جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت اول)

رم، یکی از زیباترین شهر های اروپا و پایتخت کشور ایتالیا است. رم دارای جاذبه های بسیار زیبایی از جمله بناهای تاریخ، شهر واتیکان و کلیساهای تاریخی است. در ادامه این مطلب به برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر رم می پردازیم.

واتیکان

واتیکان کوچکترین کشور جهان و دارای کوچک ترین دولت مستقل در جهان است. این منطقه توسط دیوارهایی محصور شده است. کلیسای پاپ، بزرگترین کلیسای جهان در این منطقه قرار دارد. منطقه واتیکان دارای وسعت 0.44 کیلومتری است. این منطقه شامل شاهکار های معماری از جمله چندین موزه و کلیسا و آثار ارزشمندی همچون نقاشی مریم مقدس و مجسمه و محراب هایی که شاهکار معماری هستند. این دولت مستقل توسط پاپ، رهبر کاتولیک های جهان اداره می شود. آثار زیبا و چشم نواز از نقاش مشهور ایتالیایی مایکل آنژ در موزه های مختلف این منطقه به چشم می خورد. کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر نیز از مهم ترین مکان های این دولت شهر هستند. در موزه های این منطقه بسیاری از آثار مربوط به پاپ ها با موضوعات مذهبی نگهداری می شود.

جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت اول)

پانتئون

یکی دیگر از بناهای باستانی با شکوه شهر رم که قدمت آن به دوران روم باستان باز می گردد. این کلیسا در سال 80 بعد از میلاد دچار آتش سوزی شد و بخش هایی از آن آسیب دید اما بعد ها به طور مجدد بازسازی و مرمت شد. گنبد این بنا بسیار بلندو دارای 43 متر طول است و یکی از شاهکار های معماری روم باستان است. پانتئون از سال 609 میلادی وقف حضرت مریم و شهدای مسیحی شد و از آن به بعد به محل تدفین پادشاهان و اشخاص مشهور ایتالیا تبدیل شد.

جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت اول)

میدان رومی

یک بنای تاریخی در روم که قدم زدن در آن شما را به تاریخ 2000 سال پیش این منطقه می برد. این میدان دز گذشته از بخش های بسیار مهم روم باستان بوده است که امروزه قسمت هایی از آن باقی مانده است. این میدان مرکز مهم سیاسی و فرهنگی مردم روم باستان بوده است. معبد آنتونیوس پیوس، معبد وستا و طاق تیتوس از مهم ترین بناهای بجا مانده در این منطقه است.

جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت اول)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

شهر جرموک ارمنستان

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان