بیماری ها و اختلالات مربوط به فصل پاییز

 در فصل پاییز ممکن است احتمال بروز بیماری هم بیشتر شود.  فصول در حال تغییراتی هستند که ممکن است حال وهوای فرد را هم تغییر دهند این تغییر هوا از فصل گرم به فصل سرد به صورت ناگهانی اغلب شیوع بیماری ها را هم تا حد زیادی افزایش می دهد زیرا بدن فرد هنوز با شرایط آب و هوایی پاییز هماهنگ نشده است و معمولا این بیماری ها هم در فصل پاییز شیوع بیشتری پیدا می کنند و به راحتی تکثیر می شوند.

بیماری ها و اختلالات مربوط به فصل پاییز

از مهم ترین این بیماری ها سرما خوردگی و آنفولانزا است که در فصول خاصی اتفاق می افتد این بیماری معمولا در بیشتر فصول رخ می دهد اما شیوع آن در فصل پاییز بیشتر است معمولا این مسئله هم به دلیل افزایش ازدحام ترافیکی و به دلیل رفت و آمد ها می باشد که والدین وکودکان در مدارس با یکدیگر دارند وافزایش ارتباط به خصوص در بین کودکان می تواند یکی از عوامل ایجاد این بیماری وافزایش شیوع آن باشد معمولا بیماری هایی را که می بینیم در فصل پاییز رایج است به دلیل سرمای شدید در فصول دیگر رایج نیست در این فصل معمولا گسترش میکروب ها و ویروس ها بیشتر است.

بیماری ها و اختلالات مربوط به فصل پاییز

حتی طبق گفته های وزارت بهداشت آمریکا سرطان پستان هم یکی از بیماری هایی است که در این فصل بیشتر شیوع می یابد علاوه بر این معمولا بیماری هایی مانند گلودرد های چرکی که ممکن است یک فرد در فصول دیگر به راحتی به آن مبتلا نشود در فصل پاییز شیوع بیشتری دارد. هر ساله معمولا بیماری های ویروسی که در پاییز ایجاد می شوند نسخه جدیدی می یابند به همین دلیل مصونیتی که فرد در مقابل بیماری در سال گذشته پیدا کرده است دیگرمی تواند در جلوگیری از ابتلا به بیماری او را یاری دهد یا حتی واکسن هایی که فرد برای جلوگیری از بیماری انجام می دهد در سال بعد نمی تواند در مقابل بیماری برای او کارساز باشد و ممکن است یک نفر سال قبل به یک نمونه بیماری ویروسی مانند سرما خوردگی دچار شده باشد و در مقابل این بیماری هم مصونیت پیدا کرده باشد اما در سال بعد دوباره با یک نسخه جدید از آنفولانزا بیمار شود.

بیماری ها و اختلالات مربوط به فصل پاییز

بیماری های ویروسی که معمولا در فصل پاییز از طریق سرفه و عطسه ممکن است فرد را درگیر کنند و یا حتی در اثر یک صحبت کردن عادی به فردی دیگری منتقل شوند ممکن است حتی از راه تماس دست آلوده با قسمت هایی مانند چشم یا بینی هم فرد را آلوده کنند.

طبق آماری که در سال 2020 در اثر ابتلای یک فرد به آنفولانزای خوکی گزارش داده شده بود: شیوع این بیماری در بین حیوانات هم با شروع فصل سرما و فصل پاییز هم بیشتر خواهد شد. سرما خوردگی یکی دیگر از انواع بیماری هایی است که غالبا افزایش شیوع آن را در فصل پاییز شاهد هستیم این بیماری هم مانند آنفولانزا علائم مانند تب و لرز وسرگیجه وتهوع، کوفتگی وسایر علائم آنفولانزا را بروز می دهد ولی در واقع ویروس این بیماری با ویروس آنفولانزا متفاوت است اما علائم بیماری هر دو بیماری تا حدود زیادی یکسان هستند.

یکی دیگر از بیماری هایی که ممکن است فرد در فصل پاییز به آن گرفتار شود آنفولانزای معده است و دارای حالات شایعی است که ما بیشتر در فصل پاییز با آن روبه رو می شویم در طی ماه های سرد آنفولانزا معده و سایر بیماری های گوارشی هم تا حدود زیادی شیوع می یابند حتی دیده شده که بیماری هایی مانند التهابات معده یا روده هم در این فصل بیشتر می شود همچنین باکتری هایی که باعث فساد مواد غذایی می شوند معمولا در این فصل شیوع بیشتری دارند و  هم باعث بیشتر شدن بیماری هایی مانند مسمومیت غذایی می شوند. آنفولانزای معده در فصل پاییز حدود 21 میلیون نفر را در آمریکا به طور میانگین هر ساله درگیر می کند این بیماری می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل شود و درمان بلند مدتی هم دارد.

بیماری ها و اختلالات مربوط به فصل پاییز

یکی دیگر از بیماری هایی که اغلب در فصل پاییز رخ می دهد عفونت های گوش است که معمولا بیشتر این بیماری هم کودکان را درگیر می کند این بیماری بیشتر به دلیل تغییرات ناگهانی آب وهوا رخ می دهد و فرد را در معرض عفونت های مزمن گوش قرار می دهد.

از دیگر بیماری هایی که معمولا افراد در فصل پاییز با آن روبه رو می شوند برونشیت است که باعث ایجاد عفونت ریه می شود این بیماری هم در اثر انتقال میکروب هایی رخ می دهد که در فصل پاییز وجود دارند و معمولا به دستگاه تنفس فرد حمله می کنند این بیماری ها معمولا از طریق تماس مستقیم بین گلو و بینی فرد رخ می دهند که باعث انتقال میکروب از فردی به فرد دیگر می شود و تا حدود زیادی ریه ها را با مشکل مواجه می کند.

بیماری ها و اختلالات مربوط به فصل پاییز

پزشکان برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های پاییزی توصیه می کنند که در این فصل باید بیشتر از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنند همچنین در هنگام کار در محیط هایی که آلوده هستند و امکان انتقال بیماری هست باید بیشتر مراقب سلامتی خود باشند. در اتوبوس و وسایل نقلیه عمومی از دستگیره ها کمتر استفاده کنید و سعی کنید مناطق مختلف را کمتر لمس کنید. کودکان خود که در مدارس هستند بیاموزید که چگونه مراقب خود باشند معمولا کودکان بیشتر عامل نشر بیماری ها هستند زیرا در ارتباط نزدیک با یکدیگر قرار می گیرند وچون نحوه رعایت بهداشت وجلوگیری از ابتلا به بیماری را نمی دانند اغلب به بیماری مبتلا می شوند و منشاء انتقال بیماری به سایر افراد و اعضا خانواده هستند.

بیماری ها و اختلالات مربوط به فصل پاییز

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل آدم و حوا آنتالیا

صفحه پکیج ها

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

تور مشهد ویژه آبان پاییز 94