تبدیل نمایشگر به تلوزیون بدون نیاز به رایانه - 5.0 out of 5 based on 1 vote

تبدیل نمایشگر به تلوزیون بدون نیاز به رایانه


اغلب افرادی که اکثر وقت خود را پشت نمایشگر رایانه سپری می کنند و پی درپی در حال کار با رایانه هستند، تمایل زیادی دارند که برنامه های تلوزیونی را با رایانه خود مشاهده کنند.

تبدیل نمایشگر به تلوزیون بدون نیاز به رایانه


کارت TV
کارت های TV سخت افزاری جانبی هستند که بر روی شکاف PCI نصب شده و سپس با نصب درایورها و نرم افزارهای جانبی به همراه خود از خاصیت ضبط تصاویر دریافتی به صورت فایل های تصویری با فرمت های مختلف بهره می گیرند.
البته کیفیت تصاویر ضبط شده به کیفیت تصاویر دریافتی بستگی دارد. معمولا امکانی به نام Capture نیز به کارت های TV اضافه می شود که قابلیت تبدیل تصاویر آنالوگ را به دیجیتال میسر می سازد. به طور کل هر نوع سیگنال تصویری که به Capture برسد توسط تراشه مخصوص به دیجیتال تبدیل می شود.
این خصوصیت کارت های TV هیچ ارتباطی به خصوصیت گیرندگی تلوزیون ندارد. اما معمولا این دو در کنار یکدیگر عرضه می شوند. البته باید توجه داشت که کیفیت تبدیل این کارت ها به هیچ وجه با کیفیت کارت های Capture حرفه ای قابل مقایسه نیست.

تبدیل نمایشگر به تلوزیون بدون نیاز به رایانه


ما در این جا قصد داریم به معرفی دستگاه دیگری می پردازیم که قابلیت تبدیل نمایشگر شما را به تلوزیون می دهد. اما طرز عملکرد و ساختار این دستگاه کمی با کارت های TV متفاوت است. دستگاه Combo TV Box دستگاهی است که برخلاف کارت های TV که روی شکاف PCI نصب می شود، خارجی بوده و در کنار نمایشگر قرار گرفته و با یک سیم به آن متصل می شود. این دستگاه نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزاری جهت راه اندازی سخت افزار نداشته و بلافاصله بعد از نصب سخت افزاری و پس از یک سری تنظیمات و کانال یابی به طور مستقیم قابل استفاده خواهد بود. خصوصیت منحصر به فرد این گونه دستگاه ها آن است که کاملا مستقل از سیستم رایانه بوده و حتی بدون روشن بودن رایانه نیز قابل استفاده هستند. این دستگاه با استفاده از یک آداپتور مخصوص از طریق برق شهر تغذیه می شود و این به دلیل مستقل بودن آن از رایانه می باشد. به علاوه این دستگاه در ابعاد کوچکی طراحی شده است و به یک کنترل از راه دور نیز مجهز است.

تبدیل نمایشگر به تلوزیون بدون نیاز به رایانه

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

راهنمای سفر به مالزی

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

اتوبوس های بدون راننده دبی

مصرف ویتامین D بدون مصرف منیزیم هیچگونه سودی برای بدن ندارد!

دیگه لازم نیست حواستون به کالری باشه. رژیم گیاهخواری داشته ب

کشف نانوذراتی که به گسترش سلول های سرطانی کمک می کنند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر