خستگی (2)

درباره آثار و علائمی که خستگی می تواند در فرد یا افرادی به وجود آورد گفتیم. در این مطلب به علت های به وجود آمدن خستگی می پردازیم که می تواند به هر فردی کمک کند تا بتواند بهترین شیوه زندگی را برای داشتن انرژی بیشتر و رفع خستگی و بهبود آن داشته باشد.

خستگی (2)

علت های خستگی چیست؟

خستگی در طیف وسیعی اعمال و فعالیتهای ما را در بر می گیرد که ممکن است دلایل زیاد و مختلفی را برای ایجاد آن به وجود آورد. از جمله مهمترین علت های خستگی می تواند موضوعات زیر باشد:

1.دلایل پزشکی و یا وجود بیماری: خستگی ممکن است نشانه ای از بیماری مانند تیروئید، بیماری قلبی و یا دیابت باشد.

2.علت های مربوط به سبک زندگی: مصرف الکل یا مواد مخدر و یا فقدان ورزش منظم می تواند منجر به خستگی شود.

3.دلایل شغلی: استرس در محل کار یکی از عوامل بروز خستگی است.


خستگی (2)

4.عوامل احساسی: افسردگی یا عدم انگیزه، نگرانی در مورد مشکلات نیز در بروز خستگی نقش به سزایی دارند. به طوریکه اگر فرد همواره از لحاظ احساسی در وضعیت خوبی نیست و غمگین و مایوس باشد،  این نیز می تواند منجر به خستگی در فرد شود.  بنابراین هر نوع بی انگیزگی و نگرانی در مورد مسایل مختلف نیز باعث بروز حالت خستگی در فرد می گردد.

5.کار زیاد: تلاش و فعالیت زیاد نیز از عوامل به وجود آورنده خستگی هستند. همچنین اگر خستگی بر اثر عوامل فوق در طولانی مدت نیز اتفاق افتد، در این باره نیز باید به پزشک مراجعه کرد.

6.عوامل زندگی: گاهی سبک و سیاق زندگی غلط می تواند عامل بروز خستگی شود. که از جمله موارد زیر علت های اصلی و مهم خستگی می باشند.

خستگی (2)

کمبود خواب یا خواب ناکافی: هر فردی در طول شبانه روز به شش الی هشت ساعت خواب مفید احتیاج دارد، و چنانچه تعداد ساعات خواب از این مقدار کمتر باشد، می تواند دلیلی بر بروز خستگی باشد. البته گاهی اوقات افراد به تعداد ساعات کمتری به این زمان برای خواب احتیاج دارند که در هر فردی با توجه به وضعیت و شرایطش فرق می کند و کاملا هم طبیعی است. اما چنانچه به طور میانگین فردی نتواند به قدر کافی از خواب عمیق در شبانه روز بهره مند باشد، این موضوع می تواند از دلایل اصلی کمبود انرژی و خستگی در فرد مطرح شود.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

قصه های من و خواهرم (2)

روش های کاهش خستگی چشم

سارا و مهمان کوچک (2)

مکانهای تاریخی شهر کرمانشاه و پیشینه آنها (2)

بهترین جاذبه های گردشگری شهر پکن (2)

راهنمای سفر به فلورانس (2)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر