ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری صربستان (5)

در مطلب قبلی با جاذبه های دره شگفت انگیز موکرا گورا و دهکده منحصربفرد آن از جمله دهکده موکرا گورا و درونگراد آشنا شدیم، همچنین به معرفی شهر تاریخی نووی ساد و جاذبه های فرهنگی و تاریخی آن پرداختیم. در این مطلب به معرفی دیگر جاذبه های دره موکرا گورا و جاذبه های دیگر صربستان می پردازیم.

دهکده سیروگوجنو

یکی دیگر از مجموعه دهکده های دره موکرا گورا که از محبوب ترین مکان های توریستی این منطقه است. یک دهکده قدیمی با آداب و رسوم و فرهنگ سنتی و بومی صربستان که از جایگاه فرهنگی بسیار مهمی در صربستان برخوردار است. فعالیت اهالی این دهکده در زمینه صنایع دستی و هنر های سنتی است. گردشگرانی که قصد دارند با فرهنگ و رسوم صربستان و غذاهای لذیذ و سنتی این کشور آشنا بشوند، باید بازدید از دهکده سیروگوجنو را در اولویت اصلی خود قرار دهند.

جاذبه های گردشگری صربستان (5)

رود درینا

بزرگترین و پر آب ترین رود صربستان بعد از رود دانوب است. یک انتخاب عالی برای گردشگرانی است که قصد قایق سواری و تماشای چشم انداز های گیاهی و جانوری مناطق صربستان را دارند. گردشگران به کمک یک راهنمای مجرب می توانند به قایقرانی در این رود و گردش در طبیعت اطراف آن بپردازند.

جاذبه های گردشگری صربستان (5)

شهر Bela Crkva

یکی دیگر از شهر های توریستی صربستان که هر چند کوچک است و از نظر سطح اقتصادی از شهر های ضعیف صربستان است اما دارای چشم انداز های طبیعی منحصربفرد و تعدادی دریاچه و و رود است. این شهر از مقاصد محبوب گردشگران صربستان است.

شهر گولوباک Golubac

یکی دیگر از شهر های دارای پیشینه تاریخی بالا که مملو از قلعه های مرتفع است. این شهر در نزدیکی رود دانوب قرار دارد و دارای یک چشم انداز زیبا و منحصر بفرد از رود دانوب است. بلند ترین قلعه این شهر، قلعه دژرداپ نام دارد که مشرف به رود دانوب است و از بالای آن می توان با مناظری زیبا از رود دانوب و زیبایی های اطراف آن روبرو شد.

جاذبه های گردشگری صربستان (5)

فستیوال موسیقی EXIT

یکی از محبوب ترین فستیوال های موسیقی صربستان و اروچا که در ماه سپتامبر هر سال در شهر نووی ساد برگزار می شود.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد