ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری صربستان (6)

در مطالب قبلی در با دره موکرا گورا و دهکده های زیبای آن آشنا شدیم، همچنین به معرفی شهر های محبوب و مشهوری مانند شهر نیش، شهر بلگراد، شهر بلا کِرکوا پرداختیم. در این مطلب به معرفی دیگر چاذبه های گردشگری صربستان می پردازیم.

باغ وحش بلگراد

بلگراد، پایتخت صربستان مملو از جاذبه های توریستی تاریخی و طبیعی است و مقصد اصلی گردشگران صربستان است. این شهر یک باغ وحش بزرگ دارد که در سال 1936 ساخته شد. این باغ وحش در منطقه کله مگدان قرار دارد. باغ وحشی با مساحتی بالغ بر 3.5 هکتار که در خلال جنگجهانی دوم این باغ وحش نیز مانند سایز جاذبه های شهر بلگراد به شدت اسیب دید و بسیاری از گونه های جانوری آن از بین رفتند، بعد از هیاهوی جنگ جهانی این باغ وحش بازسازی شد و به شکل امروزی در آمد. باغ وحش بلگراد یکی از بهترین مکان های دیدنی شهر بلگراد است که گردشگران می توانند با خانوادهایشان به آن جا بروند و گونه های جانوری آن را از نزدیک ببینند و با آن ها از نزدیک عکس یادگاری بگیرند. نام دیگر این باغ "گود هاپ" است.

جاذبه های گردشگری صربستان (6)

دهکده دروِنگاد

یک مرکز فرهنگی هنری مهم در صربستان که محل برگزاری همایش ها و رویداد های سینما است. این دهکده توسط یک کارگردان مشهور صربی به نام کوستوریتسا ساخته شد. گارگردانان و هنرمندان سینما از سراسر جهان به این دهکده می آیند تا در همایش ها و رویداد های سالانه آن شرکت کنند. جشنواره کوستندورف مهم ترین رویداد سینمایی این دهکده است که اصغر فرهادی کارگران مشهور ایرانی نیز سابقه حضور در آن را داشته است.

جاذبه های گردشگری صربستان (6)

یادبود کنسانتین کبیر

شهر نیش یک شهر تاریخی و دومین شهر بزرگ صربستان است که میزبان یک تندیس مشهور و مهم به نام تندیس یادبود کنسانتین کبیر است. کنسانتین کبیر، فرماندار غرب امپراتوری روم بود که با صدور یک فرمان، پیروی از دین مسیحیت را در امپراتوری روم آزاد اعلام کرد. این فرمان به فرمان میلان مشهور است و دو بنای تاریخی مربوط به کنسانتین کبیر و لیسینیوس فرماندار شرق امپراتوری روم در این شهر قرار دارد تا تداعی گر فرمان میلان توسط این دو شخص باشد.

جاذبه های گردشگری صربستان (6)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد