خستگی (3)

خواب بیش از حد: بزرگسالانی که بیش از یازده ساعت در شب می خوابند، نیز دچار کمبود انرژی و خواب آلودگی  در طول روز می شوند. برای این منظور بهتر است در وقت مناسب در شب بخوابید و ساعات خواب خود را برای داشتن روزی با انرژی و قبراق تنظیم کنید.

خستگی (3)

مصرف الکل و مواد مخدر: الکل یک داروی افسردگی است که استفاده از آن، سیستم عصبی را بعد از مدتی کند کرده و الگوهای طبیعی برای خواب را در مغز دچار اختلال می کند. داروهای دیگر مانند سیگار و کافئین نیز سیستم عصبی را تحریک می کنند و باعث بی خوابی در فرد می گردند، که در نتیجه خستگی مفرط  را به بار می آورد.

اختلالات خواب:  مشکل اختلال در خواب ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد. گاهی اوقات سرو صدای همسایگان و عوامل بیرونی و یا محیط  خواب ناراحت کننده، همچنین عوامل شلوغ و آلودگی صدا در اتاق خواب باعث می شود خواب آلودگی برای فرد در طول روز منجر به ایجاد خستگی در فرد شود.

خستگی (3)

عدم تمرین منظم ورزشی و رفتارهای بی حوصله: فعالیت های بدنی و تحرک به منظور بهبود، تناسب اندام، سلامتی در همه ابعاد ( جسمی و روانی )، و کاهش استرس یک فعالیتی است که باعث بالا رفتن سطح انرژی می گردند. و چنانچه این فعالیت ها در زندگی حذف شوند و یا به طور منظم صورت نگیرند، منجر به خستگی و بی حوصلگی در فرد می شوند.

رژیم غذایی بد: رژیم هایی که حاوی کمی کربو هیدرات هستند و یا غذاهای پر چرب و حاوی کالری زیاد بدون تحرک بدنی، که از نظر تغذیه ای نیز ناسالم هستند باعث بروز خستگی می شوند و بدن نیز به علت کم تحرکی، سوخت و ساز کافی برای این گونه مواد از خود نشان نمی دهد. مواد غذایی مثل شکلات و یا نوشابه هایی که عملکرد بهتری را برای بدن فراهم نمی کنند،  نیز فقط باعث افزایش انرژی موقت در بدن می شوند و به سرعت انرژی فرد را تحلیل می برند و بدن بعد از مدتی خسته تر می شود.

خستگی (3)

عوامل فردی: گاهی بعضی از بیماری های شخصی یا آسیب های فردی مثل تعهدات  بیش از حد ( به عنوان مثال کار دو شغله ) و یا مشکلات مالی نیز می تواند باعث ایجاد خستگی در فرد گردند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

قصه های من و خواهرم (3)

روش های کاهش خستگی چشم

راهنمای سفر به فلورانس (3)

دیدنی های تاریخی شهر یزد (3)

جاذبه های گردشگری مونیخ آلمان (3)

جاذبه های گردشگری صربستان (3)

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر