جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت دوم)

در ادامه مطلب قبلی به معرفی برخی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر رم ایتالیا می پردازیم.

فواره تروی

قدمت این بنای تاریخ مهم به قرن 17 میلادی باز می گردد. این بنای تاریخی از مهم ترین و محبوب ترین جاذبه های تاریخی شهر رم است. فواره تروی یک آبنمای بسیار زیبا با طراحی شگفت انگیز است و از شاهکار های قرن 17 میلادی محسوب می شود. این فواره روبروی یک بنای تاریخی قرار گرفته و دارای مجسمه ها و سنگ نماهای بسیار زیبا است. این فواره در مقابل دیوار پشتی یک کاخ به نام  Dukes of Poli ساخته شد. مراحل ساخت این فواره 1732 آغاز شد و تا سال 1751 به طول انجامید. در واقع ساخت این بنای تاریخی 19 سال طول کشید و شخصی به نام نیکولو سالوی آن را ساخت.

جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت دوم)

کلیسای سنت جان لاترا

یکی دیگر از بناهای تاریخی مشهور رم که یکی از زیباترین و چشمگیر ترین کلیساهای اروپا است. این کلیسا به سبک معماری کنستانتین ساخته شده و با وجود تغییرات و بازسازی ها در ادوار مختلف هنوز طرح و شاکله اصلی خود را حفظ کرده است. نمای آن به سبک باروت طراحی شده و قدمت آن به قرن 16 میلادی باز می گردد.

جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت دوم)

پله های اسپانیایی

مجموعه ای از پله ها و پاگرد ها که به یک کلیسای فرانسوی منتهی می شود. میدانی به نام میدان اسپانیایی نیز در نزدیکی این پله قرار دارد. در جنوب غربی همین بنای تاریخی یک خیابان معروف قرار دارد که مغازه های شیک و مجلل شهر رم در آن قرار دارند.

جاذبه های گردشگری شهر رم (قسمت دوم)

تپه پالاتین

تپه ای بسیار قدیمی که از اولین سکونت گاه های اهالی روم باستان است. باغ های ترانس در این تپه ساخته شده که قدمت آن به قرن 16 میلادی باز می گردد. این باغ ها دارای چمنزارهای زیبا، آبنما های تاریخی و درختان و گل های زیبا است. قدمت این بناهای ساخته شده در این تپه به قرن 9 پیش از میلاد بازمی گردد. این تپه همچنین مجل زندگی برخی از امپراتوران روم باستان بوده است که به همراه خانواده هایشان در این محل می زیسته اند.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

شهر جرموک ارمنستان

شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان