ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری صربستان (2)

در این مطلب به ادامه مقاله قبلی در مورد معرفی جاذبه های گردشگری صربستان می پردازیم. در مطلب قبلی با شهر بلگراد و جاذبه های دیگر صربستان آشنا شدیم. در ادامه به معرفی برخی دیگر از بهترین جاذبه های گردشگری صربستان می پردازیم.

منطقه Vinca

یک منطقه باستانی در نزدیکی بلگراد و بر روی یک تپه که معنی "تپه سفید" است. این منطقه از قدیمی ترین مناطق صربستان است که نشانه هایی از تمدن های اولیه صربستان در آن دیده می شود. اشیاء زینتی و باستانی مانند کاسه ها، جام ها و تندیس هایی از استخوان و سنگ در این منطقه کشف شده است که باعث هیرت زدگی گردشگران می شود. این منطقه در واقع نمایانگر تاریخ غنی کشور صربستان است. در این منطقه همچنین رستوران های ساحلی قرار دارد که با غذاهای لذیذ دریایی خود میزبان بازدید کنددگان و گردشگران هستند.

جاذبه های گردشگری صربستان (2)

رشته کوه Kopaonik

یک منطقه عالی و ایده آل برای ورزش های زمستانی در فصل زمستان است. یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های گردشگری در شبه جزیره بالکان که یک انتخاب عالی برای انجام ورزش های زمستانی در ماه های دسامبر تا آوریل است. این منطقه تفریحی دارای تلکابین و بالابر اسکی است. گردشگرانی که به پیاده روی و کوه نوردی در یکی از زیباترین رشته کوه های منطقه بالکان علاقه دارند، این منطقه را در اولیویت بازدید خود قرار می دهند. منطقه Kopaonik همچنین دارای کلیساهای چوبی قدیمی است که از جاذبه های تاریخی آن محسوب می شوند.

جاذبه های گردشگری صربستان (2)

منطقه باستانی Lepenski Vir

منطقه ای باستانی در شبه جزیره بالکان که قدمت آن به 9000 سال قبل از میلاد باز می گردد. برخی از تندیس ها و اشیاء باستانی دیگر این منطقه نشان دهنده قدمت بالای آن است. این منطقه باستانی یک انتخاب عالی برای باستان شناسان و گردشگران علاقه مند به مکان های باستانی است.

جاذبه های گردشگری صربستان (2)

شهر نیش

یکی از شهر های بزرگ و پر جمعیت صربستان که دارای جاذبه های گردشگری منحصربفردی است. این شهر با دانشگاه ها، یابود کنستانتین کبیر و قلعه نیش به شهرت و محبوبیت رسیده است. شهر نیش یکی از شهر های آرام و زیبای صربستان است که در هر گوشه آن بناهای تاریخی با شکوه دیده می شود.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد