ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری صربستان (3)

صربستان یک کشور زیبا با جاذبه های گردشگری متعدد که در مرکز شبه جزیره بالکان قرار دارد. 15 قله زیبا در ارتفاع های بالاتر از 2000 متر و پارک های ملی و پوشش های گیاهی مختلف در این کشور دیده می شود. در مطلب قبلی به معرفی جاذبه های گردشگری صربستان از جمله شهر نیش، منطقه وینسا و... پرداختیم. در دامه این مطلب به معرفی برخی دیگر از جاذبه های گردشگری صربستان می پردازیم.

رشته کوه زلاتار

یکی از زیباترین رشته کوه های صربستان با چشم اندازی منحصربقرد و شگفت انگیز که دارای جنگل ها، دریاچه ها و مراتف زیبا و سرسبز است. سه دریاچه مصنوعی در این منطقه قرار دارد که در کنار دره های سرسبز و کلیساها و صومعه های چوبی قدیمی، زیبایی خاصی به این کوهستان داده است. رشته کوه زلاتار با تلفیقی از طبیعت و تاریخ همواره مورد توجه گردشگران خارجی و داخلی قرار گرفته است و از محبوب ترین جاذبه های طبیعی صربستان است. در ماه های گرم سال می توان در دریاچه های این کوهستان به ماهیگیری و قایق سواری پرداخت و در ماه های سرد سال هدف بسیاری از گردشگران برای انجام ورزش ها و تفریحات زمستانی است.

جاذبه های گردشگری صربستان (3)

شهر لسکواس

این شهر به دلیل یک فستیوال سالانه به شهرت رسیده است. هفته کباب یک فستیوال سالانه است که در ماه سپتامبر به مدت یک هفته برگزار می شود. برای برگزاری این فستیوال بخش اصلی شهر تعطیل شده و غرفه هایی ایجاد می شوند تا در آن محصولات و آشپزی ارائه شود. این یک فستیوال سالانه محبوب در لسکواس است که صدای موسیقی و هیاهوی بازدید کنندگان و شرکت کنندگان بر جذابیت آن می افزاید.

جاذبه های گردشگری صربستان (3)

آرامگاه اپلناک

یک منطقه تاریخی در غرب صربستان که کلیسای مشهور سنت جرج و یک آرامگاه سلطنتی مربوط به خاندان کارادوردویچ، بخش های آن است. پیوندی از تاریخ و فرهنگ صربستان در این منطقه تاریخی مشادهده می شود که نمایانگر قدمت بالای این سرزمین است. کلیسای سنت جورج یا کلیسای اپلانک یک کلیسای ارتودوکس که قدمت آن به قرن 20 میلادی باز می گردد. مجموعه کلیسا و آرامگاه این منطقه دارای تزیینات فضای داخلی است.

جاذبه های گردشگری صربستان (3)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد