ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تعیین تکلیف ارز مسافرتی ظرف چند روز آتی | درخواست ارزی شرکت‌های هواپیمایی از بانک مرکزی

تعیین تکلیف ارز مسافرتی ظرف چند روز آتی

پس از یکسان سازی نرخ ارز توسط دولت و قاچاق اعلام شدن خرید و فروش های ارزی، تصمیم دولت بر آن شد تا برای سفر به کشورهای نزدیک 500 یورو و برای سفر به کشورهای دورتر 1000 یورو اختصاص داده شود. این در شرایطی بود که هر گونه خرید و فروش ارز، از سوی دولت نیز مصداق قاچاق عنوان شده و مسافران اجازه تامین ارز برای سفر در بازار آزاد را نداشتند. در صورتی که این دستور دولت هیچ گاه توسط مسافران اجرایی نشد.

 

تعیین تکلیف ارز مسافرتی ظرف چند روز آتی

مهدی کسرائی پور مدیرکل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی اعلام کرد: "نحوه پرداخت ارز مسافرتی تا چند روز آینده مشخص می شود که بر این اساس ممکن است تامین ارز مسافرتی با دو نرخ دولتی و بازار ثانویه صورت گیرد اما باید مکانیزم آن از سوی دولت و بانک مرکزی اعلام گردد."


کسرائی پور گفت: "بانک مرکزی طی روزهای آینده ضوابط جدیدی را برای نحوه اصلاح پرداخت ارز مسافرتی اعلام خواهد کرد. بانک مرکزی پیشنهادات جدیدی در راستای اصلاح نحوه پرداخت ارز مسافرتی مطرح کرده که در ستاد اقتصادی دولت در حال بررسی است."

 

تعیین تکلیف ارز مسافرتی ظرف چند روز آتی

درخواست ارزی شرکت‌های هواپیمایی از بانک مرکزی

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: "ضرورت دارد بانک مرکزی هرچه زودتر نسبت به تعیین تکلیف اختصاص ارز به شرکت‌های هواپیمایی اقدام کند."


مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی امروز در نشست فرصت‌های طراحی و ساخت قطعات موردنیاز صنعت هواپیمایی گفت: "متأسفانه تخصیص ارز به شرکت‌های هواپیمایی انجام نشده و این مشکل باعث شد تا برخی از پروازهای ما انجام نشوند."
وی در ادامه عنوان کرد: "حدود چند روز پیش بود که یکی از پروازهای شرکت‌های هواپیمایی به استانبول به دلیل عدم تأمین ارز انجام نشد." و افزود: "شرکت‌های هواپیمایی با مشکل تأمین ارز مواجه هستند. بانک مرکزی باید در این موضوع تعجیل کند در غیر این صورت پروازهای شرکت‌های هواپیمایی خصوصاً هواپیماهای اجاره‌ای با مشکل مواجه می‌شود."

 

تعیین تکلیف ارز مسافرتی ظرف چند روز آتی
اسعدی سامانی در ادامه صحبت هایش نیز از جابجایی بیش از 30 میلیون مسافر در سال 96 خبر داد و اظهار کرد: "در سال گذشته برخی از اقلام موردنیاز هواپیماها از طریق بازار آزاد تأمین شد." همچنین در ادامه گفت: "در سال‌های گذشته ارز موردنیاز شرکت‌های هواپیمایی از طریق بانک‌های عامل و صرافی‌ها تأمین شد، اما امروز شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند از صرافی‌ها ارز دریافت کنند و دریافت ارز فقط از طریق سیستم بانکی است که آن هم مشکلاتی دارد."

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تور کیش 3 شب و 4 روز

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

نحوه دریافت ارز مسافرتی

چند مورد از بهترین سایت های بالون سواری در دنیا

چگونه به عینک چند کانونه ام عادت کنم

چند راه حل ساده برای پیشگیری از کلاهبرداری در فضای سایبری

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد