تغذیه طبیعی از نگاه دکتر پاکنژاد


اگر نگاهی اجمالی به تغذیه اولین انسان ها داشته باشیم متوجه می شویم که انسان هم مانند حیوان از روی غریضه به انتخاب خوراکی ها و مواد غذایی می پرداخت و با کشف آتش، متوجه شد که غذای خود را به صورت پخته، می تواند طبخ کند و طعمی متفاوت را بیازماید. و بدین ترتیب پخت و پز در زندگی انسان ها جای گرفت. تا حدی که هر کس فنون آشپزی مخصوص به خود را دارا است.

 

تغذیه طبیعی از نگاه دکتر پاکنژاد


دکتر پاکنژاد می گوید:


پیشنه خام خواری به ده هزار سال پیش بر می گردد و انسان شناختی از پختن غذا نداشت. و آن ها بسته به نیاز بدنی خود، مواد غذایی را انتخاب می کردند. نکته اصلی اینجا است که انسان امروزی ، وابسته به هوس خود، نوع غذای خود را انتخاب می کند و هیچ گونه توجه به ضرر های نوع تغذیه خود ندارد. به قول صادق هدایت در کتاب فواید گیاه خواری، انسان ذاتا میوه خوار و دانه خوار بوده است. شما زمانی که جلوی کودک دو ساله ای گوشت و میوه می گذارید او غریضی به سمت میوه متمایل می شود. انسان، نه مانند درندگان، دندانی همانند آن ها برای برش گوشت دارد و نه دندانی همانند گوسفند که بتواند گیاهان را بجود و به خوبی هضم کند. حتی روده حیوانات، نسبت به انسان کوتاه تر بوده و غذا را هضم می کنند اما روده انسان طولانی و بلند است، و شما اگر گوشتی مصرف کنید، درون روده فاسد می شود و تا مدت طولانی همان جا باقی خواهد ماند.

 

تغذیه طبیعی از نگاه دکتر پاکنژاد

 

بیشتر امراض و بیماری کبدی، معده، روده و سرطان ها از نوع تغذیه و استفاده از گوشت می باشد. گوشت، علاوه بر ویتامین ها و فوایدش، همانند سمی در بدن شما عمل می کند. بیشتر جنگ ها در جامعه، عصبانیت و میزان خشونت انسان ها، خصوصیات پست اخلاقی، به مصرف گوشت بر می گردد که انسان را به درنده ای عظیم تبدیل می کند. او به مرور سرد شده و عطوفتش را از دست می دهد. تمامی بشر، حیوانات، عادات همیشگی غذایی خود را حفظ کرده اند و فقط انسان است که در نوع تغذیه خود دست کاری های متمادی انجام داده است.
تمام جهان از نظم خاصی پیروی می کنند، شب می رود و پشت سر آن روز می آید. کهکشان ها با نظم خاصی کنار هم چیده شده اند و ....
به همین ترتیب بدن انسان، از روده تا معده، کبد و قلب و... هرکدام ساختار و کار مخصوص به خود را دارد و پذیرای تغذیه نادرست نمی باشند. انسان برای سلامتی کامل بدنی خود نیازمند نظم در نوع تغذیه و تغذیه صحیح و سالم است.

 

تغذیه طبیعی از نگاه دکتر پاکنژاد


با صنعتی شدن، انسان بر تمام نعمت ها دست برده و آن ها رادچار تغییر کرده است. خشخاشی که خداوند بصورت طبیعی آفریده است و فواید مختلفی دارد، با تغییرات خود و آتش زدن، آن را به خاکستر تبدیل می کند و دود آن را در حلق خود فرو می کند و به هزاران بیماری نا علاج مبتلا می شود. انسان شخصیت طمع ورز و لذت دوست دارد اما غافل از آن که، هر لذتی، سالم نبوده و علاوه بر نابودی خود و بشر، بر زندگی آیندگان خود تاثیر می گذارد. با فراوری کردن دانه های خوراکی در کارخانه ها با استفاده از دستگاه های صنعتی، تقریبا نصف بیشتری از فواید آن را از بین می برد. دانه های خوراکی، برای حفظ ویتامین های خود، همان گونه که از زمین بیرون می آیند، بدون هیچ تغییری باید خورده شوند.

 

تغذیه طبیعی از نگاه دکتر پاکنژاد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

دریافت تورهای لحظه آخری و نرخ ویژه از طریق تلگرام

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

مالزی در یک نگاه

8 قاعده در رابطه با تأثیر تغذیه بر سلامتی

آیا ماهی بخشی از یک رژیم غذایی سالم است؟

تغذیه و آلزایمر

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر