خواص دارویی بلک بری - 5.0 out of 5 based on 1 vote

خواص دارویی بلک بری

میوه بلک بری در میان بذر های سردسیری مثل بلوبری و رزبری انتخاب مناسب تری به دلیل سادگی در کاشت دارد. به خاطر داشته باشید که بلک بری را با تمشک بدون خار یا میوه هایی از این دست اشتباه نگیرید. ساقه های بلک بری در ابتدای تشکیل قرمز رنگ و شامل پرزهایی نامنظم بر روی ساقه است. شکوفه میوه ی بلک بری در ابتدای تشکیل مثل غنچه گل رز بوده و بعد از باز شدن گل و تشکیل میوه رنگ آن سبز و قرمز و سپس به مشکی می رسد. کلسترول مضر در میوه ی بلک بری وجود ندارد و در طب سنتی نیز از میوه و برگ و ریشه آن استفاده دارویی و درمانی زیادی می کنند. یونانیان در گذشته بلک بری را با نام میوه ی نقرس می شناختند چون که در طب یونان، این میوه برای درمان نقرس استفاده می شده است. 

خواص دارویی بلک بری

از میوه های محبوب برای تولید مربا در جهان میوه بلک بری است. شاه توت را با بلک بری اشتباه نگیرید. شاه توت آبدار تر از بلک بری و طعم این دو میوه کاملا با هم متفاوت می باشد. به بیان دیگر این دو میوه از یک خانواده و بلک بری از لحاظ طعم به رزبری شبیه می باشد. بلک بری یک میوه بسیار خوشمزه از جنس تمشک و از خانواده Rosaceae می‌باشد.

خواص دارویی بلک بری

اگر قصد کاشت میوه بلک بری را دارید و می خواهید با کاشت و خوردن آن از مزایای بی نظیر این میوه بهره مند شوید، خوب است بدانید که بلک بری یک گیاه دو ساله با ساقه های راست است و دارای برگ های سبز تیره ای می‌باشد و خوشه گل های سفید و صورتی تولید می‌کند که در نهایت به میوه تبدیل می‌شوند. گیاه باردهی بسیار بالایی دارد، میوه های نارس به رنگ سبز و قرمز هستند و بعد از رسیدن، سیاه رنگ، آبدار و براق می‌شوند. خواص دارویی و درمانی این میوه ، زمانی که به شکل قرمز رنگ است افزایش می یابد. بلک بری یک منبع بسیار غنی از ویتامین A، B1، B2، B3، B6، فولات، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین K است. همچنین دارای مقادیر بسیار زیادی کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی است و فاقد کلسترول مضری است.

خواص دارویی بلک بری

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

هتل بلک برد استانبول

فست فود بلک اند وایت کیش

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر