تنها کشور 6 فصل جهان - 5.0 out of 5 based on 3 votes

تنها کشور ۶ فصل جهان

هر چهار فصل سال، دارای زیبایی های خاصی می باشد. البته بعضی از کشورها از این زیبایی ها محروم هستند و تنها دارای 2 فصل می باشند. در این مقاله سعی داریم یک کشور عجیب را به شما معرفی کنیم که دارای 6 فصل است. با آژانس مسافرتی چهار فصل همراه باشید. بنگلادش، کشور عجیبی است که دارای 6 فصل میباشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی، آب و هوای خاصی نیز دارد. فصل های این کشور به این صورت تقسیم می شود:

•    Grisma: تابستان
•    Barsa: بارانی
•    Sarat: پاییز
•    Hemanta: پاییز پایانی
•    Shhit: زمستان
•    Basanta: بهار 

کشور ۶ فصل جهان

معمولا هر فصل، ۲ ماه طول می کشد. البته گاهی یک فصل کوتاه تر از باقی فصل ها نیز می شود. در واقع، بنگلادش دارای ۳ فصل مختلف می باشد که شامل: فصل گرم قبل از باران های موسمی، فصل بارانی و فصل سرد و خشک است. فصل گرم، دارای ویژگی هایی از جمله گرمای بسیار شدید و رگبارهای پراکنده می باشد. گرم ترین ماه این کشور، آوریل است که در شرق دما به ۲۷ درجه سانتی گراد و در بخش های غربی-مرکزی به ۳۱ درجه سانتی گراد می رسد. بعد از این ماه، گرمای هوا کاهش می یابد و فصل بارانی بنگلادش شروع می شود. ویژگی این فصل، رطوبت بسیار شدید، باران های شدید و البته روزهایی که بدون آفتاب است. باران های این فصل تقریبا ۷۰ تا ۸۵ درصد باران های سالانه را تشکیل می دهند. هم چنین خصوصیات فصل سرد و خشک بنگلادش شامل، دمای پایین، هوای خنکی که از سمت غرب و شمال غرب به کشور وارد می شود، آسمان صاف و باران های پراکنده می باشد. دمای این کشور در ماه ژانویه، در بخش های شمال غربی به ۱۷ درجه سانتی گراد و در بخش های شمال شرقی کشور، حدودا به ۲۰ تا ۲۱ درجه سانتی گراد می رسد. به علاوه حداقل دمای این فصل در شمال غربی این منطقه، حدودا ۳ تا ۴ درجه سانتی گراد است. 

کشور ۶ فصل جهان

فصل های زیر، همان ۶ فصلی هستند که در کشور بنگلادش دیده می شوند

تابستان | Grisma

کشور ۶ فصل جهان

فصل تابستان این کشور از اواسط آوریل تا اواسط ژوئن (حدودا فروردین تا خرداد) را در بر می گیرد که تقریبا حدود دو ماه است. بنگلادش در این فصل دارای آب و هوای گرم و خشک می باشد. در فصل تابستان، به دلیل گرمای زیاد، آب رودخانه ها، کانال ها و مرداب ها تبخیر می شود و روزها معمولا طولانی تر از شب ها هستند.

فصل بارانی | Barsa

کشور ۶ فصل جهان

این فصل از اواسط خرداد تا مرداد شروع می شود. در این فصل به دلیل وزش بادهای موسمی جنوب غربی، ابرهای زیادی شکل می گیرند که منجر به باران های زیادی می شوند؛ تا جایی که تقریبا ۷۰ تا ۸۰ درصد باران های سالیانه را تشکیل می دهند. بارش باران در این فصل گاهی تا چند روز ادامه دارد.

پاییز | Sharat

کشور ۶ فصل جهان

فصل پاییز این کشور از اواسط مرداد آغاز شده و تا اوایل مهر ماه ادامه دارد. یکی از آداب مردمان بنگلادش در فصل پاییز این است که لباس هایشان را به بیرون از خانه می برند تا رطوبت زیادی که به خاطر فصل بارانی به خود گرفته اند، خشک شود. البته، در این فصل هم رگبارهای ناگهانی دیده می شود و ممکن است در یک روز آفتابی، باران هم ببارد.

آخر پاییز | Hemanta

در کشور بنگلادش، فصل پاییز یا همنتا، تقریبا از اواخر مهرماه تا دی طول می کشد. در واقع این فصل یک مرحله میانی بین پاییز و زمستان محسوب می شود. آب و هوا در اواخر آبان ماه، خنک شده و شبنم صبحگاهی سنگینی در کشور دیده می شود.

زمستان | Shit

سردترین فصل سال در کشور بنگلادش، زمستان است. این فصل از ماه های دی تا اواخر بهمن ادامه دارد. در طول این فصل، یک جریان هوای سرد از منطقه هیمالیا به سمت شرق جریان یافته و از شمال غرب به بنگلادش وارد می شود. همین طور، در این فصل، بادهایی از سمت شمال یا شمال غرب به بنگلادش  وارد می شوند.

بهار | Basanta

این فصل بین تابستان و زمستان، اتفاق می افتد و ماه های اسفند و فروردین را در بر می گیرد. عمر فصل بهار در بنگلادش، بسیار کوتاه است. هوا در فصل بهار، مناسب و مطبوع می باشد و معمولا آسمان کشور در این فصل تا حدودی ابری است. میانگین دما در این فصل به ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد می رسد.

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

مطالب مشابه

هتل جهان مشهد

رستوران نقش جهان کیش

نحوه پرداخت اینترنتی عوارض خروج از کشور

جهان پناه هند

هتل چهار فصل مسکو روسیه

فصل زمستان دوست داشتنی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - yas

    کشور خودمون ایران که خیلی بهتره ودر کل سال هر جایی از ایران که بریم یک آب وهوای خاص داره .توی زمستون ،جنوب ایران هوای بهاری داره و توی تابستون شمال غرب ایران هوای بهاری ........

  • در پاسخ به: مهمان - yas

    بله، ایران عزیزمون یک کشور 4فصل محسوب میشه. اما بنگلادش معروف به تنها کشور 6فصل هست که علاوه بر بهار، تابستان، پاییز و زمستان، فصل های "بارانی" و "آخر پاییز" رو هم داره.