جاذبه های گردشگری شهرکرد - 5.0 out of 5 based on 1 vote

جاذبه های گردشگری شهرکرد

شهرکرد در استان چهارمحال بختیاری واقع شده و یکی از بلندترین شهرهای ایران محسوب می‌شود. این شهر دارای جاذبه های طبیعی زیادی می باشد و به همین دلیل در لیست مقصد های محبوب ایران قرار گرفته است. در این مقاله قصد داریم شما را با جاذبه های گردشگری شهر کرد آشنا کنیم.

جاذبه های گردشگری شهرکرد

تالاب چغاخور از بهترین جاهای دیدنی شهرکرد در تابستان

تالاب چغاخور یکی از مناطق گردشگری شهر کرد محسوب می شود. بهترین زمان برای بازدید از این تالاب، فصل تابستان است. شما در این مکان می توانید از تماشای پرندگان محلی و مهاجری مانند غاز، اردک، حواصیل و لک لک نهایت لذت را ببرید. البته توجه داشته باشید که شکار در این تالاب ممنوع می‌باشد.

آدرس تالاب چغاخور: ۶۵ کیلومتر دورتر از شهرکرد، شهر بلداجی، جاده اصفهان در استان چهارمحال و بختیاری، جاده فرعی آسفالته بروجن به سمت باغان

جاذبه های گردشگری شهرکرد

قلعه جونقان، سایت گردشگری شهرکرد

قلعه جونقان در ۴۵ کیلومتری شهر کرد قرار دارد. این قلعه در سال ۱۳۱۸ هجری قمری به منظور سکونت «علی قلی خان سردار اسعد بختیاری» ساخته شده است. معماری فوق العاده این قلعه مطمئنا شما را شگفت زده خواهد کرد.

آدرس قلعه جونقان: شهر جونقان در جنوب غربی شهرکرد، در نزدیکی میدان شهر

جاذبه های گردشگری شهرکرد

آبشار عریض زردلیمه از بهترین مناطق تفریحی شهرکرد

آبشار زردلیمه در 84 کیلومتری شهر کرد واقع شده و یکی از مکان های گردشگری این شهر می باشد. شما در این منطقه می توانید از آثار تاریخی متعددی نظیر پل خدا آفرین، ایل باستانی و سنگ حجاری شده ۶ هزار ساله دیدن نمایید. جالب است بدانید که آبشار زردلیمه به عنوان عریض ترین آبشار در ایران شناخته می‌شود.

آدرس آبشار زردلیمه یا بوبنه: در منطقه دیناران، ۳۰ کیلومتری غرب اردل بعد از روستاهای کاج و رستم آباد، باید به کناره رودخانه بازفت بروید.

جاذبه های گردشگری شهرکرد

مسجد اتابکان، کهن ترین جاذبه شهرکرد

قدمت مسجد اتابکان به ۸۰۰ سال پیش بر می‌گردد. این جاذبه ی گردشگری در شهرکرد واقع شده و گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب کرده است. زمانی که از این مسجد بازدید می‌کنید، به در دو لنگه چوبی نفیس و کاشی کاری های زیبای مسجد نیز دقت نمایید.

آدرس مسجد کهن اتابکان: خیابان ولیعصر در شهرکرد

جاذبه های گردشگری شهرکرد

موزه باستان شناسی در حمام قدیمی، جاذبه گردشگری شهرکرد

قدمت موزه باستان شناسی یا همان حمام پرهیزکار به دهه ۲۰ هجری شمسی برمی گردد. در ابتدا این حمام ملک شخصی بوده که در دهه ۳۰ هجری شمسی وقف عام شد و امروزه  به عنوان موزه باستان‌شناسی شهرکرد از آن استفاده می‌شود. شما در این موزه می‌توانید از مجموعه ای از ابزارهای سنگی که متعلق به دوران نوسنگی، مجسمه های گلی با پیشینه ای ۹۰۰ ساله، ابزار و ظروف مربوط به هزاره دوم و پنجم قبل از میلاد دیدن نمایید.

آدرس بنای موزه: خیابان ولیعصر شمالی

جاذبه های گردشگری شهرکرد

پارک ملی تنگه صیاد از جاذبه های توریستی شهرکرد

پارک ملی تنگه صیاد در محدوده کوه های فرخ شهر در ارتفاعات ۳ هزار متری سطح دریا قرار دارد. این پارک به دلیل دارا بودن تعداد زیادی تپه ‌ماهور، زیستگاه مناسبی برای قوچ و میش وحشی محسوب می‌شود. شما در این مکان علاوه بر لذت بردن از آب و هوای معتدل، می‌توانید از دره های زیبایی همچون «پاچفت» و «بستان شیر» دیدن نمایید.

آدرس مسیر ورودی تنگه صیاد: کیلومتر ۱۵ جاده شهرکرد – اصفهان، جاده فرخ شهر، جاده بروجن، مسیر روستای دستگرد امامزاده

جاذبه های گردشگری شهرکرد

خانه ستوده چالشتری از جاذبه های دیدنی شهرکرد

خانه ستوده چالشتری در شمال شهر شهرکرد واقع شده و قدمت آن به دوران حکومت صفویه و قاجار برمی گردد. خانه ستوده چالشتری علاوه بر داشتن معماری زیبا، از سه موزه آثار سنگی، موزه کار و زندگی یا همان موزه مردم‌شناسی نیز تشکیل شده است.

آدرس خانه ستوده چالشتری: برای بازدید از این خانه باید از شهر خارج شوید. ۸ کیلومتری شمال غرب شهرکرد، در مسیر جاده شهر سامان و شهر بن

جاذبه های گردشگری شهرکرد

حمام خان از جاهای گردشگری شهرکرد

حمام خان در جنوب غربی مسجد جامع شهرکرد قرار دارد. این بنا به دستور «حاج محمدرضا خان» در این شهر تاسیس شده است. اگر به دیدن مسجد جامع رفتید، حتما هم از حمام خان بازدید نمایید.

آدرس حمام خان: شهرکرد ، خیابان ملت، کوچه مشرف

جاذبه های گردشگری شهرکرد

سنگ نوشته های مشروطیت (پیر غار)، اسنادی تاریخی

پیرغار در نزدیکی شهر فارسان در ۳۵ کیلومتری شهرکرد واقع شده است. جالب است بدانید که نوشته کتیبه پیرغار، نقش بختیاری‌ها را در انقلاب مشروطه روایت می‌کند. در منطقه پیرغار چشمه های آب زیادی وجود دارد که پیشنهاد می کنیم حتما از آنها دیدن نمایید. هم چنین امکانات اقامتی خوبی هم برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

جاذبه های گردشگری شهرکرد

نماد نامداران ایران، شیر سنگی شهرکرد

شیر سنگی یکی از نماد های مردم بختیاری است که بر روی قبر بزرگان و نامداران این ایل گذاشته می شود. هم چنین این نماد در قالب ها، گلیم و گبه های بختیاری هم به چشم می خورد.

آدرس منطقه شیر سنگی: جاده شهرکرد به خوزستان، محله ایلات بختیاری

جاذبه های گردشگری شهرکرد

قلعه دزک از مکان های تاریخی شهرکرد

قلعه دزک یکی از زیباترین و معروف ترین قلعه های شهر کرد می باشد که قدمت آن به دوران حکومت قاجار برمی گردد. جالب است بدانید که «علامه دهخدا» به مدت شش ماه در این قلعه اقامت داشته و ایده نوشتن کتاب امثال و حکم در همین قلعه به ذهنش رسیده است.

آدرس قلعه دزک: به روستایی به همین نام در ۳۵ کیلومتری شهرکرد بروید.

جاذبه های گردشگری شهرکرد

طبیعت زیبای شهرکرد، تالاب گندمان

تالاب گندمان در شهرکرد و در حوزه ی آبریز آقبلاغ قرار دارد. این تالاب در نزدیکی تالاب معروف چغاخور واقع شده است.  

آدرس تالاب گندمان: شهرستان بروجن، بخش گندمان

کمربند سبز حاشیه زاینده رود

این منطقه سرسبز با چشم انداز فوق العاده، یکی از جاذبه های گردشگری شهر کرد محسوب می شود. بهترین زمان برای بازدید از کمربند سبز حاشیه زاینده رود، فصل تابستان می‌باشد. بازدید از این منطقه می‌تواند سفرتان را جذاب تر بنماید.

جاذبه های گردشگری شهرکرد

قلعه سورک از جاهای تاریخی شهرکرد

قلعه سورک در روستایی به همین نام قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری شهرکرد به شمار می‌رود. قدمت این قلعه به دوران قاجار برمی گردد و به دستور «نصیرخان» ملقب به «سردار جنگ» تاسیس شده است.

آدرس قلعه سورک: روستای سورک از توابع بخش کیار، در ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرکرد

جاذبه های گردشگری شهرکرد

پل خراجی از آثار تاریخی شهرکرد

پل خراجی در فاصله ی ۳۰ کیلومتری شهرکرد بر روی رودخانه کیار قرار گرفته است. قدمت این پل به دوران حکومت صفوی ها باز می گردد. پیشنهاد می کنیم در سفر خود بازدید از این پل تاریخی را از دست ندهید.

آدرس پل خراجی: در ۳۰ کیلومتری شهرکرد و شهرستان کیار، جنوب غربی روستای خراجی

جاذبه های گردشگری شهرکرد

پل زمان خان از جاهای دیدنی سامان چهارمحال و بختیاری

مکان های دیدنی سامان در نزدیکی شهرکرد قرار دارد و پل زمان خان یکی از همین جاذبه هاست. این پل به دستور عشایر «زمانخان» در آن زمان ساخته شده است. اگر به این منطقه سفر کردید، حتما از جاذبه های گردشگری شهر سامان دیدن نمایید.

آدرس پل زمان خان: شهر سامان، در مجاورت روستای ایل بیگی

جاذبه های گردشگری شهرکرد

مسجد جامع از مناطق دیدنی شهرکرد با کاشی کاری زیبا

یکی دیگر از بناهای تاریخی در شهرکرد مسجد جامع می‌باشد که قدمت آن به قرن ۱۳ هجری قمری برمیگردد. مطمنا تماشای تزئینات و کاشی ‌کاری‌ های هفت رنگ و زیبای آن شما را به وجد می آورد.

آدرس: خیابان ولیعصر در شهرکرد 

3.6666666666667 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (1)

3.5 از 5 ستاره
افزودن نظر

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - زراسوند

    رتبه بندی 3.5 از 5 ستاره

    به دیدنی های کوهرنگ از جمله چشمه دیمه،آبشار شیخ علیخان،تونل کوهرنگ،غار یخی چما،منطقه جنگلی بازفت،پیرغار در فارسان و ... هم اشاره کنید.

  • کوهرنگ هم یکی از شهرستان های توریستی و البته جذاب در استان چهارمحال و بختیاری هست که بهترین زمان سفر جهت بازدید از مناطق نامبرده اردیبهشت ماهه.