جزیره پرنس ادوارد کانادا - 5.0 out of 5 based on 1 vote
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جزیره پرنس ادوارد کانادا

جزیره پرنس ادوارد در کانادا قرار گرفته است که از جزیره ای با همان نام و چند جزیره کوچکتر تشکیل شده است. جزیره پرنس ادوارد یکی از سه جزیره دریایی است. این جزیره بخشی از سرزمین های سنتی Mi'kmaq است و در دهه 1700 به یک کلنی انگلیسی تبدیل شد و در سال 1873 به کانادا منتقل شد. پایتخت آن شارلوت تاون است. بر اساس سرشماری سال 2016، جزیره پرنس ادوارد دارای 142907 ساکن است.

اقتصاد این جزیره بر پایه کشاورزی است؛ که 25 درصد سیب زمینی کانادا را تولید می کند. این جزیره دارای چندین نام غیر رسمی است:  از جمله "باغ خلیج"، که اشاره به مناظر گیاهی و زمین های کشاورزی سرسبز در سراسر این جزیره دارد؛ و "محل تولد کنفدراسیون" یا "مهد کنفدراسیون که اشاره به کنفرانس شارلوت تاون در سال 1864 دارد.  از نظر تاریخی جزیره پرنس ادوارد یکی از شهرک های قدیمی کانادا است و از نظر جمعیت شناسی هنوز مهاجرت به این جزیره ادامه دارد.

جزیره پرنس ادوارد در حدود 200 کیلومتری (120 مایلی) شمال هالیفاکس- نوا اسکوشیا و 600 کیلومتری (370 مایل) شرق شهر کبک قرار دارد. و شامل یک جزیره اصلی و 231 جزیره کوچک است. کل این جزایر دارای مساحت 5،686.03 کیلومتر مربع می باشند. جزیره اصلی 56000 کیلومتر مربع می باشد و کمی بزرگتر از ایالات متحده آمریکا است. این بزرگترین جزیره در میان 104 جزیره در جهان و 23 جزیره موجود در کانادا است.

نام گذاری جزیره

در سال 1798، بریتانیا نام مستعار جزیره را برای پرنس ادوارد، نام گذاری کرد که نام دوک کنت پسر چهارم پادشاه جورج سوم و پدر ملکه ویکتوریا یود. پرنس ادوارد "پدر پرنسس کانادا" است.

در فرانسه، این جزیره امروزه ایلو دو پرینس ادوارد نامیده می شود، اما نام فرانسوی آن، ایل سن ژان (جزیره سنت جان) بود.

آب و هوا

آب و هوای این جزیره معمولی در نظر گرفته می شود ​​و شدیدا تحت تأثیر دریاهای اطراف قرار دارد. به همین ترتیب، به دلیل آب های گرم خلیج سنت لارنس، در مناطق خلیجی معتدل تر است. آب و هوای دقیق ان نیز به واسطه تغییر آب و هوایی در طول سال مشخص می شود.

در طول ماه های ژوئیه و اوت، میانگین روزانه دمای جزیره پرنس ادوارد، 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) می باشد. با این حال، در طول این ماه ها می تواند به دمای 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) نیز افزایش یابد. در ماه های زمستان از جمله ماه ژانویه و فوریه، متوسط ​​روزانه دمای آن 3.3 درجه سانتی گراد (26 درجه فارنهایت) است. میانگین بارش این جزیره به طور سالانه 855 میلی متر می باشد.

زمستان ها در این جزیره نسبتا سرد و طولانی اند اما خفیف تر از نقاط داخلی هستند، با شکل گیری جبهه های هوای سرد در قطب شمال و خنک تر بودن هوای دریای اقیانوس اطلس، تغییرات دما ایجاد می شود. از سمت خلیج سنت لارنس، آب وهوا بیشتر قاره ای می شود، بنابراین هرگونه هوای معتدلی را از بین می برد. دمای متوسط در ماه ژانویه ​​ 7 درجه سانتیگراد (19 درجه فارنهایت) می باشد. در طول ماه های زمستان، این جزیره معمولا طوفان های زیادی (که ممکن است باران و برف را تولید کند) را خواهد داشت.

تابستان ها نسبتا گرم هستند، اما به ندرت اذیت کننده هستند، و حداکثر دمای روزانه تنها گاهی اوقات به 30 درجه سانتی گراد می رسد (86 درجه فارنهایت). پاییز در جزیره پرنس ادوارد یک فصل خوشایند است.

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

بلیط رایگان به جزیره کیش ویژه اعضا

موزه پرنس ویلز هند

جزیره مرجان پاتایا تایلند

جزیره فی فی پوکت تایلند

جزیره جیمز باند پوکت تایلند

جزیره ناخا نوی پوکت تایلند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد