خواص دارویی خوردن گردو

یکی از میوه های مغز دار ارزشمند ، گردو است. گردو سرشار از پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها، آنتی اکسیدان‌ ها و مواد معدنی است. واژه جوز معرب گوچ پارسی میانه به همین معنی است. جالب است بدانید که مغز گردو و بذر کتان حاوی بیشترین اندازه اسید چرب امگا ۳ در میان مواد غذایی گیاهی هستند. برای درست عمل کردن مغز، به امگا ۳ نیاز داریم بنابر این خوردن گردو را به دانش آموزان، دانشجویان و افرادی که فعالیت فکری مداوم دارند، توصیه می کنیم.

 

خواص دارویی خوردن گردو

کالری گردو زیاد بوده به طوری که حدود ۶۵۴ کالری در هر ۱۰۰ گرم گردو وجود دارد. برای افرادی که رژیم غذایی خاصی را رعایت می کنند، به خصوص افراد دارای اضافه وزن توصیه می شود ، کالری را محاسبه کرده و از کالری روزانه خود کم کنید. به این ترتیب ترس از چاق شدن را نخواهید داشت. از خواص دارویی گردو می توان به خوردن گردو بعد از غذا اشاره نمود چرا که می تواند باعث کاهش آسیب‌هایی شود که غذاهای چرب به سرخرگ‌ها وارد می‌کنند. گردو حاوی ترکیباتی است که تا حدودی از سفت شدن سرخرگ‌ها جلوگیری و به حفظ انعطاف پذیری آنها کمک می‌کند.

گردو سرشار از آرژینین و یک آمینو اسید است که بدن از آن برای تولید اکسید نیتریک استفاده و وجود این ماده برای حفظ خاصیت انعطاف پذیری قلب ضروری است. فیبرهای غذایی تأثیر بسیار خوبی روی عملکرد روده‌ها می‌گذارد و خوشبختانه فیبر در ترکیبات گردو تا حد قابل توجهی موجود و باعث می‌شوند تا روده ها کار دفع را راحت‌تر انجام دهند. جالب است بدانید که مصرف ۲۵ گرم گردوی تازه حدود ۱۵ درصد نیاز روزانه‌ی ما به ویتامین E که ویتامین جوانی است را تأمین می‌کند. این ویتامین چین و چروک را از پوست دور می‌کند. گردو چربی سوز طبیعی است. خوردن گردو باعث افزایش حساسیت به انسولین شده و در کاهش وزن تاثیرگذار است . در آخر خوب است بدانید که گردو خاصیت MUFA دارد و اینبدین معنی است که دارای چربی مفید بوده و چربی های مضر و اشباع شده را در بر ندارد و این چربی های مفید، چربی های دور شکم و پهلو را با افزایش یک سوخت ساز مناسب از بین می برند.

 

خواص دارویی خوردن گردو

خواص دارویی خوردن گردو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص درمانی موز

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر