تاثیر میزان امواج موبایل بر روی مغز و بدن انسان

طبق آمار و تحقیقاتی که در سالهای اخیر در مورد تاثیرات و ضررهایی که گوشی همراه برای بدن به خصوص مغز دارد به نکات مهمی پی خواهید برد که در این مطلب به آن می پردازیم. این موضوعات می تواند دانش بشر را در مورد نحوه استفاده و عملکرد گوشی های همراه به مخاطب دهد.

تاثیر میزان امواج موبایل بر روی مغز و بدن انسان

ضرر های ناشی از بررسی های پزوهشگران در مورد گوشی موبایل برای بدن انسان:
طبق تحقیقاتی که پژوهشگران و دانشمندان مریلند آمریکا انجام داده اند، امواج الکترومغناطیسی گوشی های همراه باعث شده است تا بخش هایی از مغز را که در نزدیک گوشی قرار دارد را تحریک کرده و فعالیت آن را افزایش دهد.

تاثیر میزان امواج موبایل بر روی مغز و بدن انسان
و همچنین سوخت و ساز مغزی نیز یکی از علایمی است که در اثر استفاده زیاد از گوشی های همراه حاصل می آید که عده ای آن را مضر شناخته و آن را زمینه ساز بیماری هایی چون استرس و یا ناراحتی های گوارشی می دانند و یا به عنوان عامل اصلی در ایجاد تومور مغزی قلمداد می کنند. و برخی نیز آن را مثبت دانسته و از آن به عنوان فعال شدن بیشتر مغز و کار کرد آن می دانند.

تاثیر میزان امواج موبایل بر روی مغز و بدن انسان
در حقیقت باید گفت که امواج الکترومغناطیسی توسط پوست و بافت های آن جذب می شود. که باعث ایجاد حرارت شده و در نتیجه با بالا رفتن جریان موضعی خون، منجر به افزایش مصرف انرژی و همچنین بیشتر شدن فعالیت های سوخت و ساز در مغز می گردد که برای  بعضی افراد خوب و برای برخی مضر و زیان آور به حساب می آید.

تاثیر میزان امواج موبایل بر روی مغز و بدن انسان
باید گفت که بر اساس شواهدی که از سال های 1996 میلادی سازمان بهداشت جهانی پروژه ای بین المللی که بر مبنای جمع آوری میدان های الکترو مغناطیس ایجاد کرده است. نشان می دهد این شواهد مرتبط با امواج الکترومغناطیسی  بوده که تاثیر این امواج را بر بدن انسان نشان می دهد. که چقدر مخرب و یا می تواند مفید باشد. ولی آنچه که از این تحقیقات بر آمد نشان داد که تا به حال نتیجه قطعی مبنی بر اینکه امواج موبایل می تواند صد در صد مخرب و یا مفید باشد حاصل نیامده است. اما عده ای زیادی به قریب اتفاق امواج موبایل را برای سرعت و فعالیت های ذهنی  مغز خوب و مثبت می دانند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل امواج روتانا دبی

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر