تشخیص آلرژی گندم

تشخیص انجام معاینات بالینی ،اخذ تاریخچه دقیق پزشکی و همچنین انجام برخی از آزمایشات به پزشک شما کمک می کند که این نوع آلرژی را تشخیص دهد. آزمایشات تشخیصی ممکن است که شامل موارد زیر باشند:

• آزمایش پوستی. قطره های کوچک از عصاره های آلرژن خالص - از جمله عصاره های پروتئین گندم - بر روی سطح پوست شما، روی سینه یا پشت گردن شما ریخته می شوند. بعد از گذشت 15 دقیقه، پزشک یا پرستار علائم واکنش های آلرژیک را بررسی می کنند. اگر در آن نواحی که عصاره خالص پروتِئین گندم ریخته شده است، یک قرمزی و توده های خارش دار ظاهر شود، ممکن است که شما به گندم آلرژی داشته باشید. شایعترین عارضه جانبی ایجاد شده در این آزمایش خارش و قرمزی پوست است.

 

تشخیص آلرژی گندم

•آزمایش خون. اگر وضعیت پوست شما طور خاصی بوده باشد و یا اینکه واکنش های احتمالی با داروهای خاصی باعث گردند که امکان انجام آزمایش پوستی بر روی شما نباشد، پزشکتان ممکن است دستور انجام یک آزمایش خون را دهد که برای غربالگری آنتی بادی های خاص ایجاد کننده آلرژی به مواد آلرژن های معمول منجمله پروتئین گندم بکار می روند.

• غذای روزانه شما. پزشک شما ممکن است از شما بخواهد که چیزهایی را که در طول روز می خورید و همچنین زمان هایی که علائم آلرژی در شما ایجاد می شود را یادداشت نمایید.

• حذف برخی غذا ها از رژیم غذایی. پزشک شما ممکن است توصیه کند که غذاهای خاصی را از رژیم غذایی خود حذف کنید، به ویژه آنهایی که آلرژن های رایج هستند. متعاقبا و مطابق نظر دکتر شما به تدریج برخی غذاها را به رژیم غذاییتان اضافه می کنید و به محض اینکه مجددا برخی از علائم بازگشت می کنید، آنها را یادداشت می کنید.

• آزمون چالش غذا. شما در زمانی که که برای یررسی علائم آلرژی تحت نظارت پزشکتان هستید، برخی از غذای مشکوک به وجود عامل آلرژن را می خورید. در حین زمانی که شما تحت نظارت هستید، ابتدا با مقادیر کمی از مواد غذایی شروع می کنید و سپس به تدریج میزان مصرفی خود را افزایش می دهید.

 

تشخیص آلرژی گندم

تشخیص آلرژی گندم

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

نانوسنسورهایی که چربی را در سلول های زنده تشخیص می دهند

پلیمرهای در ابعاد نانو برای تشخیص و درمان همزمان سرطان سینه

تشخیص و درمان لوسمی حاد لنفوسیتی

آلرژی به تخم مرغ

آلرژی به گرد و غبار آلوده به جرب

آلرژی غذایی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر