زالودرمانی موثر است.

6- برطرف کردن کوفتگی ها و آثار ناشی از صدمات

زالو با مکیدن خون آلوده موجب تولید خون تازه در بدن می شود. به همین منظور برای برطرف کردن آثار ناشی از کوفتگی ها می توان از زالو استفاده کرد.

7- کمک به درمان بیماری های قلبی

بزاق زالو داری خاصیت گشاد کننده عروق و ضد تجمع پلاکت است و به همین جهت زالودرمانی می تواند در درمان بیماری های قلبی و عروقی مفید باشد.

8- کمک به درمان دردهای عضلانی

زالودرمانی اثرات فوق العاده ای برای برطرف کردن دردهای عضلانی دارد و به طرز چشمگیری موجب کاهش دردهای عضلانی می شود.

بیماری های قابل درمان با زالو

9- کمک به درمان تورم چشم

نتایج تجربی حاکی از آن است که زالودرمانی در برطرف کردن تورم چشم ها نیز مفید است.

10- کمک به درمان بیماری های گوش

برای درمان بیماری های مربوط به گوش نیز از زالودرمانی استفاده می شود. در این مورد بایستی از زالوهای کوچک استفاده کرد و در فواصل زمانی منظم از چند زالو برای هر گوش استفاده کرد تا تاثیرگذار باشد.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد