تازه های آنتی  بیوتیکی

تازه های آنتی  بیوتیکی
آنتی بیوتیک ها و افزایش خطر نفرولیتیازیس (سنگ کلیه)
براساس یک مطالعه مورد- شاهدی تازه، پیشنهاد داده شد که 5 گروه از آنتی بیوتیک ها با افزایش خطر سنگ کلیه همراه هستند و این خطر در گروه سنی جوان بیشتر است . این 5 گروه آنتی بیوتیکی شامل موارد زیر هستند :
1. سفالوسپورین ها
2. آنتی بیوتیک های سولفا
3.فلورو کینولون ها
4. نیتروفورانتوءین
تجویز آنتی بیوتیک همسر فردی که واژینیت باکتریال دارد، چنانچه علامتی نداشته باشد، ضرورتی ندارد.  در تحقیقات انجام شده،  نشان داده شد که این اقدام باعث بهبود بالینی یا علامتی واژینیت نمی شود و تاثیری در جلوگیری از عود نیز نخواهد داشت.
استفاده از این آنتی بیوتیک یعنی کلاریترومایسین برای دو هفته باعث افزایش مرگ و میر ناشی از عوارض قلبی  وعوارض عروقی دیگری در بیماران مبتلا به بیماریهای عروق کرونری که استاتین دریافت نمی کردند، شده است. مشخص نیست این عوارض با چه مکانیسمی رخ داده است.
مصرف آنتی بیوتیک های خانواده تتراسیکلین، همراه با رآکوتان احتمال عارضه افزایش فشار داخل مغزی را افزایش می دهد.
درمان آکنه در بارداری

تازه های آنتی  بیوتیکی
مصرف فرم های موضعی رتینوئیدها هم در طول بارداری و دوره قبل از بارداری منع شده است.
درمجموع مصرف موضعی کلیندامایسین (جذب پوستی 4تا 5درصد) و اریترومایسین در بارداری به نظر خطري ندارد. توصیه می شود مصرف فرآورده های لایه بردار  با توجه به نقص اطلاعات درمورد بي خطري آنها براي جنين، به بعد از زایمان منتقل شود
آیا مصرف همزمان ترکیبات پروبیوتیک ها و آنتی بیوتیک ها تداخل دارند؟
تجویز همزمان ترکیبات پروبیوتیک ها و آنتی بیوتیک ها ( آنتی باکتریال) ممکن است باعث کاهش اثربخشی ترکیبات پروبیوتیک ها ( باکتریها) شوند زیرا پروبیوتیک ها، حاوی میکروارگانیسم های زنده و فعال هستند و تجویز همزمان با آنتی بیوتیکها ممکن است باعث مرگ تعداد معناداری از پروبیوتیک ها ( باکتریها) شوند. متخصصان باید  به بیماران گوشزد کنند که بین مصرف آنتی بیوتیک ها و پروبیوتیک ها حداقل 2 ساعت فاصله را مدنظر قرار دهند.
ترکیبات پروبیوتیک حاوی مخمر ( قارچ) مانند ساکارومایسز بولاردی ( یوموگی، دیلیست) مصرف همزمان آنها با ترکیبات ضدقارچ ( مانند کتوکونازول، ایتراکونازول) باعث کاهش اثربخشی آنها میشود. بنابراین بین مصرف ترکیبات پروبیوتیک مخمر و ترکیبات ضدقارچ باید فاصله حداقل 2 ساعت را در نظر گرفت.
 آیا مصرف همزمان آنتی بیوتیکهای خوراکی همراه با ایزوترتینوئین در درمان آکنه امکان پذیر است؟

تازه های آنتی  بیوتیکی
بطور معمول، هنگامی که درمان با ایزوترتینوئین شروع میشود، مصرف سایر درمانهای سیستمیک ضدآکنه ( از جمله آنتی بیوتیک ها ) قطع می شوند.
بیوتیکهای خوراکی مورد استفاده در درمان آکنه:
 در گذشته، تتراسایکلین، آنتی بیوتیک خوراکی ارجح در درمان آکنه بود ( هزینه کم و اثربخشی بالا در مطالعات) ولی امروزه، نسل جدیدتر تتراسایکلین یعنی داکسی سیکلین و ماینوسیکلین جایگزین داروهای اریترومایسین و تتراسایکلین شده اند و این دو دارو ( داکسی سیکلین، ماینوسیکلین) بیشترین داروهای تجویزی توسط متخصصین پوست در آمریکا به شمار می روند؛ زیرا به داروهای اریترومایسین و تتراسایکلین، مقاومت بالایی گزارش شده است.
چرا ما استفاده از تتراسایکلینها را در درمان آکنه به سفالکسین ترجیح می دهیم؟

تازه های آنتی  بیوتیکی
در یک سری تحقیقات، 93 بیمار که برای درمان آکنه از سفالکسین با دوز 500mg دو بار در روز به مدت متوسط 9 ماه استفاده می کردند، پاک سازی آکنه و بهبودی بیشتر آکنه در 4% و 45% بیماران مشاهده شد ولی باید توجه شود که در این مطالعه، اغلب بیماران از سایر درمانهای آکنه هم به جز سفالکسین، استفاده می کردند.
از معایب آنتی بیوتیکهای سفالوسپورین ( سفالکسین، سفکسیم و... ) این است که دارای ماهیت هیدروفیلیک می باشند؛ بنابراین، به بخشهای پیلوسباسه باکتریهای کورینه باکتریوم آکنه هستند، کمتر می توانند نفوذ کنند و همچنین با مصرف این داروها، پتانسیل پیشرفت " استاف اورئوس مقاوم به متی سیلین" وجود دارد.
بااین حال، ماینوسیکلین معمولا بعنوان خط اول درمان توصیه نمی شود؛ زیرا در مقایسه با تتراسایکلین و داکسی سیکلین مزایای بیشتری ندارد و همچنین نگرانیهایی در مورد سمیت بیشتر این دارو وجود دارد.
 هرچند عارضه حساسیت به نور ماینوسیکلین از داکسی سیکلین و تتراسایکلین کمتر است ولی پتانسیل بروز عوارضی مانند:  خطر افزایش فشار داخل مغزی، اختلالات وستیبولار ( سرگیجه،تهوع و استفراغ، عدم تعادل)، تغییرات رنگ پوست، بیماری سرم، پیگمانتاسیون پوستی، سندرم شبه لوپوس دارد؛ بنابراین، مصرف ماینوسیکلین محدود شده است.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر