خواص درمانی بید - 5.0 out of 5 based on 1 vote

خواص درمانی بید

یکی از گیاهان دارویی که در طب سنتی بکار برده می شود، برگ بید است. پوست درخت بید یکی از ترکیبات آسپرین و دیگر مسکن های تجاری است و به عنوان یکی از درمان ها و مسکن های طبیعی محسوب می شود. پوست درخت بید حاوی اسید سالیسیلیک بوده و به عنوان یکی از ترکیبات آسپرین استفاده می شود. استفاده از بید سفید همچنین برای کاهش تب مربوط به سرماخوردگی و مقابله با بی خوابی مؤثر است. برگ های درخت بید را برای کاهش زگیل استفاده می کنند.

 

خواص درمانی بید

امکان تسهیل خونریزی با پوست درخت بید میسر است بنابراین برای افرادی که دچار خونریزی شدید، دچار جراحت، زخم معده و اثنی عشر هستند و همچنین افراد آلرژیک نسبت به داروهای ضدالتهاب، خانم های باردار و شیرده توصیه نمی شود. درمان تب های شدید، درمان درد های تناسلی، درمان زردی پوست( یرقان)، درمان تشنج، خواب آور، استعمال خارجی، برطرف کننده شوره سر، لطیف کردن مو، تسکین دردهای مفصلی از عمده خواص برگ بید است و برای بهره مندی از خواص آن می بایست، قبل از غذا نصف استکان میل شود.

استفاده ی زیاد و بیش از اندازه ی این گیاه می تواند باعث بروز واکنش های آلرژیک یا مشکلات گوارشی شود. بید سفید یکی از معدود گیاهانی است که ممکن است باعث کاهش میل جنسی شود. اگر به آسپرین حساسیت دارید نباید از عصاره ی درخت بید استفاده کنید. در برخی افراد مصرف این عصاره باعث بروز خستگی، حالت تهوع و سیاه شدن مدفوع می شود. اگر شما داروهای ضدانعقادی مانند وارفارین مصرف می کنید از مصرف عصاره ی درخت بید دوری کنید. میزان تانین عصاره ی درخت بید زیاد است بنابراین امکان دارد در برخی افراد باعث ایجاد حالت تهوع شود. عرق برگ درخت بید( بید شیرین ) همان خاصیت آسپرین را در پیشگیری از سكته مغزی و حمله قلبی و رقیق سازی خون دارد، البته به میزانی ضعیف تر و یك ضد درد است و بر خلاف آسپرین به معده هم آسیب نمی زند.

عرق بید تب‌بر است و برای سرماخوردگی‌ها می‌توان روزی ۲ استکان عرق بید نوشید. برای بازشدن مجاری ادرار که در اثر حرارت و گرم مزاجی باشد نیم گرم برگ بید را در آب جوشانده بیمار در آن بنشیند. برای درمان جوش‌های پوستی با جوشانده برگ درخت بید (عرق بید) صورت را بشوئید. برای درمان چرک گوش کافیست 2 قطره از آب برگ بید را داخل گوش خود بچکانید.

 

خواص درمانی بید

خواص درمانی بید

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مطالب مشابه

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص درمانی موز

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر