ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تدوین تیزرهای تبلیغاتی

شاید تا به حال درباره تدوین فیلم مطالبی را خوانده باشید. اما در این قسمت می خواهیم شما را با تکنیک های تدوین فیلم های تبلیغاتی آشنا کنیم.
تدوین یعنی گرد آوری. کار تدوینگر به طور خلاصه ترکیب و دسته بندی سکانس های مختلف فیلم و همراه کردن آن با موسیقی، صدا و افکت های سینمایی است. یک تدوینگر مثل کارگردان مجموعه تولیدی، باید به مراحل مختلف ساخت فیلم آگاه باشد. تدوین ترکیب تکنیک و خلاقیت است. خلاقیت هم به تجربه ی کاری وابسته است.
یک تدوینگر باید با نرم افزارهای لازم و به روز در زمینه ی تیزرهای تبلیغاتی و موزیک ویدئو ، کمک به پیش تولید در رابطه با ساخت تیزرهای تبلیغاتی و موزیک ویدئو، توانایی ساخت وله و موزیک ویدئو ، نحوه نوشتن فیلم نامه ی تیزر ، شعار تبلیغاتی ، کار در اتاق فکر و ایده و ساخت ایده خلاق آشنا باشد. 

تدوین تیزرهای تبلیغاتی

مراحل تدوین تیزر های تبلیغاتی:
مرحله ی 1: در تدوین فیلم های تبلیغاتی باید از شروع تدوین اساس کار خود را مشخص کنیم. این کار پایه ای ترین اقدام تدوین است.
مرحله ی 2: برش سردستی
مرحله ی 3: تنظیم رنگ، نور و زمانبندی
مرحله ی 4: تنظیم لایه‌های مختلف صدا، فیلترهای صدا و تنظیم میزان صدا
آشنایی و کار با نرم افزارهای تدوین برای تدوینگر بسیار لازم است. نمونه هایی از نرم افزارهای تدیون برایتان شرح داده شده است.

 تدوین تیزرهای تبلیغاتی


نرم افزار 1: پریمیر پرو
این نرم افزار بسیار پرکاربرد است. اگر آگهی های استخدامی بسیاری از وب سایت ها را دیده باشید، حتما از تخصص هایی که یک فرد متقاضی باید داشته باشد، نرم افزار پریمیر را دیده اید. این نرم افزار از اکثر فرمت های رایج تصاویر، فرمت های صوتی، فرمت های فیلم پشتیبانی می کند.
نرم افزار2: افترافکت
از امکانات منحصر به فرد این نرم افزار استفاده از فایل های سه بعدی دیگر نرم افزارها ، لایه های متن و شکل به صورت دو بعدی و سه بعدی، ردیاب دوربین با امکانات جدیدو ... است.
نرم افزار 3: Sony Vegas Pro
از ویژگی بارز این نرم افزار پشتیبانی از اکثر فرمت های صوتی و تصویری است.
نرم افزار 4: PowerDirector
از خصوصیات بارز این نرم افزار ساخت منوهای منحصر به فرد برای ویدئو دی وی دی می باشد.

 تدوین تیزرهای تبلیغاتی

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد