ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا

منطقه پاتایا در ساحل شرقی تایلند میزبان گردشگران بیشماری است. پاتایا دارای سنت های باستانی تایلند و ماجراهای مدرن است. شما می توانید لذت یک جشن پر جنب و جوش را در پاتایا تجربه کنید و یا با گنجینه های منحصر به فرد مذهبی آشنا شوید. کاوش در طبیعت، هنر، علم و فرهنگ را در پاتایا به گونه ای تجربه خواهید کرد که هرگز تصورش را هم نکرده اید. لذت بردن از زیبایی خیره کننده، جنگل های بارانی و یا گل های سرخ تنها گوشه ای از این سفر پر ماجرا به حساب می آید. بررسی ما بهترین جاذبه های پاتایا را معرفی می کند. این جاذبه ها تنها نمونه ای کوچک از انواع شگفتی های پاتایا است که می توانید در این منطقه پیدا کنید. بسیاری از جاذبه های پاتایا در تایلند منحصر به فرد هستند، به گونه ای که برخی از آنها در سراسر جهان بی نظیر می باشند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
1-    خیابان پیاده روی

منظره ها و صداهای موجود در خیابان پیاده روی کاملا متفاوت از بخش های دیگر تایلند است. شهرهای دیگر ادعا می کنند که نسخه دیگر این خیابان را دارند. اما هیچ خیابانی سرگرم کننده تر از خیابان واقع در انتهای ساحل پاتایا نیست. پس از ساعت 18:00 بسته به میزان ترافیک خودروها کسب و کار در خیابان پیاده روی آغاز می شود. تقریبا تمام ساختمان ها مجهز به کلوب شبانه، رستوران و یا بوفه هستند. در شب خیابان با نور نئون روشن شده و موسیقی های مختلفی به گوش می رسد.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
2-    معبد حقیقت

این معبد از نوعی چوب ساج ساخته شده است. معبد حقیقت واقعا هیبت الهام بخشی دارد. این معبد بیان کننده حقیقت فلسفی است که در مورد اهمیت مذهب، فلسفه، هنر در توسعه انسانی، حماقت نادیده گرفتن اخلاق و رضایت معنوی در پیگیری ماتریالیسم حرف هایی برای گفتن دارد. این معبد نشان دهنده تظاهراتی زیبا و شفاف از تلاش و مهارت انسان است. به ویژه هنگامی که متوجه شوید که هیچ یک از چوب مورد استفاده، اصلاح نشده یا به صورت شیمیایی حفاظت نشده اند.

3-    نمایش تیفانی

نمایش تیفانی در یک تئاتر بزرگ اجرا می شود. این نمایش با لابی بزرگ پوشیده شده با سنگ مرمر و لباس-های خیره کننده بسیار چشمگیر است. یک ساعت طولانی از شورش صدا، رنگ و نور در این نمایش گنجانده شده است.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
4-    باغ گرمسیری

باغ گرمسیری پر از پر از گل های زیبا و رنگارنگ است. این باغ دارای نمایشگاه ها بسیاری است که گیاهان تایلندی را به نمایش عموم می گذارند. تیم طراحی این باغ بارها برنده جایزه های مختلف بین المللی برای طرح های خود شده است.

5-    بازار شناور پاتایا

این بازار به عنوان بازار شناور چهار منطقه شناخته می شود. زیربنای این بازار 100 هزار متر مربع است و نماینده چهار منطقه تایلند یعنی شمال، شمال شرقی، مرکز و جنوب است. در این بازار شناور انواع سوغات، انواع میوه ها، انواع غذاها، انواع کارهای هنری، انواع صنایع دستی، انواع کارت پستال ها برای مناسبت های مختلف و انواع لباس و نمایش ها و تظاهرات منظم فرهنگی یافت می شود. در این بازار 114 فروشنده وجود دارد. برخی از این فروشندگان با استفاده از قایق به کسب درآمد مشغول هستند. سایر فروشندگان از بناهای به هم متصل و پیاده روهای محکم استفاده می کنند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
6-    تپه بزرگ بودا

بودای بزرگ به ارتفاع 18 متر در این مکان قرار دارد. این مکان نزدیک به صد متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. از این مکان تماشای پاتایا و خلیج جومتین واقعاً زیباست. معبد موجود در این محل بازدید کنندگان بسیاری دارد. این معبد دارای زنگ های مختلف، وسایل بخور، مجسمه های کوچک متعدد و بخش های دیدنی و چشمگیر است. اغلب مردم پاتایا برای دعا به این مکان مراجعه می کنند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
7-    پارک های آبی

پاتایا دارای پارک های آبی بسیار برجسته ای است. بزرگ ترین و بهترین پارک آبی پاتایا پارک آبی رامایانا است. در پارک های آبی انواع رستوران ها و مراکز تفریحی و گردشگری با امکانات ویژه برای خانواده ها وجود دارد.

8-    دیدگاه های فوق العاده

خاو در پاتایا بهترین محل برای تماشای طلوع و غروب خورشید است. در این مکان سوغاتی های ارزان نیز به فروش می رسد. تورهای گردشگری معمولاً برای 10 تا 15 دقیقه در این محل توقف می کنند. این زمان کوتاه برای لذت بردن از یک منظره خیره کننده نیز کافی است.

9-    جزیره مرجانی

اگر از شما خواسته شود که یک دریای زیبا به رنگ آبی روشن و یک دره ساحلی بی نظیر و بدون ساختمان-های بلند را تصور کنید، بدون شک جزیره مرجانی پاتایا را متصور خواهید شد. شما جزیره لارن نه بلکه یک تکه از بهشت را متصور شده اید. جزیره لارن چیزی فراتر از سایر شلوغی های پاتایا است. جزیره لارن به عنوان جزیره مرجانی نیز شناخته می شود. این جزیره در 8 کیلومتری غرب ساحل پاتایا قرار دارد. اگر به سواحل پر تلاطم علاقه دارید، ساحل لارن را از دست ندهید. از آنجایی که این جزیره زیاد دور نیست، بازدیدکنندگان می توانند صبح به آنجا بروند و پس از گذشت چند ساعت بعد از ظهر به پاتایا بازگردند.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
10-    هنر در بهشت

در این مکان مفروضات سنتی گالری های هنری نادیده گرفته می شوند. در عوض برای هنر زندگی را به ارمغان می آورد. بازدیدکنندگان می توانند از طریق توهمات نوری با چشم اندازهای طبیعت بازی کنند. با ایستادن در موقعیت مناسب و گرفتن عکس از زوایای مختلف شگفتی ساز خواهید بود. مناظری شبیه به افسانه ها، شنا کردن با دلفین ها در اقیانوس، عبور از پل های جنگلی ترسناک و... ذهن هر بیننده ای را متحیر می کند.

11-    رایپلی این را باور دارد یا نه

رایپلی این را باور دارد یا نه مکانی دارای 300 نمایشگاه است که ذهن هر مخاطب را حیرت زده می کنند. نمایش داستان و واقعیت ها، نمایش های شگفت انگیز و تکان دهنده در این مکان نشان می دهد که واقعیت واقعا غریبه تر از داستان است. این مکان دارای موزه های شگفت انگیز، غرفه های سرگرمی، موزه موزاییک، تئاتر متحرک 12 بعدی و بالن نیز هست.

نگاهی کوتاه به جاذبه های گردشگری پاتایا
12-    کوه بودا

بزرگ ترین حکاکی بودا در جهان مربوط به حکاکی روی کوه بودا در پاتایا است. تصویر طلایی بودا با استفاده از لیزر بر کوه حک شده است. تصویر بودا در ارتفاع 70 تا 130 متری در حالتی حک شده است که بودا با یک دست روی زانو و دیگری در دامانش نشسته است. این کوه یکی از زیبایی های طبیعی قابل توجه است. علاوه بر کوه بودا چند جاذبه گردشگری دیگر نیز در نزدیکی این کوه قرار دارد.

13-    سوار شدن در توپ راکت

این بخش از پاتایا شما را هیجان زده می کند. بازی توپ راکت یکی از سرگرم کننده ترین بازی ها در شب های مهتابی پاتایا است. این بازی دارای چند برج با رشته های مخصوص است. هر برج به اتاقکی متصل است که دو نفر در آن جای می گیرند. این بازی در نزدیکی خیابان پیاده روی است و مردم را در هوا بالا و پایین می برد. اتاقک با سرعت چرخش می کند و شبی خاطره انگیز را برای شما به ارمغان می آورد.

کلیک ها: 5
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

راهنمای سفر به پاتایا

اگر برای اولین بار است که قصد سفر به پاتایا را دارید و تمایل دارید که راجع به این شهر اطلاعات یا نکات مفیدی به دست بیاورید ما به شما خواندن این متن را توصیه می کنیم تا هرچه را که برای این سفر لازم دارید، بدانید.
خواندن این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید برای سفرتان برنامه ریزی کنید، از جمله انتخاب هتل، کارهایی که می توانید انجام دهید، و خیلی چیزهای دیگر را ادامه این متن خواهید فهمید.
یکی از کارهای لذت بخش در پاتایا، گشت و گذار روزانه در این شهر است. هر چقدر هم که به این شهر رفته باشید، اما همیشه رستواران جدیدی افتتاح شده است که آن را امتحان نکرده اید و در کوچه پس کوچه های شهر نیز چیزهای جدید و جالبی را خواهید یافت. پاتایا هرگز خسته کننده نیست و پیشنهاد می کنیم که همیشه دوربین خود را به همراه داشته باشید تا بتوانید لحظات زیبایی که در آنجا دارید را ثبت کنید.

راهنمای سفر به پاتایا

پاتایا همیشه روشن و سرگرم کننده است. این شهر ساحلی پر جنب و جوش در اوایل دهه 1980 به شهرت رسید و شهرت آن تا به امروز نیز دوام یافته است. از هنگام طلوع خورشید تا غروب خورشید، سواحل پاتایا به طور مداوم به زندگی نشاط می دهند، زیرا علاقمندان به ورزش های آبی و خورشید پرستان به کنار آب می آیند و فضای آن را پر از انرژی و تکاپو می کنند. پس از غروب خورشید، زندگی در خیابان ها ادامه دارد، شب زنده داری و مهمانی تا طلوع آفتاب ادامه دارد. صرف نظر از ورزش های آبی و شب زنده داری، پاتایا فرصت های بی پایانی را برای اقامت و سرگرمی ارائه می دهد. همین باعث شده است که این شهر به تصویری جذاب به عنوان یک شهر ساحلی ایده آل تبدیل شود که به طور گسترده ای به مقصد گردشگران از نقاط مختلف تبدیل شده است. فرقی نمی کند که زوج باشید یا خانواده یا تنها، چرا که در پاتایا برای همه این ها تفریحات و سرگرمی های مناسبی وجود دارد. پاتایا تنها 147 کیلومتر از بانکوک فاصله دارد و نزدیکترین و عمده ترین ساحل تایلند نسبت به پایتخت این کشور است.

راهنمای سفر به پاتایا

اقامت در پاتایا

انتخاب یک هتل مناسب در پاتایا می تواند مهم ترین تصمیم در مورد برنامه ریزی برای این سفر شما باشد. محیط ناکلوآ، پاتایا و جمتین کاملا با هم متفاوت است: ناکلوآ آرام است و بیشتر تایلندی است، اما دارای بهترین سواحل نیز هست. جمتین محیط آرام و راحتی است، در حالی که پاتایا کاملا پر هیجان و شلوغ است. و بسته به نوع تعطیلاتی که به دنبال آن هستید، مطمئنا محل مناسبی را از میان این سه، برای خود خواهید کرد.

در پاتایا به چه جاهایی می توان رفت؟

پاتایا به فضای پر جنب و جوش خود شناخته شده است، اما این مورد در تمام بخش های این شهر ساحلی محبوب صادق نیست. پاتایا در امتداد ساحل شرقی تایلند، به سه ناحیه اصلی - ناکلوآ، ساحل پاتایا و جمتین تقسیم شده است. هر کدام از این بخش ها دارای فضای منحصر به فرد و جاذبه های خاص خود می باشند، برخی از بخش های آن بیشتر شبیه به مناطق سنتی تایلند هستند و در حالی که دیگر بخش ها شکلی کاملا متفاوت دارند.

راهنمای سفر به پاتایا

چه کارهایی می توان در سفر به پاتایا انجام داد؟

چیزهای زیادی هست که می توانید در پاتایا انجام دهید، و مطمئن باشید که هرگز از این سفر خسته نخواهید شد. صرف نظر از اینکه سلایق و علایق شما چیست. این شهر دارای جاذبه ها و مناظر منحصر به فردی است، از پارک های آبگرم گرفته تا مجسمه های باشکوه بودا در موزه ها و گالری های عجیب و شگفت انگیز که به طور کامل انتظارات شما را برآورده می کنند. به ویژه، معبد زیبای حقیقت که یکی از بهترین جاذبه های پاتایا است و کاملا متفاوت از هر معبد موجود دیگری در تایلند است.

راهنمای سفر به پاتایا
شب گردی در پاتایا

پاتایا به عنوان یک شهر مهمانی شناخته می شود و شهرتی است که به درستی سزاوار آن است. نقاط مختلف این شهر با دیسکوهای شب زنده داری پر شده است و غذاهای متنوعی نیز در رستوران های آن طبخ می شود. این شهر همچنین دارای چند کاباره درجه یک، باشگاه های ساحلی، استادیوم های بوکس و انواع مختلفی از کافه های آبجو است که دارای نوشیدنی های بسیار ارزان می باشد. قدم زدن در خیابان، خود یکی از محبوب ترین تفریح ها در شب است. اگر یک کیلومتر راه بروید، در طول مسیر بیش از 80 کافه، رستوران، موسیقی زنده، کلوپ های شبانه و تعداد زیادی بار می بینید، که هر کدام دارای ویژگی منحصر به فردی هستند.

خرید کردن در پاتایا

از خرید کردن در پاتایا نمی توان خودداری کرد و قیمت ها تقریبا مشابه با بانکوک می باشد، پاتایا نیز دارای تعداد زیادی بازار و فروشگاه های بوتیک است که هیچگاه نمی بندند. شما می توانید هر چیزی از بالاترین درجه تا یک سوغاتی ساده را با قیمت های متفاوتی پیدا کنید. مکان های قابل توجهی مانند بازار شناور پاتایا یا میموزا روز خوبی را برای شما ایجاد می کنند، و جاذبه های مخصوص به خود را دارند.

راهنمای سفر به پاتایا
تورها و فعالیت ها

از آنجا که پاتایا بزرگترین و محبوب ترین شهر پر رفت و آمد در نزدیکی بانکوک است، از لحاظ آنچه که می توانید ببینید و انجام دهید، پتانسیل زیادی دارد. مناظر بسیاری برای دیدن وجود دارد و یک تور سازمان یافته می تواند به شما کمک کند که بسیاری از آنها را ببینید و در مورد آنها بیشتر بدانید. و در غیر این صورت می توانید به تنهایی نیز از این اماکن دیدن کنید. برای کسانی که ورزش را دوست دارند، پاتایا دارای امکانات درجه اول برای گلف، قایقرانی، غواصی و خیلی چیزهای دیگر است.

راهنمای سفر به پاتایا
کجا غذا بخوریم؟

محدوده وسیعی از گزینه های موجود برای غذا خوردن در پاتایا وجود دارد. از غذاهای عالی تا غذای ساده، همه نوع را پوشش می دهد. و با قیمت های مختلف، شما می توانید غذاهای تایلندی، چینی، ژاپنی، هند، ایتالیایی، انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی، آلمانی، عربی، روسی و بسیاری از سبک های دیگر را امتحان کنید. شما مجبور نیستید که در رستوران های هتل غذا بخورید تا بتوانید از بهترین مواد محلی و وارداتی تهیه شده توسط سرآشپزهای ماهر و با تجربه استفاده کنید، بلکه می توانید به طور مستقل و با قیمت مناسب به رستوران های بیرون از هتل بروید و از غذای آنها استفاده کنید.

راهنمای سفر به پاتایا

کلیک ها: 3
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

فرهنگ و آداب رسوم تایلند

1- خانواده در این کشور بسیار مهم است

اولین چیزی که در این کشور اولویت دارد، خانواده است. اگر دیدید شخصی در تایلند خواهر و برادران زیادی دارد، اصلا تعجب نکنید زیرا در تایلند، کلمه ای برای دختر عمو، دختر دایی، پسر عمو و پسر دایی تعریف نشده است و مردم این کشور به تمام این نسبت های خانوادگی خواهر و برادر می گویند. در این کشور خانواده ها اکثرا علاقه مند هستند که در نزدیکی یک دیگر زندگی کنند و این موضوع اصلا برای آن ها عجیب نیست و به عنوان فرهنگ مردم تایلند، جا افتاده است.
یکی از نکات جالب درباره ی فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ها این است که اگر والدینی مجبور به کار در بیرون از منزل باشند، اکثر فرزندان، توسط مادر بزرگ و پدربزرگ، و سایر بستگان بزرگ و تربیت می شوند.

فرهنگ و آداب رسوم تایلند
2- موقعیت اجتماعی در این کشور از اهمیت فرهنگی زیادی برخوردار هستند

اگرچه که این موضوع ممکن است خیلی آشکار نباشد ولی موقعیت انسان ها در این کشور نقش عمده ای در فرهنگ آن دارند.
سن و سال، خانواده، ارتباطات، نوع شغلی که هر فرد دارد، تحصیلات و در آمد همه از عواملی هستند که موقعیت اجتماعی یک فرد را در جامعه تعیین می کند. همانند خیلی از فرهنگ های دیگر، موقعیت اجتماعی افراد هیچ گاه ثابت نیست. مردم این کشور ممکن است جایگاه اجتماعی بهتری بدست بیاورند و یا حتی از دست بدهند. همه چیز به تلاش افراد بستگی خواهد داشت. موقعیت اجتماعی به ویژه زمانی که یک گروه خاصی از مردم قصد همکاری با یک دیگر را دارند، بسیار حائز اهمیت است.

فرهنگ و آداب رسوم تایلند
3- از دست دادن وجهه و احترام در این کشور بسیار اهمیت دارد

احترام، آبروریزی و وجهه ی اجتماعی همه از عواملی هستند که به شدت در این کشور از اهمیت خاصی برخوردارند. برای مثال اگر کسی از شما دعوت کند تا به محلی بروید، و شما برای آن شخص هدیه تهیه نکنید، در واقه در فرهنگ تایلند بی احترامی بزرگی تلقی می شود همچنین اگر هنگام ورود به خانه ی شخصی کفش هایتان را بیرون از خانه در نیاورید، توهین به آن شخص محسوب می شود. بی احترامی در موقعیت های مختلف و در اشکال مختلف باعث می شود تا افراد وجهه ی اجتماعی خود را از دست بدهند و این موضوع باعث می شود تا در اجتماع خجالت زده و شرمگین شوند.
همچنین فریاد زدن بر سر شخص دیگری در این کشور یکی دیگر از راه هایی است که افراد وجهه ی خوب خود را از دست می دهند.

4- لبخند زدن در این کشور معانی زیادی دارد

ممکن است فکر کنید مردم این کشور بسیار مهربان و صمیمی هستند زیرا همیشه لبخند بر لب دارند. اما در حقیقت باید بدانید لبخند های مردم تایلند همیشه به معنای خوشحالی نیست و برخی مواقع به عنوان یک نقاب تلقی می شود. البته که اکثر این مردم بسیار مهمان نواز و مهربان هستند اما همیشه لبخند این مردم را نباید آن چیزی که فکر می کنید، برداشت کرد.

فرهنگ و آداب رسوم تایلند

کلیک ها: 3
راهنمای سفر به تایلند - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

راهنمای سفر به تایلند

راهنمای سفر به تایلند

کشور تایلند در شبه جزیره هند و چین و در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و جزو یکی از بزرگترین کشورهای جهان محسوب می شود. بزرگترین شهر این کشور و همین طور پایتخت آن بانکوک نام دارد. اتایلند دارای مکان های دیدنی و جزیره های فراوان زیبایی می باشد که باعث شده گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند.

تاریخ

قدمت این کشور به سال 1238 برمی گردد. کشور تایلند، هیچگاه مستعمره هیچ کشوری نبوده و به همین دلیل نام این سرزمین را تایلند گذاشته اند که به معنای "سرزمین لبخند" می باشد.

فرهنگ و آداب و رسوم

راهنمای سفر به تایلند

فرهنگ مردمان این سرزمین، تلفیقی از فرهنگ کشورهای هند، چین، کامبوج و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی است. این کشور فرهنگ های جالبی دارد، مثلا به اعتقاد تایلندی ها؛ سر، مقدس ترین عضو بدن است و دست زدن به سر افراد، نشانه توهین می باشد. همچنین پست ترین عضو بدن را پا می دانند. توجه داشته باشید که دست دادن هنگام سلام کردن در این کشور، اصلا خوشایند نیست و به علاوه در زمان بازدید از مکان های مقدس و مذهبی باید پوشش مناسب داشته باشید. جالب است بدانید که روزهای هفته در این سرزمین، با رنگ های مختلف شناخته می شوند مثلا روز دوشنبه را با رنگ زرد نشان می دهند.

شهر های تایلند

پایتخت و بزرگترین شهر این سرزمین، بانکوک است. این شهر به دلیل قصرها، معابد مجلل، بوداهای عظیم، طبیعت های بکر و تفریح های متنوع، گردشگران زیادی رابه سمت خود جذب کرده است. همینطور این شهر، یکی از پر توریست ترین شهرهای جهان به شمار می رود. مهم ترین شهر تایلند، پاتایا است. این شهر دارای سواحل شنی زیبا و تمیز می باشد که بهترین مکان برای استراحت کردن هستند. سومین جزیره بزرگ تایلند، جزیره ساموئی است که یکی از زیباترین جزایر جهان  به شمار می رود. این جزیره به دلیل طبیعت بکر و ساحل های فوق العاده اش، به یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است. این جزیره خدماتی را برای گردشگران فراهم کرده که شامل شنا، آفتاب گرفتن و ماساژهای لذت بخش می باشد. جزیره پوکت هم یکی از بزرگترین جزایر تایلند به شمار می رود. این جزیره با صخره هایی پوشیده با خزه، نخل های باریک و بلند، ماسه های نرم و سفید و شب هایی پر از نور و هیجان، بهترین مکان برای داشتن تعطیلاتی رویایی می باشد. از دیگر شهرهای مهم تایلند می توان به کرابی، چیانگ مای و ناتای اشاره کرد.

گردشگری تایلند

راهنمای سفر به تایلند

تایلند به دلیل داشتن کوهستان های سر به فلک کشیده، معابد تاریخی و باشکوه و چشم اندازهای ساحلی زیبا، باعث شده محبوبیت زیادی در بین گردشگران پیدا کند. اگر عاشق خرید کردن هستید، حتما به بازار روی آب بانکوک سر بزنید. در بازار روی آب که اکثر فروشندگان آنها، زنان می باشند بر روی قایق ها میوه ها و سبزیجات تازه می فروشند. هم چنین امکان کرایه قایق هم وجود دارد.

راهنمای سفر به تایلند

یکی از مکان های دیدنی تایلند، مرکز پرورش و نگهداری کروکدیل است که بیش از 30 هزار تمساح را در خود جای داده است. کاخ پادشاهی یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در بانکوک می باشد که از اواخر قرن 18 تا قرن 20 محل سکونت تمامی پادشاهان تایلند بوده است. در محوطه کاخ پادشاهی مجسمه بودای زمردین نیز قرار دارد. شهر قدیمی آیوتایا از تاریخی ترین بناهای این کشور به شمار می رود. این منطقه در شمال شهر بانکوک قرار گرفته است. قدمت این شهر به قرن 17 بر می گردد و در سال 1991 در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. سفر یک روزه به جزیره مرجان در پاتایا را از دست ندهید. جزیره مرجان با سواحل شنی سفید رنگ و آب هایی پر از مرجان های زیبا، یکی از مکان های ایده آل برای استراحت کردن است. در سفر خود به تایلند، بازدید از خانه مقدس حقیقت یا معبد حقیقت را فراموش نکنید. این ساختمان بزرگ برای مردم تایلند و به خصوص بودایی ها اهمیت زیادی دارد. این بنا از چوب ساخته شده و در گوشه و کنار آن، مجسمه های چوبی به چشم می خورد. از اصلی ترین جاذبه های گردشگری کشور تایلند، جزیره فی فی در پوکت است. شما می توانید در این جزیره از شنا کردن در آب های زلال و آفتاب گرفتن لذت ببرید. هم چنین در این جزیره، غار زیبایی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم حتما از آن بازدید نمایید.  

راهنمای سفر به تایلند

کلیک ها: 9
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

سامویی یکی از بزرگ ترین جزیره های کشور تایلند است که سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن راهی تایلند می شوند. این جزیره جاذبه های طبیعی و گردشگری زیادی دارد و بسیار توریستی می باشد. سواحل زیبا، پارک ها و فروشگاه های مختلفی در این جزیره وجود دارد. برای اقامت مسافران و گردشگرانی که به این جزیره سفر می کنند، هتل های مختلف و متنوعی نیز در جزیره ساخته شده است که هر یک امکانات رفاهی و خدماتی متفاوتی دارند. در این مقاله قصد داریم با برخی از هتل های پنج ستاره ی جزیره ی سامویی آشنا شویم. اگر شما نیز قصد سفر به جزیره ی شگفت انگیز سامویی را دارید در این مقاله با ما همراه باشید.

هتل کامالایا سامویی

هتل کامالایا یکی از هتل های پنج ستاره ی سامویی است که در نزدیکی یکی از سواحل سامویی واقع شده است که کمی از مرکز شهر فاصله دارد و فاصله ی آن تا فرودگاه سامویی نیز ده کیلومتر است. این هتل یکی از زیباترین هتل های سامویی است که دارای ساحل خصوصی می باشد و امکانات تفریحی و ورزشی زیادی نیز دارد. هتل کامالایا معماری بسیار شیکی دارد و دارای رستوران ها و کافه های منحصر به فردی است. همان طور که گفته شد هتل کامالایا اماکانات ورزشی خاصی نیز دارد که از جمله ی آن ها می توان به سالن یوگا، سونا، جکوزی، ماساژ و ... اشاره کرد.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

هتل ایکس 2 سامویی

هتل ایکس 2 یکی دیگر از هتل های پنج ستاره و لوکس جزیره ی سامویی است که در شش کیلومتری آبشار ناموآنگ و دو کیلومتری آکواریوم سامویی واقع شده است. در واقع اگر شما در این هتل اقامت داشته باشید می توانید به دو مکان تفریحی بسیار مشهور سامویی به راحتی دسترسی داشته باشید. فاصله ی هتل ایکس 2 از فرودگاه سامویی نیز بیست کیلومتر است. از جمله امکانات هتل ایکس 2 می توان به استخر، سونا، جکوزی، باشگاه بدنسازی، کافی شاپ، رستوران با غذاهای عربی و ایتالیایی و چینی، بار، اینترنت و ... اشاره کرد.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

هتل وانا بل سامویی

هتل وانا بل یکی از هتل های پنج ستاره ی سامویی است که در ساحل چواننگ واقع شده است و فاصله ی آن تا فرودگاه سامویی تنها پنج کیلومتر است. وانا بل یک کلمه ی سانسکریتی است که به معنای جنگل زیبا می باشد. این نام قطعا برازنده ی این هتل می باشد، چرا که با درختان زیبایی مزین شده است. این هتل 80 سوئیت دارد و از امکانات بسیار مدرنی نیز برخوردار می باشد. گفتنی است که در تمام اتاق های این هتل آی پد و دستگاه قهوه ساز وجود دارد. سالن های ورزش، استخرهای شنا و استراحتگاه های نزدیک ساحل از دیگر امکانات این هتل می باشند. در این هتل رستوران های ساحلی و رستوران هایی با غذاهای ایتالیایی و تایلندی نیز وجود دارد.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

هتل بانیان تری سامویی

یکی از بهترین هتل های جزیره ی سامویی این هتل است که در قلب جنگل و در نزدیکی ساحل قرار دارد و فاصله ی آن تا فرودگاه سامویی نیز تنها سی دقیقه است. شما تنها با ده دقیقه پیاده روی از این هتل می توانید به صخره های پدربزرگ و مادربزرگ که از جمله صخره های معروف سامویی می باشند، برسید و از زیبایی های آن منطقه دیدن کنید. اتاق های این هتل رو به دریا می باشند و در هر کدام از آن ها نیز تلویزیون، یخچال، چای ساز و قهوه ساز وجود دارد. حمام های لوکس، استخرهای بزرگ و استخرهای خصوصی، رستوران های لوکس با انواع غذاهای بین المللی، بارهای مختلف، سالن کنفرانس، اینترنت رایگان و ... از دیگر امکانات تفریحی و خدماتی این هتل زیبا می باشد.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

هتل کاندا رزیدنس سامویی

هتل کاندا رزیدنس یکی دیگر از هتل های پنج ستاره ی سامویی است که در مکانی واقع شده است که می تواند به راحتی به تمام نقاط شهر دسترسی داشته باشد. فاصله ی این هتل تا فرودگاه سامویی تنها یک و نیم کیلومتر است. اتاق های این هتل رو به دره واقع شده است که هر کدام استخرهای خصوصی نیز دارند. یخچال، چای ساز و قهوه ساز نیز از دیگر امکاناتی است که در هر اتاق قرار دارد. از دیگر امکانات تفریحی و رفاهی این هتل نیز می توان به باشگاه بدنسازی، آبگرم، استخر روباز، اتاق بازی و استخر کودکان، رستوران ها و کافی شاپ های مختلف اشاره کرد.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

هتل ساری رایا سامویی

این هتل در فاصله ی سه کیلومتری روستای ماهیگیران سامویی قرار دارد. فاصله ی این هتل از فرودگاه نیز دو کیلومتر است. اتاق های این هتل نیز به یخچال، چای ساز، قهوه ساز، حمام لوکس و ... مجهز است. خدمات ماساژ و باشگاه بدنسازی و امکانات ورزشی از دیگر امکانات این هتل است. هتل ساری رایا برای کودکان نیز امکانات ویژه ای در نظر گرفته است که از جمله ی آن ها می توان به اتاق هایی برای تفریح و سرگرمی کودکان اشاره کرد. رستوران هایی با غذاهای بین المللی مانند غذاهای چینی، ایتالیایی و دریایی نیز در این هتل وجود دارد.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

هتل پاویلیون سامویی

فاصله ی این هتل پنج ستاره از سامویی 9 کیلومتر است و تا ساحل نیز تنها دو دقیقه فاصله دارد. این هتل از 89 اتاق مدرن تشکیل شده است که همگی مبله بوده و به سیستم های گرمایشی و سرمایشی نیز مجهز می باشد. برخی از اتاق های این هتل به صورت ویلایی هستند و استخر خصوصی نیز دارند. در داخل فضای باز هتل نیز استخری وجود دارد که استفاده از آن برای ساکنان هتل رایگان است. در این هتل علاوه بر اتاق های بازی کودکان، پرستاران مخصوص کودک نیز وجود دارند که می توانند از کودکان شما در ساعات خاصی مراقبت کنند. این هتل به زمین گلف و باغی با مساحت سه کیلومتر نیز مجهز می باشد که همگی برای استفاده ی راحت و لذت شما از اقامتتان در هتل در نظر گرفته شده اند.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

هتل نیکی بیچ سامویی

فاصله ی این هتل از فرودگاه سامویی تنها 45 دقیقه است و دارای ساحل خصوصی نیز می باشد. این هتل 48 اتاق مدرن دارد که حتی در آن ها گاوصندوق نیز موجود می باشد. در محوطه ی این هتل مغازه هایی قرار دارد که برای خرید سوغات نیز مناسب می باشند و به طور کلی تمام نیازهای تفریحی و خدماتی شما در این هتل پیش بینی و رفع شده است.

معرفی هتل های پنج ستاره ی سامویی

کلیک ها: 7