حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی

حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی همواره از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است ، به طوری که کسانی که از این شبکه های اجتماعی استفاده می کنند ، باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشند . اطلاعات شخصی برای هر کسی قابل اهمیت می باشد ، و هر کسی در حفظ این اطلاعات شخصی می کوشد ، امنیت رد و بدل شدن اطلاعات به سرویس دهنده هایی که شبکه های اجتماعی بر پایه آن ها نهاده شده است و همچنین خود شبکه ی اجتماعی و ساختار رمز نگاری شده آن مربوط می باشد .

 

حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی

در ادامه به راهکار هایی خواهیم پرداخت که لازم است، شما هم این راه کار ها را به کار ببرید تا امنیت کامل را در کنار امنیت نسبی این شبکه های اجتماعی داشته باشید . مهم ترین سد امنیتی در هر دستگاه دیجیتالی ، می تواند گذاشتن رمز عبور بر روی آن باشد ، با گذاشتن رمز بر روی دستگاه دیجیتال امنیت تا حدی تامین می شود ، روش دیگر گذاشتن رمز عبور بر روی نرم افزار شبکه اجتماعی است، درون تنظیمات هر شبکه اجتماعی می توان تنظیماتی را یافت که شما را برای گذاشتن رمز عبور بر روی نرم افزار یاری می دهد . این نکات امنیتی برای زمانی است که وقتی کسی به صورت فیزیکی به دستگاه شما دسترسی پیدا می کند نتواند به شبکه های اجتماعی و اطلاعات درون آن ها دست پیدا کند. روش های دیگر به این صورت است که از دسترسی سایرین به اکانت شبکه اجتماعی شما محافظت می کند.

برای نمونه یکی از روش های دست پیدا کردن به اکانت شما و اطلاعات شما، درخواست کد فعال سازی شبکه های اجتماعی است، فرض کنید کسی از شما میخواهد کدی که تلگرام به شما پیامک کرده را به او بدهید ، حتی آن فرد می تواند آن کد را از شما سرقت کند ، و همانطور که می دانید به وسیله آن کد خواهد توانست اکانت شما را نصب کند و به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. بنابر این باید بسیار هوشیار باشید و از دادن رمز به افراد ناشناس یا نصب برنامه هایی که اطمینان از آن ها ندارید و ممکن است به محتوای پیامک های شما دسترسی پیدا کنند ، خودداری کنید. زیر نظر گرفتن نصب های فعال که به آن سِشِن می گویند ، در شبکه های اجتماعی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و لازم است تا آن ها را بررسی کنید، تا مطمئن شوید که شخص و دستگاه دیگری به صورت غیر مجاز به اکانت آن شما دسترسی ندارد، با حذف این سشن ها در تلگرام هم می توانید دسترسی دستگاه های دیگر را به اکانت خود مسدود نمایید .

 

حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی

حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

رستوران های مالزی

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

هتل برج های طلایی کیش

مسجد ایرانیان در هند