ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری صربستان (7)

در این مطلب از مجموعه مطالب جاذبه های گردشگری صربستان به معرفی کوهستانه میروتش، کوهستان کوپائونیک، خیابان کنز میخایلوا و شهر ویمیناتسیوم می پردازیم. در مطلب گذشته با جاذبه های گردشگری صربستان، پادشاه شبه جزیره بالکان، از جمله باغ وحش بلگراد، دهکده درونگاد، دهکده های دره موکرا گورا و... آشنا شدیم.

کوهستان میروتش

تلفیق مناظری زیبا از رود دانوب و کوهستان میروتش یک چشم انداز بسیار زیبا و شگفت انگیز را ایجاد کرده است. کوهستان میروتش به طول 300 کیلومتر مربع در امتداد رود دانوب قرار گرفته است. رود دانوب از کنار صخره ها و ارتفاعات این کوهستان می گذرد تا به تنگه دیِرآپ می رسد. این تنگه بخشی از امتداد کوهستان میروتش است. مرتفع ترین قله این کوهستان استرباتس بزرگ نام دارد که کوهنوردان و گردشگران برای صعود از آن باید مجوز لازم را کسب کنند. این منطقه کوهستانی شامل قله ها و صخره های متعدد و دو شهر کوچک به نام های میلانوواتس و کلدوو و همچنین یک روستای کوچک به نام تکیا است. گردشگران و طبیعت گردان می توانند در رستوران ها و مراکز رفاهی این شهر ها به استراحت و خوردن غذاهای محلی و تماشای طبیعت زیبای این منطقع بپردازند.

جاذبه های گردشگری صربستان (7)

کوهستان کوپائونیک

یکی دیگر از رشته کوه های دیدنی صربستان که مقصدی مناسب برای انجام ورزش ها و تفریحات ورزش های زمستانی در فصل زمستان است. فصل تابستان در این کوهستان بهترین زمان برای لذت بردن از هوای مطبوع و خنک ارتفاعات آن است. یک گردهمایی کارآفرینی سالانه نیز در این منطقه برگزار می شود و کارآفرینان از نقاط مختلف اروپا در آن حاضر می شوند. این رشته کوه زیبا به "کوهستان آفتاب" نیز مشهور است.

جاذبه های گردشگری صربستان (7)

خیابان کنز میخایلوا

پس از گشت و گذار در کوهستان های صربستان به سراغ یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین خیابان های پایتخت صربستان می رویم. حیابان کنز میخایلوا که قدمت آن به قرن 19 میلادی باز می گردد و در آن زمان محل سکونت ثروتمندترین و با نفوذترین خانواده های صرب بود. این خیابان قدیمی ترین خیابان بلگراد بوده و هم اکنون به مرکز خرید اصلی شهر بلگراد تبدیل شده و یکی از شلوغ ترین خیابان های بلگراد است.

جاذبه های گردشگری صربستان (7)

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد