حقایق جالبی در مورد غذاهای هندی که احتمالا نمی دانستید!

اگر تابه حال به هند سفر کرده باشید، مطمئنا از غذاهای تند و خاص آن امتحان کرده اید. جالب است بدانید که اکثر موادی که در تهیه غذاهای هندی استفاده می شود، از سایر کشورهای دیگر می باشند. غذاهای هندی  به دلیل استفاده از ادویه، بخصوص ادویه کاری و همچنین گوجه‌فرنگی معروف‌اند. در این مقاله قصد داریم شما را با ادویه های خاص هندی آشنا کنیم.

حقایق جالبی در مورد غذاهای هندی که احتمالا نمی دانستید!

مواد اولیه برای تهیه غذای هندی

مواد اصلی تهیه غذاهای هندی سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، گل‌کلم، هویج و نخودفرنگی می باشد؛ البته قدمت ورود آن‌ها به هند چندان زیاد نیست. مثلا سیب زمینی در اواخر قرن هجدهم میلادی برای تغذیه اروپایی‌ها در هند، وارد شبه‌جزیره هند شد. امروزه از سیب زمینی در اکثر غذاهای هندی و به صورت کبابی، سرخ‌شده و آب‌پز، جداگانه و در کنار سایر غذاها استفاده می‌شود.

حقایق جالبی در مورد غذاهای هندی که احتمالا نمی دانستید!

نظر آچایا (مورخ مواد غذایی)

یکی از مورخان مواد غذایی در هند به نام آچایا (Achaya)می گوید: «فلفل به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین چاشنی‌های غذاهای هندی می باشد که توسط جهانگردی پرتغالی به نام واسکو دو گاما از مکزیک به هند آورده شده است.» اگر غذاهای هندی را امتحان کرده باشید می دانید که گوجه‌فرنگی در اکثر غذاهای هندی استفاده می شود، این گیاه از آمریکای جنوبی تا اروپای جنوبی، از طریق انگلیسی‌ها به هند برده شد. اکنون از گوجه سسی به نام سس هندی تهیه شده که در جهان بسیار شناخته‌ شده است. هم چنین غذاهای متنوع در مناطق مختلف هند، نشان دهنده فرهنگ آن منطقه می باشد. در حال حاضر در تهیه غذاهای سنتی از مواد اولیه وارداتی استفاده می گردد؛ مثلا در جنوب هند برای تهیه سوپ علاوه بر برنج همراه با عصاره رسام، ترکیباتی محلی مثل زیره و دانه‌های گشنیز مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین در روش جدید تهیه این غذا، به آن فلفل و سیب‌زمینیِ سرخ‌شده‌ی تند نیز اضافه‌ شده است.

حقایق جالبی در مورد غذاهای هندی که احتمالا نمی دانستید!

غذاهای ویژه هندی

بعضی از غذاهای هندی در مراسم‌های مذهبی یا مراسم‌های خاص تهیه می‌شوند، مثلا آدیراسام نوعی پیراشکی هندی است که از برنج و آرد عدس سفید درست می‌شود. آدیراسام در اغلب خانه‌ها، معابد و رستوران‌های سنتی هند طبخ شده و به‌عنوان غذایی سنتی جزء وعده‌های غذایی شرادا نیز محسوب می شود. برخی کارشناسان معتقد هستند که مراسم‌های سنتی هندی باعث شده که غذاهای سنتی این مراسم‌ها، هویت خود را حفظ کنند. هم چنین غذاهای خانگی بیشتر به حالت سنتی خود نزدیک‌تر است، زیرا رستوران‌ها غذاهای سنتی را با کمی ابتکار و ترکیبِ مواد اولیه جدید طبخ می کنند. اگر بخواهیم به دلیل اصلی تنوع غذایی بپر دازیم می توان به قرار گرفتن هندوستان در مسیر تجارت جهانی اشاره نمود. در واقع بعد از وارد شدن غذاهایی از سراسر جهان به این کشور، غذاهای محلی هند تحت تأثیر مواد اولیه این غذاها قرار گرفتند و تغییرات زیادی در طبخ آنها ایجاد شد.

اگر قصد دارید به هند سفر کنید، پیشنهاد می کنیم حتما از غذاهای محلی این کشور امتحان نمایید.

حقایق جالبی در مورد غذاهای هندی که احتمالا نمی دانستید!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر