خوابیدن با جوراب بد یا خوب !

خوابیدن با جوراب بد یا خوب !
خواب بخشی حیاتی زندگی هر فرد است و انسان ها حدود یک سوم روز خود را در خواب هستند. این  طور به نظر می رسد که خوابیدن با جوراب باعث گرم شدن بیش از حد پاها می شود ولی حقیقت این است که پوشیدن جوراب در زمان خواب می تواند به تنظیم دمای بدن کمک کند. مطالعه ای که در سال 2007 انجام شد اثبات کرد؛ بزگسالانی که در زمان خواب جوراب می پوشند سریع تر به خواب می روند. به این علت که دمای مرکزی بدن در زمان شب پایین می آید و حدود ساعت 4 صبح به حداقل میزان خود می رسد. متوسط دمای بدن  98 درجه فارانهایت است که  در طول  24 ساعت شبانه روز حدود  یک الی  دو درجه تغییر می کند.
گرم کردن دست ها و پاها می تواند باعث گشاد شدن  رگ های خونی شود و این مساله باعث آزاد شدن گرما از طریق پوست شده و دمای مرکزی بدن کاهش می یابد و این مساله پیامی برای مغز ارسال می کند که زمان خوابیدن است.
خواب و دمای بدن:

خوابیدن با جوراب بد یا خوب !
دمای مرکزی بدن تحت تاثیر ساعت بیولوژیکی است. ساعت بیولوژی بدن، زمان خوابیدن را کنترل می کند و باعث می شود، شخص در شب بخوابد و روز بیدار شود.
دمای بدن  در طی روز  افزایش می یابد و در بعد از ظهر  به بالاترین زمان خود می رسد و در این زمان معمولا افراد احساس سرحال بودن می کند. دمای بدن در طول شب کاهش می یابد و باعث می شود فرد احساس خواب آلودگی کند.
وقتی فرد به خواب می رود، دمای بدن  یک الی  دو درجه دیگرکاهش می یابد؛ علت می تواند این باشد که بدن در حال حفظ کردن انرژی برای سایر فعالیت ها است. اگر شما با جوراب به خواب بروید، این کار می تواند به تنظیم دمای بدن کمک کند. تنظیم مناسب دمای بدن باعث می شود، شما تمایل داشته باشید تا تخت خواب خود را سرد نگهدارید. چیزی بین 60 تا 67 درجه فرانهایت.
فواید خوابیدن با جوراب چیست؟

خوابیدن با جوراب بد یا خوب !
باعث می شود خوابی راحت داشته باشید
سرمای پا یکی از دلایل متداولی است که مردم در هنگام خواب جوراب می‌پوشند. درواقع اگر پای شما سرد باشد، به سختی می‌توانید بخوابید و با جوراب پوشیدن پای شما گرم می‌شود و راحت‌تر می‌توانید بخوابید. با جوراب پوشیدن، گردش خون پای شما سریع‌تر می‌شود و همین امر باعث گرم شدن بیشتر پا می‌شود.
بهترین راه برای بهبود ترک‌های پا
آیا تا به حال شده است که صبح از خواب بیدار شوید و ببینید که پاهایتان درد می‌کند یا ترک خورده است؟ خوابیدن با جوراب می‌تواند از ترک خوردن پاهای شما پیشگیری کند و از آن‌ها محافظت کند. به جرات می‌توان گقت این یکی از بزرگترین مزیت‌های پوشیدن جوراب به هنگام خواب شبانه است. علاوه بر بهبود ترک‌های پا می‌توان با مرطوب‌کردن پا با انواع لوسیون‌ها قبل از جوراب پوشیدن به داشتن پاهای نرم و سالم کمک زیادی کرد.
مقابله با قارچ‌ها و باکتری‌ها

خوابیدن با جوراب بد یا خوب !
پوشیدن جوراب کمک خواهد کرد تا از پاهایتان در مقابل گرد و خاک و باکتری‌ها محافظت شود. بدین ترتیب به راحتی از بوجود آمدن قارچ و انواع عفونت جلوگیری می‌شود.
پیشگیری از عرق کردن زیاد پاها
شرایط تعریق بیش از اندازه و غیر طبیعی در مناطق خاصی از بدن، به صوص پاها، عارضه‌ای‌ است که با نام هایپرهیدروز شناخته می‌شود. اگر شما از تعریق زیاد در پاهایتان رنج می‌برید، پوشیدن جوراب هنگامی که خواب هستید کار آرامش‌بخشی است، چرا که جوراب عرق را جذب می‌کند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

تماس با ما

همکاری با ما

تور کیش با پرواز ماهان

تور دبی با پرواز ماهان

تور آنتالیا با پرواز ماهان

تور دبی ویژه شهریور 94 با پرواز ماهان