ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جاذبه های گردشگری لندن (2)

لندن با چشم انداز های طبیعی و گردشگری، موزه ها و کاخ ها و آسمان خراش ها مدرن و خیابان های شیک خود به شهرت رسیده است. لندن شهری با 16 میلیون گردشگر سالانه که از نقاط مختلف جهان برای دیدن زیبایی های آن به این شهر سفر می کنند. در مطلب قبلی با کاخ باکینگهام و چشم لندن که از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر لندن هستند آشنا شدیم. در این مطلب و مطالب بعدی قصد داریم شما را با دیگر جاذبه های گردشگری و فرهنگی شهر لندن آشنا کنیم.

برج لندن و تاور بریج

برج لندن یکی از جاذبه های گردشگری مهم در شهر لندن است که دارای طراحی بسیار زیبا و منحصربفرد می باشد. از بناهای نمادین شهر لندن که از جایگاه فرهنگی و تاریخی بسیار ارزشمندی برخوردار است. این بنای تاریخی متعلق به قرن 11 میلادی است و هم اکنون محل نگهداری گنجینه های ارزشمند بریتانیا و محل نمایشگا های مهمی همچون اسلحه ها و زره پوش های سلطنتی است. تاور بریج هم از مشهور ترین جاذبه های لندن است که در ارتفاع 61 متری از رود تایمز، بر روی آن ساخته شده است. تلور بریج دارای 2 برج به ارتفاع 61 متر است و در نزدیکی برج لندن قرار دارد. تاور بریج نیز مانند برج لندن از شاخص ترین نماد های بریتانیا است. بازدید از این جاذبه های فرهنگی و تاریخی در فصل تابستان گران تر و دشوار تر است؛ زیرا فصل تابستان اوج شلوغی و سفر گردشگران از تمام نقاط دنیا به شهر لندن است.

جاذبه های گردشگری لندن (2)

موزه بریتانیا

اگر قصد دارید با فرهنگ و تاریخ بریتانیا بیشتر آشنا شوید، بازدید از این موزه به شما گردشگران توصیه می شود. مجموعه های بی نطیر از آثار باستانی از جمله مرمر نماهایی از مومیان مصری، رامسیس دوم، دفینه قرن چهارم و... دیده می شود. این مجموعه آثار باستانی بالغ بر 13 میلیون اثر تاریخی است که هر کدام دارای ارزش و قدمت بسیار بالا هستند. موزه بریتانیا از بزرگترین و باشکوه ترین موزه های دنیا محسوب می شود که بازدید از آن به علاقه مندان تاریخ جهان توصیه می شود.

جاذبه های گردشگری لندن (2)

بیگ بنگ و ساختمان پارلمان

دو اثر متفاوت و تاریخی شناخته شده در لندن که مانند برج لندن و تاور بریج در نزدیکی یکدیگر قرار دارند. بیگ بنگ یک برج ساعت بسیار زیبا در لندن است که از نماد های مهم شهر لندن است. ساختمان پارلمان در نزدیکی این برج زببا قرار دارد. هر دو بنای تاریخی در کنار رود تایمز قرار گرفته اند و دارای چشم اندازی زیبا از رود تایمز هستند. بیگ بنگ با ارتفاع 97 متر یکی از بلندترین برج های ساعت در جهان است و یک ساعت بسیار بزرگ قدیمی در بالاترین نقطه آن قرار گرفته است. ساختمان پارلمان نیز محل استقرار دولت انگلستان است. هر چند وقت یک بار تورهای بازدید از ساختمان پارلمان برگزار می شود تا گردشگران از بخش های مختلف این ساختمان بازدید کنند.

جاذبه های گردشگری لندن (2)

موزه هنری لندن

موزه هنری لندن یا گالری ملی از زیباترین و باشکوه ترین موزه های هنری جهان است. آثار بسیار ارزشمندی از هنرمندان هلندی و ایتالیایی مربوط به قرن 16 و 17 میلادی در این موزه نگهداری می شود. گالری ملی انگلستان در بردارنده یک مجموعه ارزشمند از نقاشی های اروپایی است. علاقه مندان به آثار هنری نقاشان اروپایی می توانند با بازدید از این موزه هنری منحصربفرد با آثار هنری نقاشان بزرگی از جمله داوینچی و میکل آنژ آشنا شوند.

جاذبه های گردشگری لندن (2)

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد