ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تنها ماندن کودکان در خانه

تنها ماندن کودکان در خانه

تنها ماندن کودکان در خانه دو امتیاز اساسی برای شما دارد: به کودکان حس مسئولیت پذیری و به شما حس آزادی می دهد. درست است که این حس آزادی ممکن است برای شما بسیار خوشایند باشد اما باید این را بدانید که در انجام این کار اصلا نباید عجله کرد و حتما باید با برنامه ریزی کامل و اصولی آن را انجام داد.

برنامه ریزی های لازم برای تنها ماندن کودک در خانه چگونه می باشد؟

تنها ماندن کودکان در خانه

1.قوانینی را همراه با فرزندتان تعیین کنید: همراه با کودکتان یک فهرست از قوانین بایدها و نباید ها درست کنید و در آن بنویسید که چه کارهایی را باید انجام دهد، مانند: تکالیف مدرسه، کارهای خانه و غیره و همچنین نباید هایی، مانند: دست نزدن به اجاق گاز، باز نکردن در به روی غریبه هنگامی که کسی خانه نیست و غیره و همچنین قوانین تعیین کنید و در آن میزان انجام کار را بنویسید مثلا چقدر می تواند تلویزیون تماشا کند و یا چند ساعت وقت را برای انجام تکالیف بگذارد و کارهایی دیگر که از مشکلات بعدی جلوگیری شود و بتوانید با برنامه و درست پیش بروید.

تنها ماندن کودکان در خانه

2. آموزش شرایط اضطراری: این را باید بدانید که این آموزش ها فقط نباید برای فرزند بزرگتر باشد و تمام کودکانتان باید این آموزش ها را ببینند تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنند شما باید شماره تماس خود را در محلی نزدیک تلفن قرار دهید و اگر محل کار شما از خانه دور می باشد باید شماره تماس یک فرد مطمئن را برای کودکانتان بنویسید و در محلی که جلوی چشم آنها و نزدیک به تلفن است قرار دهید همچنین شماره تماس های ضروری از جمله شماره تماس اورژانس و آتش نشانی را در آن برگه نزدیک تلفن بنویسید تا در مواقع اضطراری از آن استفاده کنند و این را بدانید که فقط گفتن شماره تماس ها به کودکان کافی نیست زیرا ممکن است کودکانتان در شرایط اضطراری به خاطر استرس زیاد آنها را فراموش کنند پس حتما این شماره ها را برای آنها یادداشت کنید.

تنها ماندن کودکان در خانه

3.برای موقعیت های اضطراری کودکان را آماده کنید: به او درباره موقعیت های اضطراری بگویید و از او بپرسید در این مواقع چه عکس العملی نشان می دهید مثلا به او بگویید: زمانی که کلید را گم می کنی چه کاری انجام می دهی؟ و اگر گرسنه باشی چه کاری می کنی؟ اگر پدرت در زمان تعیین شده به خانه نیامد چه کاری می کنی؟ اگر تلفن زنگ بخورد چه کار می کنی و چگونه پاسخ می گویی؟ اگر برای انجام تکالیف نیاز به کمک داشتی چه کاری می کنی؟ و اگرهای دیگر که به شرایط زندگی شما بخورد، می توانید از فرزندتان بپرسید و او را راهنمایی کنید و برای مواقع ضروری از قبل او را آماده کنید.

4.اگر چند کودک دارید از قبل مسئول رسیدگی را انتخاب کنید: می توانید در صورتی که بیش از یک کودک دارید یکی از آنها را مسئول رسیدگی به کارها کنید اما بدانید که تمام فرزندانتان باید مسئولیت مساوی برای انجام کار داشته باشند و به اینصورت نباشد که فقط یکی از آنها در نبود شما مسئولیت کارها را بعهده بگیرد و همچنین از قبل در مورد اینکه بحث ها بین کودکان چگونه خاتمه یابد صحبت کنید.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل خانه سبز مشهد

رستوران خانه اسپاگتی کیش

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

کباب خانه سلطان احمد استانبول

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد