ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری ایسلند

ایسلند با این که به عنوان جزیره ای کوچک در اروپا شناخته شده است ولی، دارای جاذبه های متعددی می باشد. این جاذبه های طبیعی و زیبا هر ساله باعث پذیرای گردشگران زیادی در نقاط مختلف جهان شده است. در طبیعت این کشور تناقص های بیشماری وجود دارد مثلا در یک قسمت از آن آتشفشان وجود دارد و در بخش دیگر یخچال های طبیعی حضور دارند. حتی مناطق متروکه و دست نخورده ی فراوانی در آن وجود دارد. در ایسلند بهترین جاذبه های گردشگری وجود دارد که به تعدادی از آنها در زیر اشاره می کنیم:

آبشار اسوارتیفوس

این آبشار با اینکه به اسم آبشار شناخته شده است ولی طرز قرار گرفتن آن غیر معمول می باشد. آبشار اسوارتیفوس توسط ستون های شش ضلعی که به صورت لوله های بزرگ آویزان هستند تشکیل شده است. معنای نام این آبشار، آبشار سیاه است و دلیل این نام ستون ها موجود در این آبشار می باشد. برای رسیدن به این آبشار باید حداقل ۱ مایل را پیاده روی کنید تا به آن برسید. هیچگاه در راه خسته نمی شوید زیرا، در طی مسیر با ۳ آبشار دیگر برخورد می کنید.

جاذبه های گردشگری ایسلند

ساحل  Breidavik

برای دیدن این ساحل بهتر است عجله کنید زیرا، کمتر ساحلی با این زیبایی را در دنیا می توانید مشاهده کنید. صخره های این ساحل ناهموار و بدون هیچ دخالت انسانی می باشد. این قسمت از ایسلند برای چادر زدن و کمپینگ بسیار مناسب است. صخره پرنده به این ساحل نزدیک است به همین دلیل، پرندگان زیادی را می توانید از آنجا مشاهده کنید. هیچگاه عس گرفتن با پرندگان دریایی فراموش نکنید. پرندگان مختلفی در صخره پرنده وجود دارند مانند: غاز سفید شمالی، پنگوئن منقار تیغی و مرغ و ... جزوه پرندگان این منطقه می باشند.

جاذبه های گردشگری ایسلند

آبشار  Seljalandsfoss

این آبشار دارای زیبایی باور نکردنی می باشد، به طوری که هر شخصی می تواند در پشت آن برود و در آنجا قدم بزند. به همین دلیل این آبشار در بین مردم جهان شناخته شده است. کمتر آبشاری با این مشخصات وجود دارد. برای پیاده روی در پشت آبشار بهتر است در فصل تابستان اقدام کنید زیرا در فصل زمستان به دلیل یخبندان این مسیر بسته است. ارتفاع آن حتی از صخره های آتشفشانی نیز بلند تر است و ارتفاع آن ۶۰ متر بیشتر از صخره ها می باشد.

جاذبه های گردشگری ایسلند

Askja

در ایسلند حتی دهانه ی کوه ها نیز مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار می گیرد. اسکجا یکی از بزرگترین دهانه کوه ها در این کشور می باشد. برای رسیدن به این دهانه ی کوه ابتدا باید از مسیر کویری در کشور ایسلند بگذرید تا به آن برسید. این منطقه به عنوان محبوب ترین مکان برای دو فضانورد معروف آرمسترانگ و آلدرین بود. آنها آموزش خود را قبل از سفر به ماه در این منطقه دیدند. یکی از قسمت های جذاب این دهانه دریاچه ی آب گرم شیری می باشد. افراد زیادی هر ساله برای حمام در این دریاچه به ایسلند می آیند.

جاذبه های گردشگری ایسلند

Hallgrimskirkja

این کلیسا در ریکیاویک قرار دارد وبه عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ایسلند شناخته شده است. فاصله برج آن تا زمین به ۷۳ متر می رسد. این کلیسا به عنوان بزرگترین کلیسا در ایسلند شناخته می شود. طرح و نقشه اصلی آن را معمار معروف ساموئلسون پی ریزی کرده است. ولی این بنا در سال ۱۹۸۶ تکمیل شد با اینکه طرح آن در سال ۱۹۴۵ تکمیل شده بود. اگر می خواهید از مناظر دیدنی ریکیاویک لذت ببرید بهتر است به بالای برج این کلیسا بروید و این شهر زیبا را با نمایی جدید مشاهده کنید.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد