ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های دیدنی رامسر

رامسر یکی از زیباترین و رویایی ترین شهر های شمال ایران است. یک شهر خوش آب و هوا و سرسبز در غرب استان مازندران با جاذبه های طبیعی شگفت انگیز و جذاب که هر ساله مسافران زیادی از شهر های مختلف ایران از جمله تهران به این شهر توریستی سفر می کنند. این شهر در فصل های بهار و تابستان بیشتر از فصل های دیگر میزبان مسافران و گردشگران از شهر های مختلف ایران است. رامسر به عروس شهرهای ایران مشهور است. رامسر بین کوه های بلند و ارتفاعات سرسبز البرز و دریای خزر قرار گرفته است. نام پیشین این شهر "سخت سر" بوده است. مزارع چای که ارتفاعات سبز شده اند و کشتزارهای برنج که در هنگام بهار با نظم و ترتیب خاصی در کنار یکدیگر کاشته می شوند و همچنین عطر شکوفه های بهاری از زیباترین چیزهایی است که در فصل بهار و مناطق مختلف رامسر، خاطره ساز می شود.

 

جاذبه های دیدنی رامسر
این شهرستان از شمال به دریای خزر، از شرق به شهرستان تنکابن، از غرب به شهرستان چابکسر و از جنوب به رشته کوه های بلند و سربه فلک کشیده البرز محدود می شود. از جاذبه های دیدنی رامسر می توان به آب های گرم معدنی، چشمه ها، ارتفاعات سرسبز و جذاب، پارک های جنگلی، سواحل ناب و بکر، غار ها، دریاچه، باغات مرکبات و شالیزار های برنج اشاره کرد. هتل هایی که به سبک مدرن و سنتی در جای جای رامسر ساخته شده اند. رامسر از شهرهای بسیار مهم در حوزه صنعت گردشگری است و از رتبه های برتر در حوزه طبیعت گردی است. در ادامه این مطلب به برخی از مهم ترین جاذبه های دیدنی رامسر اشاره خواهیم کرد.

جاذبه های دیدنی رامسر
روستای جواهرده
یکی از جذاب ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری رامسر با طبیعتی بکر و مناظری جذاب و چشم نواز است. فاصله این روستا تا شهر رامسر 26 کیلومتر است. با آب و هوایی دلنشین و مطلوب و مردمانی مهمان نواز که زبانزد مسافران و گردشگران بوده است. این روستای زیبا در فصل زمستان کاملا سفید پوش می شود و در فصل بهار عطر شکوفه های بهاری به ویژه شکوفه بهار نارنج عقل و هوش را از سر آدمی می برد. کباب ترش، ترش تره، شیرین تره، میرزا قاسمی، باقاله قاتوق، باقلی شور، بادمجان قلیه، شیرین تره، سیرواویج و کماج از غذاهای محلی این روستای زیبا است. مردم این روستا به شغل های دامداری، باغداری و کشاورزی مشغول هستند و برخی از آن ها در حوزه گردشگری این روستا درآمد کسب می کنند.
مردم این روستا لباس محلی مخصوص خود را دارند و اغلب اوقات آن ها با این لباس های محلی دیده می شوند. طبق برخی از مدارک تاریخی موجود این دهکده توسط آلمانی ها طراحی و ساخته شده است. و طبق برخی از اسناد تاریخی این روستا در برهه ای از زمان میدان نبرد میرزا کوچک خان جنگلی با نیروهای دولتی بوده است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این روستا در جنوب شهرستان رامسر قرار گرفته و از سه ناحیه به ارتفاعات البرز محدود می شود.

 

جاذبه های دیدنی رامسر
تلکابین رامسر
تلکابین رامسر بزرگ ترین تلکابین کشور و یکی از مجهز ترین تلکابین های خاورمیانه است. این تلکابین در نزدیکی شهرستان چابکسر و در قسمت غربی شهرستان رامسر قرار دارد. طول این تلکابین 2 کیلومتر و دارای 40 کابین است. این تلکابین از دل جنگل می گذرد و ساحل دریای خزر را به ارتفاعات جنگلی غرب رامسر متصل می کند. در این مکان گردشگری همچنین واحد های پذیرایی و مراکز سرگرمی و تفریحی وجود دارند. این تلکابین به صورت یک مجموعه تفریحی و گردشگری دارای دو بخش است که یک بخش آن در دامنه کوه و در نزدیکی ساحل است و بخش دوم این تلکابین در ارتفاعات قرار دارد. از امکانات بخش اول ایستگاه تلکابین، قایق سواری، غرفه های صنایع دستی، مراکز تجاری و رستوران ها است. بخش دوم نیز دارای امکانات تفریحی مانند رستوران، پیاده روی در ارتفاعات جنگلی، کلبه های جنگلی، بام رامسر و غیره است.

 

جاذبه های دیدنی رامسر
پارک جنگلی صفارود
از جاذبه های گردشگری طبیعی در شهر رامسر که در مسیر رامسر – جواهرده قرار دارد. این پارک جنگلی زیبا در کنار رودخانه صفارود بنا شده است این پارک جنگلی از دوست داشتنی ترین و محبوب ترین مناطق گردشگری در رامسر است که در مناسب های مختلف از جمله تعطیلات عید و 13 فروردین پذیرای مسافران بسیاری از نقاط مختلف کشور است.نام دیگر این پارک جنگلی زیبا "آب معدن" است. منطقه ای با چشم انداز بکر که دارای چشمه های طبیعی آب گرم و آب سرد، فضای سبز طبیعی و وسیع است که برای راحتی مسافران آلاچیق هایی در این منطقه ساخته شده اند.

 

جاذبه های دیدنی رامسر
منطقه گرسماسر
منطقه ییلاقی گرسماسر از دیگر جاذبه های گردشگری طبیعی رامسر است. یک منطقه ی بکر و خلوت با صدای پرندگان و آواز بلبل های محلی این منطقه که در غرب رامسر و در فاصله 40 کیلومتری از شهر رامسر قرار گرفته است. این روستا دو هزار متر از سطح دریا فاصله دارد و به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات از زیبایی های کوهستانی و آب و هوای دلپسند و معتدل برخوردار است. زمستان های این منطقه ییلاغی بسیار سرد و تابستان های آن معتدل و خنک است.

 

جاذبه های دیدنی رامسر

جنگل دالخانی
از جنگل های نیمه کوهستانی شمال ایران که در روستایی به همین نام قرار گرفته است. این جنگل در مسیر جاده رامسر به تنکابن و در قسمت شرقی شهرستان رامسر قرار دارد. مسافران و گردشگران به این جنگل با درختان سربه فلک کشیده و سرسبز و آب و هوایی معتدل "دالان بهشت" می گویند. تجربه عبور از این جنگل و چشم انداز دو طرف جاده که دارای انبوهی از درختان سرسبز این جنگل زیبا است. این جنگل حدود 30 کیلومتر از شهر رامسر فاصله دارد و برای رسیدن به "دالان بهشت" باید مسیر رامسر به تنکابن را طی کنید تا به این منطقه دیدنی و شگفت انگیز برسید. این جنگل زیبا حدود 800 متر از سطح دریا فاصله دارد.

 

جاذبه های دیدنی رامسر

غار یاغی لوکا
یک غار زیبا با دهانه حدود 3 متر که بر روی کوه ایلمیلی قرار دارد. یاغی لوکا به معنی "سوراخ راهزنان" است زیرا در زمان های قدیم به عنوان یک پناهگاه برای دزدان و رهزنان بوده است که به آنان یاغی گفته می شد.
روستای جنت رودبار رامسر
روستای جنت رودبار یک از بهترین جاذبه های توریستی رامسر و از دخستان های قدیمی و توریستی مازندران است. این روستا در شرق شهرستان رامسر و در 60 کیلومتری شهرستان رودسر قرار دارد. روستای جنت رودبار "سرزمین گل گاو زبان" نیز نامیده می شود. از جاذبه های مهم این روستا می توان به چشمه های خروشان، مناطق ییلاقی، جنگل های زیبا و چشم انداز های طبیعی و همچنین مزارع دلپسند اشاره کرد.
آبشار ایج رامسر
آبشاری زیبا با چشم اندازی طبیعی و منحصر بفرد است. این روستا به دلیل ذوب شدن برف های کوه خشم چال به وجود آمده آمده و حجم آب آن در فصول مختلف سال به حجم برف این کوه بستگی دارد. نام دیگر آبشار ایج، آبشار ده قلو است. آبشار ایج در ارتفاعات اشکور علیا و در نزدیکی روستای ایج قرار گرفته است. در منطقه ای که این آبشار قرار دارد، آبشار های خروشان و یخچال های طبیعی دیگری نیز وجود دارند که همه آن ها به دلیل پر برف بودن این ارتفاعات در شهرستان رامسر به وجود آمده اند.
کاخ مرمر رامسر
کاخ مرمر رامسر یا کاخ سلطنتی رامسر از بناهای تاریخی دیدنی در رامسر و متعلق به دوران پهلوی است. جمعی از معماران ایرانی و آلمانی مراحل ساخت این کاخ را لبه اتمام رساندند، کاخی که به دستور رضا شاه پهلوی در سال 1316 هجری قمری احداث شد. این کاخ درون یک باغ بزرگ به مساحت 60 هزار متر ساخته شده است. در ساخت این کاخ از سبک معماری اروپایی استفاده شده است. امروزه از این کاخ به عنوان محلی برای نگهداری آثار هنرمندان ایرانی و خارجی استفاده می شود.

 

جاذبه های دیدنی رامسر
سد میجران
این سد بر روی رودخانه نسارود قرار گرفته و در نزدیکی جنگل دالخانی قرار دارد. این سد در 20 کیلومتری شهر رامسر و در قسمت شرقی شهرستان رامسر قرار دارد. وجود مناظر طبیعی و چشم انداز های بکر و شگفت انگیز از ویژگی های این منطقه است. این سد همچنین در بخش جنوبی قله زیبای مارکوه قرار دارد. سد میجان و مناطق اطراف آن از زیباترین و محبوب ترین جاذبه های طبیعی رامسر به شمار می آیند. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

پله های اسپانیایی رم

ستون های سنگی روسیه

موزه بطری های شیشه ای پاتایا تایلند

برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور مالزی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد