ترخون - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ترخون

از نظر غذایی و دارویی این گیاه دارای خواص و فایده های زیادی است که علم طب سنتی نیز از آن برای بهبود سلامتی بهره می گیرد.

ترخون
از لحاظ علم مزاج شناسی ترخون گرم و خشک بوده و به  توصیه اطبای سنتی برای کسانی که دارای مزاج سرد هستند می تواند بهترین مصلح در کنار پنیر باشد.
ترخون به مانند سایر سبزیجات از املاح و عناصر معدنی و مغذی نظیر منگنز و کلسیم تشکیل شده است و سرشار از ویتامینهای آ و ث می باشد. همچنین ترخون برای دردهای قائدگی، کمک به سییستم عصبی، بهبود و تسهیل سیستم گردش خون، ارتقا سطح ایمنی بدن و کاهش بوی بدن، بسیار موثر و مناسب است. در حین اینکه یک اشتها آور خوب بوده  که  به هضم و سیستم گوارشی کمک می کند.

ترخون
در غذاها از ترخون به عنوان یک ماده غذایی معطر برای خوش طعم کردن استفاده می شود. در حین حال به علت طبیعت گرم و خشکی که ترخون دارد، در معده صفرای زیادی را تولید کرده و کبد را از این طریق تحریک می کند. که  می تواند سیستم سم زدایی در کبد را فعال کند. و در پی آن نیز شیره های گوارشی افزایش پیدا کرده و هضم غذا در بدن بهتر انجام گیرد.

ترخون
همچنین از ترخون می توان به جای نمک در فشار خون های بالا بهره برد. ضمن اینکه در غذا به عنوان یک طعم دهنده استفاده می شود . می تواند جایگزین خوبی برای نمک  از لحاظ طعم و مزه در غذا نیز باشد.
در طب قدیم ایران از ترخون برای دفع کرمهای روده استفاده می شده و یک ضد عفونی کننده قوی شناخته شده است. و علاوه بر آن به دلیل آنکه در پاکسازی کبد نقش دارد؛یک سم زدای قوی نیز محسوب می شود.

ترخون
اسانس ترخون در غذا برای بوهای بد گوارشی در بدن بسیار مفید و کارآر  است که دارای مقادیر زیادی ویتامین ث نیز می باشد. و چنانچه از ترخون خشک استفاده نمودید می توانید مدت شش الی یک سال آن را به دور از حرارت، رطوبت، آفتاب زدگی و در ظرف در بسته نگهداری و آن  را مصرف نمایید.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد