ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تحریم ها تاثیر جدی ای بر صنعت توریسم ایران ندارد

گردشگری یکی از سریعترین صنایع رو به رشد دنیا و همچنین منبع اصلی درآمد و اشتغال برای کشورهای در حال توسعه است. صنعت گردشگری ایران تحت تاثیر بسیاری از تحریم های مختلف است که توسط کشورهای غربی مانند ایالات متحده، سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و دیگر کشورها تحمیل شده است. تحریم های اقتصادی به عنوان اعمال فشار یک ایالت برای ایجاد تغییر در رفتار سیاسی یک دولت دیگر تعریف می شود.

 

تحریم ها تاثیر جدی ای بر صنعت توریسم ایران ندارد

رئیس انجمن هتلداران ایران گفت: تحریم های جدیدی که استفاده هتل های ایرانی را از وب سایت پیشرو Booking.com در زمینه گردشگری منع می کند، تأثیر قابل توجهی بر صنعت گردشگری کشور نخواهد داشت. جمشید حمزه زاده با اشاره به تعداد نسبتا کم رزرو هتل های ایران که از طریق وب سایت Booking.com" انجام شده است، گفت: تحریم های جدید علیه ایران تاثیر قابل توجهی بر صنعت گردشگری کشور و تعداد گردشگران خارجی که از ایران بازدید می کنند، نداشته است. وی گفت: "قرار دادن هتل های ایرانی در لیست هتل های این سایت ، مزیتی برای آنها بود، اما نکته اصلی این است که هتل های ایرانی هرگز نمی توانند به طور مستقیم با شرکت صاحب این وب سایت کار کنند؛ زیرا آنها با موانع در معاملات مالی مواجه بودند که هرگز برداشته نشدند." ، طبق گزارش ایسنا. پس از خروج ایالات متحده از معاهده هسته ای ایران، Booking.com در ایمیل خود به مشترکین ایرانی خود گفت که علیرغم علاقه شدیدی که به همکاری با آنها دارد، هیچ راهی جز پایان دادن به همکاری به دلیل قوانین داخلی اتحادیه امریکا ندارد همچنین از هتل های ایرانی خواست تا رزرو خود را بررسی کنند زیرا همه گزارشات آنها از ماه نوامبر لغو خواهد شد.

 

تحریم ها تاثیر جدی ای بر صنعت توریسم ایران ندارد

رزرو هتل های ایرانی در این وب سایت از طریق سایت پروکسی نیمه آنلاین انجام می شد ولی توریست های خارجی نمی توانستند روند رزرو و پرداخت را تکمیل کنند. در حال حاضر، هیچ سیستم رزروی برای گردشگران خارجی که قصد سفربه ایران دارند برای تکمیل فرآیند رزرو خود بدون هیچ گونه پروکسی وجود ندارد. تعداد رزروهایی [هتلهای ایرانی] که از طریق Booking.com انجام می شد قابل توجه نیست. به عبارت دیگر، توریست های خارجی مایل به بازدید از ایران، بسیار کم از این وب سایت برای رزرو یک هتل در ایران استفاده می کنند. بنابراین، نپذیرفتن هتل های ایرانی در این وب سایت تاثیر معنی داری بر صنعت گردشگری ایران ندارد. حمزه زاده تأکید کرد که اگر دسترسی ایرانیان به سیستم رزرو در جهان محدود شود، برای سفر خارجی آنها مشکل خواهد بود زیرا آنها معمولا از چنین پلتفورم هایی برای رزرو هتل ها در خارج از کشور استفاده می کنند.

 

تحریم ها تاثیر جدی ای بر صنعت توریسم ایران ندارد

در همین حال، او افزود، آژانس های مسافرتی ایرانی استفاده قابل توجهی از این پلتفورم ها می کنند و در حال حاضر با تحریم های جدید، بازدید گردشگران ایرانی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. Booking.com یک وب سایت جمع آوری کرایه سفر هلندی و موتور جستجو برای رزرو است. از سال 2005، هلدینگ رزرو ایالات متحده مالک و اداره کننده آن است و در حال حاضر در آمستردام مستقر است. این وبسایت بیش از 1،534،024 دارایی در 226 کشور و قلمرو دارد و 1،200،000 اتاق روزانه رزرو می کند. این سایت به 43 زبان در دسترس است. در سال 2013، این سایت بیش از دو سوم درآمد هلینگ های رزرو را به خود اختصاص داده است.

 

تحریم ها تاثیر جدی ای بر صنعت توریسم ایران ندارد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل ایران مشهد

صفحه پکیج ها

تسهیلات دارندگان ایران کارت بانک آینده

هتل ایران کیش

هتل رامادا دی ام ای تایلند

هتل ایران اصفهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد