ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جلسه دوازدهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

خب توی این جلسه آپلود تصویر ویرایش تصویر رو برای پست رو کامل می کنیم

برای شروع یک فیلد جدید با نام img و Collation مثل قبل و type از نوع text به جدول post از طریق پایین قسمت structure اضافه می کنیم تا آدرس تصویر هم درون جدول پست ها بتونیم ذخیره کنیم .

این تصویر نشون میده از کجا باید فیلد جدید رو اضافه کنید :

 

جلسه دوازدهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHP

برای ادامه کار باید صفحه newpost.php رو تغییر بدیم تا بتونه تصویر هم دریافت کنه پس به این شکل تغییرش میدیم :


جلسه دوازدهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPخب همینطوری که توی کد بالا میبینید سشن رو دوباره استارت کردیم و بررسی کردیم که اگر سشن url ایجاد نشده بود اونو ایجاد کنیم چرا که در هر صورت از این سشن استفاده می کنیم تا اطلاعات رو در فیلد img ذخیره کنیم .
پس یا پیش فرض url از روی پست تنظیم شده که دو حالت داره یا مقدار خالی یا مقدار آدرس تصویر 
و حالت بعدی هم تنظیم نشدن url هست که در این صورت مقدار خالی رو برای اون توی شرط میذاریم که اگر ست نشده بود مقدار خالی رو بذاره و ما هم فیلد img رو به کوئری اضافه می کنیم و از $_SESSION[‘url’] استفاده می کنیم تا ذخیره کنیم تصویر رو و اگر تصویری وجود نداشت مقدار خالی جای فیلد img رو توی جدول میگیره

خب تا به اینجای کار ذخیره تصویر رو اوکی کردیم . میریم سراغ ویرایش تصویر 
برای ویرایش تصویر به این صورت عمل می کنیم :
اول از همه توی صفحه editpost.php.php این کد ها رو به شکل زیر تغییر بدین


جلسه دوازدهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPتوضیح :
همانطور که میبینید تصویر قبلی رو نشون میدیم به کاربر و میگیم این تصویر برای این پست ارسال شده است حالا اگر میخوای تغییر بدی دوباره تصویر بفرست .
نکته مهم :
میتونید بررسی کنید ببینید اگر فیلد تصویر خالی نبود نمایشش بدین به این صورت دیگه جای تصویر خالی نمیاد و میتونید بنویسید تصویر ندارد ، وقتی جای تصویر رو فراخوانی کنید و آدرس اون رو داخل آدرس تگ تصویر قرار بدین ، اگر تصویر نداشته باشه و یک رشته خالی برگردد ، این رشته خالی در داخل src تگ img قرار می گیرد ، که در این صورت اگر خالی باشه در مرورگر ها یک کادر تصویر باز میشه ، ولی تصویری توی اون لود نمیشه و این جلوه خوبی نداره بهتره اگر تصویر نداره و رشته ما خالیه ، چک کنیم و برای کابر بنویسیم بدون تصویر ، در این صورت کابر راحت تر متوجه میشه ، از طرفی دستوراتی مانند if حافظه و زمان چندانی نمیبرد بنابراین بهتر است این کار انجام شود .
خب موارد بالا که کاملا مشخصه برای آپلود تصویر جدید هم لازمه که دوباره یک فریم رو نمایش بدین برای این کار باید مقادیر سشن 
Post و url رو ست کنید تا اینکه نحوه نمایش آپلود به شکل آپلود تصویر دربیاد .
متوجه هستید که همانطور که توضیح دادم ، مقدار سشن url رو خالی قرار بدین تا اگر تصویری انتخاب نشد یا اگر کابر از ارسال تصویر منصرف شد مقدار خالی نشان دهنده این باشه که تصویر قبلی باقی بمونه و دیتابیس در قسمت img تغییری نکنه .
کد های زیر هم توی همین صفحه تغییر بدین :


جلسه دوازدهم آموزش عملی ساخت پروژه پنل وب سایت شخصی با PHPاینجا هم باید بررسی کنیم که ببینیم اگر سشن url خالی بود نیازی نیست فیلد img رو آپدیت کنیم در غیر اینصورت لازمه آپدیت کنیم .
همینطوری هم که میبینید قسمت update هم توضیح دادیم فقط یک نکته که دیدین اینه که لازم نیست تمام فیلد ها رو برای آپدیت ذکر کنید و فقط اونایی که لازمه رو مینویسیم و از بقیه با کاراکتر (,) جدا می کنیم .

تا اینجای کار یه چیز خیلی مهم یاد گرفتیم و اونم استفاده از پاس دادن اطلاعات بین صفحات است .
نکته : همونطور که گفتم نمیشه متغیر به صفحات html پاس داد یا از اونا استفاده کرد فقط میشه چند فایل html جداگانه ساخت و بر اساس منطق فایل های php آن ها رو اینکلود کرد.
حالت اول ) متغیر رو تعریف می کنیم و صفحه بعدی رو اینکلود می کنیم ، در این صورت متغیری که در صفحه اول تعریف کردیم در صفحه دوم قایل شناسایی و تغییر است .
حالت دوم ) ارسال متغیر ها به صورت آدرس یا به صورت post به صفحات دیگه که همانطور که دیدین صفحه میتونیم از این روش توی فریم و فهماندن اطلاعات به فریم کمک بگیریم .
حالت سوم ) این روش هم همان سشن هاست که اگر زیاد از این روش استفاده کنیم خطای کار رو بالا میبره پس اولویت با دو روش اول است ولی این حالت هم بسیار کاربردی است.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد