جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان (1)

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان و پایتخت ایالت بایرن دارای جاذبه های گرشدگری تاریخی و طبیعی بسیار زیبایی است که با فرهنگ بایرنی و آداب و رسوم اهالی بایرن و جشن اکتبر این شهر گره خورده است. معماری زیبای ساختمان های قدیمی و مدرن این کلانشهر از شاخص ترین ویزگی های فرهنگی این شهر است. شهری که کل مردم دنیا آن را با سوسیس های گوشت، موزه ها، پارک ها، تیم باشگاهی مشهور و فستیوال های شبانه مانند جشن اکتبر می شناسند. تنها دفتر مرکزی شرکت معروف خودروسازی BMW در این شهر قرار دارد که یک ساختمان بسیار شیک و مدرن است. در ادامه این مطلب به معری برخی از زیبا ترین و بهترین جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان می پردازیم.

جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان

قدیمی ترین ساختمان مونیخ

شاید خیلی از افراد فکر کنند که یک کلیسا و یا یک بنای مذهبی، قدیمی ترین بنای شهر مونیخ است. اما قدیمی ترین ساختمان مونیخ یک حمام است. باستان شناسان طی حفاری هایی که در یک منطقه نزدیک به مونیخ به نام مارینهف انجام دادند، موفق به کشف یک توالت شدند که متعلق به قرت 13 میلادی بوده است؛ با این کشف یک سرنخ بزرگ برای باستان شناسان ایجاد شد و آنان پی بردند که مونیخ قرن 13 بسیار بزرگ و شگفت انگیز بوده است.

کاخ رزیدنس

یک کاخ با شکوه که در دوران قدیم محل زندگی دوک ها و پادشاهان بایرن بوده است. این کاخ دارای سه بخش اصلی است که قدمت اولین بخش آن در مقابل میدان مکس جوزف قرار دارد به قرن 16 میلادی باز می گردد. این کاخ با شکوه یک شاهکار معماری است که در زمان اوج سبک رنسانس ساخته شده است. موزه رزیدنس بخشی از این کاخ با شکوه است که بخش اول این کاخ را در بر می گیرد. محوطه اطراف بخش های مختلف این کاخ با طبیعت زیبا، باغ، فواره و آبنماهای زیبا احاطه شئه است.

جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان

کلیسای جامع بانوی ما

یکی از باشکوه ترین و زیباترین کلیساهای اروپا که قدمت آن به قرن 1 میلادی بازمی گردد. این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده و غلاوه بر دیوار های بلند دارای دو برج 100 متری است. گنبد های این کلیسا به سبک رنسانس ساخته شده است.

جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

اسامی برندگان اسفندماه باشگاه گردشگری

قرعه کشی کانال گردشگری

رستوران های مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مقاصد گردشگری

پله های اسپانیایی رم

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر