جایزه مسابقه

یکی بود یکی نبود غیر از خدای مهربون هیچکس نبود . در دهکده بسیار زیبا ، پیرمردی با همسرش زندگی میکرد.آنها بسیار فقیر بودند. تنها دارایی آنها یک اسب پیر بود .پیرمرد هرروز صبح با اسب خود بار حمل میکرد .یک روز آگهی بزرگی را در دهکده دید که در مورد مسابقه اسب سواری بود و جایزه آن یک کیسه سکه طلا بود .پیرمرد به خانه رفت و در مورد مسابقه با همسرش صحبت کرد و تصمیم گرفتند هرچقدر پول دارند خرج اسبشان کنند تا برای مسابقه اماده شود .

 

جایزه مسابقه

جایزه مسابقه

حتی خیلی از روز ها خودشان غذایی برای خوردن نداشتن و اسب پیر از این بابت خیلی ناراحت میشد. پیرمرد هرروز یونجه خوب و هویچ تازه برای اسب میخرید . اسب پیر هم هرروز در مزرعه میدوید تا پاهایش قوی شود . بلاخره شب قبل از مسابقه فرا رسید و همه اسب ها ی مسابقه یک جا جمع شدند که معاینه شوند و در میان اسب ها ، اسب جوان و قوی بود که هرسال مسابقه رو پیروز میشد و بلند بلند از خودش تعربف میکرد و میگفت : من یک سال است که هرروز تمرین میکنم و هفته ایی یکبار پیش دامپزشک میروم و هرروز یونجه تمیز میخورم . صاحبم بهم قول داده که با جایزه مسابقه برای من طویله جدید درست کند. اسب پیر وقتی این حرفها رو شنید، آهی کشید و گفت : صاحب من بسیار پیر است و همه دارایی خود را برای من خرج کرده تا من در مسابقه پیروز شوم و با پول جایزه برای خودش خانه ایی جدید بخرد.

اسب جوان در فکر فرو رفت وچیزی نگفت .صبح مسابقه فرا رسید و همه اسب ها منتظر بودنند که داور سوت مسابقه را بزند که ناگهان اسب جوان شروع کرد به بالا و پایین پریدن وتوجه همه را به خود جلب کرد و وقتی سوت مسابقه زده شد ، اسب پیر با سرعت حرکت کرد ولی خبری از اسب های دیگر نبود چون اسب جوان جلوی راه بقیه را گرفته بود و شیهه می کشید .اسب پیر مسابقه را برنده شد و پیرمرد بسیار خوشحال شد و خدارو را شکر کرد. اسب پیر وقتی همراه صاحبش منتظر گرفتن جایزه بود، اسب جوان را دید وگفت: تو قوی ترین و باهوش ترین اسب این دهکده هستی چرا اجازه دادی من برنده بشوم ؟اسب جوان گفت: صاحب من بسیار پولدار است و قرار بود که جایزه برای من خرج شود ولی من فعلا نیازی به طویله جدید ندارم و الان حس بسیار خوبی دارم که توانستم به شما کمک کنم . اسب پیر از اسب جوان تشکر کرد و همراه صاحبش به سمت خانه رفتند.

جایزه مسابقه

جایزه مسابقه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر