تاثیر آرتروز بر روی چشم ها - 5.0 out of 5 based on 1 vote

تاثیر آرتروز بر روی چشم ها

آرتروز اغلب به عنوان التهاب مفاصل در نظر گرفته می شود .اما این بیماری مشکلاتی در سایر مناطق بدن مانند چشم ها ایجاد می کند .حدود 5/1 درصد افراد بالای 18 سال با انواع مختلفی از بیماری آرتروز تشخیص داده شده اند. این بیماری می تواند افراد را در هر سنی ، با هر نژاد یا جنسیتی درگیر کند و تاثیر جدی بر کیفیت زندگی آنها بگذارد .

 

تاثیر آرتروز  بر روی چشم ها

تاثیر آرتروز  بر روی چشم ها

مشکلات چشمی مرتبط با آرتروز :

1- خشکی چشم : زمانی که چشم ها نمی توانند اشک تولید کنند .خشکی چشم، زنان را بیشتر از مردان تحت تاثیر قرار می دهد. علایم : خشکی چشم ، احساس جسم خارجی در چشم ، تاری دید .

2-التهاب صلیبیه : التهاب صلیبیه یا بخش سفید چشم که منجر به نازک شدن و پارگی چشم می شود. التهاب صلیبیه نشان می دهد که آرتروز از کنترل خارج شده است و احتیاج به تغییر روند درمانی دارد. علایم : قرمزی چشم ، درد شدید، حساسیت به نور ،کاهش دید ،

3-التهاب یووآه : یووآه ناحیه ایی از چشم است که بین شبکیه و صلیبیه وجود دارد . علایم: درد ، قرمزی ، تاری دید، حساسیت به نور ، خطر کاهش دید دایم به خصوص در بچه ها.

4-آب مروارید : زمانی که آرتروز باعث التهاب کره چشم و کدر شدن لنز داخل چشمی می شود . علایم : تاری یا مه آلود بودن دید ، دید ضعیف در شب ، محو دیدن رنگ ها

5-آب سیاه : آسیب به عصب بینایی به علت فشار بالای درون چشم .اگر مسیرهایی که معمولا مایعات را از چشم منتقل می کنند دچار التهاب شوند ، فشار داخل چشم بالا می رود . علایم :در مراحل اولیه علایمی مشاهده نمی شود ، درد ، تاری دید ، نقاط سیاه در میدان دید ، دیدن هاله در اطراف نور

6-انسداد عروق شبکیه : زمانی که عروق خونی که به شبکیه می رسند ، مسدود شوند ، انسداد عروق اتفاق می افتد علایم : ایجاد یک نقطه کور در میدان بینایی ،دید به طور ناگهانی کاهش می یابد و سپس به حالت عادی برمی گردد، از دست دادن تدریجی بینایی .

7-التهاب ملتحمه : التهاب یا عفونت پوشش لبه پلک ها و بخش سفید چشم علایم : قرمزی چشم ها، ریزش اشک ، ترشحات زرد در اطراف چشم ، خارش و سوزش چشم ها.

 

تاثیر آرتروز  بر روی چشم ها

تاثیر آرتروز  بر روی چشم ها

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

صفحه پکیج ها

دره گل ها ارمنستان

هتل بارویک ها اند اسپا مسکو روسیه

دهکده فیل ها در پاتایا تایلند

معبد بهشت و جهنم چینی ها کوالالامپور مالزی

محله چینی ها کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد