خدمات و حمل و نقل کشور سوئیس


خدمات:
هفتاد درصد از مردم سوئیس در بخش خدمات مشغول به کار هستند. این خدمات شامل بانک ها، بیمه و بخش جهان گردی می شود. به دلیل ثبات و امنیت مالی کشور ها و موسسات دیگر سپرده گذاری ها و سرمایه گذاری های خود را در بانک های این کشور انجام می دهند. یکی از منبع درآمد کشور سوئیس بانک های خصوصی این کشور هستند. شهر اصلی بانک داری در سوئیس زوریخ است. بانک های تجاری زیادی در این کشور وججود دارند که شامل بانک اتحادیه سوئیس، بانک اعتباری سوئیس، بانک لو و غیره می شود. هم چنین شش مرکز مبادلات سهام و بورس در این کشور قرار دارد که از مهم ترین و بزرگ ترین آن ها می توان مرکز مبادلات سهام زوریخ را نام برد. در این مرکز تجارت های بزرگ، از جمله تجارت طلا انجام می شود.

 

خدمات و حمل و نقل کشور سوئیس


کشور سوئیس یک چهارم از بودجه خود را صرف بیمه ها و امنیت اجتماعی خود می کند. به طوری که بیمه های عمر سوئیس در بین تمام کشور ها معروف است. این بودجه برای 188 شرکت است که 30 تا از این شرکت ها بیمه عمر و 44 شرکت مخصوص دوباره بیمه کردن یا بیمه گر اتکایی هستند. باقی شرکت ها هم برای انواع دیگر بیمه ها هستند.
به دلیل مناظر طبیعی و زیبای کشور سوئیس، این کشور قطب جهان گردی جهان شده است. هر ساله بازرگانان، سیاست مداران، جهان گردان و دوست داران طبیعت برای اوقات فراغت خود به این کشور سفر می کنند. از این روی صنعت گردش گری و جهان گردی مهم ترین صنعت سوئیس است. طبق آمار و مطالعات انجام شده در سال 2006 این کشور در حدود 13 میلیارد فرانک از طریق گردش گری درآمد زایی کرده و هر ساله این مقدار رو به رشد است. بیش ترین توریست ها در این کشور، متعلق به ایتالیا، آلمان، انگلستان، فرانسه و آمریکا هستند.

 

خدمات و حمل و نقل کشور سوئیس


حمل و نقل زمینی:
سیتم حمل و نقل سوئیس بسیار کارآمد و پیشرفته است. به علت وضع اقتصادی خوب مردم، بیش تر خانواده ها اتومبیل شخصی دارند. بنا براین از جاده ها بسیار خوب نگه داری می شود. در سوئیس، حدود 71 کیلومتر راه جاده ای و شوسه وجود دارد. دولت برای کم تر شدن ترافیک راه حلی اندیشیده و آن احداث تونل است. از این تونل ها، سه تونل جاده ای آلپی است که بسیار مهم است.
1- تونل گوت هارد با مسافت حدود 16 کیلومتر که بزرگ ترین تونل جاده ای دنیاست.
2- تونل خیابان بزرگ برنارد ( گریت استریت برنارد )
3- تونل سان برناردینو.
هم چنین این کشور تونل های راه آهنی زیادی در آلپ ساخته اند که در حدود 5/4 کیلومتر است.
طی اقدامی که دولت در سال 1994 انجام داد، همه پرسی ای انجام شد که نتیجه آن این بود: عبور و مرور ماشین های سنگین در جاده ها ممنوع شد. عده ی زیادی با این تصمیم مخالف بودند. اما زمانی که نتیجه آن را در سال 2004 بررسی کردند، فهمیدند این اقدام موجب پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی شده است. در طی این مدت تمام ماشینهای سنگین با قطار های مخصوص حمل می شدند.

 

 

خدمات و حمل و نقل کشور سوئیس

حمل و نقل هوایی:
در کشور سوئیس چیزی حدود 65 فرودگاه دارد که از این حیث در مقام 71 دنیا قرار دارد. فرودگاه زوریخ با تردد 21 میلیون مسافر شلوغ ترین فرودگاه سوئیس و هیجدهمین فرودگاه شلوغ دنیا شد. پس از ان فرودگاه ژنو با 11 میلیون مسافر دومین فرودگاه شلوغ سوئیس شد.
این حمل و نقل هوایی که پرواز های داخلی و بیم المللی انجام می دهند را شرکت های هواپیمایی مختلفی بر عهده گرفتند که از مهم ترین آن ها می توان به: سوئیس ایر، کراس ایر اشاره کرد. این شرکت ها را دولت فدرال، بلوک ها و سرمایه گذاران خصوصی به طور مشترک مالک آن هستند و اداره می کنند. سوئیس ایر در سال 1931 تاسیس شد و یکی از پر ترافیک ترین خطوز هوایی را داشت. اما بعد از 71 سال و درست در هنگام حادثه 11 سپتامبر، اعتبار آن نزد مردم پایین آمد و رو به ورشکستگی رفت. سپس در سال 2002 مسئولان آن به علت زیان مالی شدید، فعالیت آن را متوقف کردند و به اسم خطوط هوایی بین المللی سوئیس تغییر نام یافت.

 

خدمات و حمل و نقل کشور سوئیس


حمل و نقل دریایی:
با این که کشور سوئیس کاملا محصور در خشکی و بین کوه هاست، اما در سال 1941 دولت فدرال وقت طی حکمی بازرگانی دریایی سوئیس را به راه انداخت. این کشور با این ساحل دریایی مخصوص به خود را ندارد ولی یک ناوگان اقیانوس پیما دارد و 24 کشتی زیر پرچم آن فعالیت می کنند.

 

خدمات و حمل و نقل کشور سوئیس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

هتل سوئیس استانبول

هتل آدم و حوا آنتالیا

تور کیش 3 شب و 4 روز

هتل سوئیس گاردن مالزی

تور استانبول 2 شب و 3 روز ویژه شهریور 94

هتل و اسپای کلارک گرینز - ایرپورت ریزورت هند

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر