دیدنی در قشم

  • تینا طاری
  • تینا طاری's Avatar نويسنده موضوع
  • بازديد كننده
  • بازديد كننده
1 سال 3 هفته قبل #5034 توسط تینا طاری
سلام برای بازدید از دیدنیهای قشم چند روز زمان لازم است؟
  • کارشناس گردشگری_بیگلو
  • کارشناس گردشگری_بیگلو's Avatar نويسنده موضوع
  • بازديد كننده
  • بازديد كننده
1 سال 2 هفته قبل #5057 توسط کارشناس گردشگری_بیگلو
قشم از ۲۲ کشور جهان بزرگتره اما کمتر کسی این رو می‌دونه!! بیش‌تر کسایی که به قشم سفر می‌کنند قصدشون خریده و اصلا خبر ندارن قشم به جز خرید کلی جاذبه گردشگری، غذای محلی، سواحل بکر، و رستوران‌های خوب داره.جزیره قشم که متعلق به استان هرمزگانه، در تنگه‌ی هرمز قرار داره و با مساحت ۱۴۹۱ کیلومتر مربع بزرگ‌ترین جزیره ایران و همین‌طور بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارسه! جالبه بدونید که مساحت جزیره قشم، ۲٫۵ برابر کشور بحرینه! که خود بحرین هم دومین جزیره بزرگ خلیج فارس محسوب می‌شه.

جزیره قشم از شمال به شهر بندرعباس، مرکز بخش خمیر و قسمتی از شهرستان بندرلنگه، از شمال‌شرقی به جزیره هرمز، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب‌غربی به جزیره های تنب بزرگ و تنب کوچک و ابوموسی محدود می‌شه. نزدیک‌ترین بندر کشور به جزیره قشم، بندرعباسه. فاصله‌ی بندرعباس تا محل سربندر قشم حدود ۲۰ کیلومتره (۵۰ دقیقه با شناورهای مسافری). از طرفی، نزدیک‌ترین فاصله‌ی این جزیره به ساحل اصلی کشور، خطیه که دماغه‌ی شمالی جزیره، در محل بندر لافت رو به بندر پل، در شهرستان خمیر وصل می‌کنه (۲۰ دقیقه با لندینگ کرافت‌های خودرو بر). این فاصله حدود ۱۸۰۰ متره و قراره در آینده محل احداث پل خلیج فارس باشه.در کنار جزیره قشم، سه جزیره دیگه به نام‌های جزیره هنگام، هرمز و لارک هم وجود دارن (تو یه زاویه مناسب از قشم لارک کاملا مشخصه و هرمز رو هم تو شب میشه همراه با لارک دید). بیش‌ترین فعالیتی که توی این جزایر انجام می‌شه صیادیه. البته، مدتیه که طبیعت بکر و ساحل زلال این جزیره‌ها موردتوجه گردشگرها قرار گرفته‌. از بین این جزیره‌ها، جزیره هنگام به خاطر نزدیکی به جزیره‌ی قشم و وجود دلفین‌ها، آهوها (جبیرها) بیشتر از بقیه گردشگر جذب می‌کنه.

تور جزیره هرمز | تور جزیره هنگام

دو تا جزیره کوچک دیگه هم اطراف قشم وجود دارن که فاصله‌ی خیلی کمی با ساحل قشم دارن و در زمان جزر و مد به تناوب به ساحل جزیره می‌پیوندند و از ساحل جدا می‌شن، همین باعث نامگذاری این چند جزیره‌ی کوچک به عنوان جزایر ناز شده‌: این پیوستن‌ها و جدا شدن‌ها طوریه که انگار این جزایر دارن در پیوستن به جزیره، ناز می‌کنن!
زمان ایجاد صفحه: 0.715 ثانیه
قدرت گرفته از كيوننا