ترش کردن معده

یکی از مهمترین موضوعاتی که د رمورد تغذیه و هضم و جذب سالم در غذا پیش می آید. مساله ترش کردن و سوزش معده است. و از بزرگترین معضلات و چالشهای بشر در مورد تغذیه این سوال می باشد، که علت ترش کردن معده و راه درمان چیست؟
متاسفانه به دلایل و مشکلی که علم پزشکی نوین دارد این است که به دنبال راه حل مقطعی برای رفع ترش کردن می پردازد. و نمی توان گفت دارویی که به عنوان آنتی اسید به فرد تجویز می شود راه حل مشکل بوده و آن را به طور ریشه ای درمان می کند.

 

ترش کردن معده
با اطلاعات غلطی که از عدم شناخت بدن در فرد ایجاد می شود، با هر بار که به پزشک مراجعه می کند، فکر می کند که همان درمان نیز در مواقع دیگر برای ترش کردن جواب می دهد که اینطور نیست. و یکی از باورهای رایج که اکثر مردم در مورد ترش کردن معده دراند، زیاد بودن ترشحات اسیدی معده را دلیل بر ان می دانند. در صورتی که این درست نیست. بلکه باید به دنبال ریشه و درمان قطعی برای آن بود.

 

ترش کردن معده
به گفته محققان علوم تغذیه و پزشکی در سالهای اخیر علت زیاد بودن اسید معده به علت نبودن شیره معده است. که از علتهای اصلی سرطان های معده و مری می باشد. زیرا که همین اسید کم معده در درون مری امده و باعث بروز مشکل می شود.
اما آنچه که مهم است ریشه یابی این موضوع و درست اجرا کردن راههای درمان برای حل این مساله می باشد. تجویز ضد اسید نه تنها درمان قطعی نبوده ، بلکه باعث ایجاد مشکلاتی برای بدن می شود. درهنگام ترش کردن باید از اسید کلریک به جای آنتی اسید برای شخص ترش کرده استفاده شود تا معده بتواند اسید بیشتری را ترشح کرده و مشکل به صورت قطعی درمان شود.

 

ترش کردن معده
هیدروکلریک یا شیره معده وقتی زیاد شود باعث ترشح انزیم پپیس شده که باعث هضم غذا می شود. و برای بدن مفید و ضروری است. همچنین با استفاده از هیدروکلریک مخاط معده حرکاتی منظم را طبق روال همیشه در معده برای غذا فراهم می کند که می تواند به آسانی هضم و جذب شود. و با این کار نیز مخاط معده از اسید محافظت می شود و شرایط خوبی را برای گوارش در بدن به وجود می آورد. امیدورایم از خواندن این مطلب استفاده کافی را برده باشید.

 

ترش کردن معده

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مصرف میوه لیمو ترش در درمان بیماری ها

چرا خرد کردن پیاز باعث ریزش اشک می شود

معرفی گیاه دارویی چای ترش

آرزوی پرواز کردن

تهدید و اخاذی کردن

خواص و طرز تهیه چای دارچین، هل، لیمو عمانی، رومی و ترش و چا

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر