خواص زنجبیل

زنجبیل چیست؟

خواص زنجبیل

زنجبیل سبزی ریشه ای است که در انواع غذاهای به عنوان ادویه استفاده می شود. زنجبیل از خانواده زردچوبه است. در طب سنتی، زنجبیل برای درمان حالت تهوع و سرگیجه استفاده شده است. همچنین به عنوان تقویتکننده تستوسترون نیز کاربرد دارد.
زنجبیل را می توان به صورت تازه، خشک، پودر ویا به عنوان یک روغن استفاده کرد، و گاهی اوقات به غذاهای فرآوری شده و لوازم آرایشی نیز افزوده می شود.

ارزش غذایی زنجبیل

• کلسیم 1 گرم
• کربوهیدرات 18 گرم
• فیبر غذایی 2 گرم
• آهن 3 گرم
• منیزیم 10 گرم
• پتاسیم 415 میلی گرم
• سدیم 13 میلی گرم
• ویتامین B-6 10 گرم
• ویتامین C 18g

خواص درمانی زنجبیل

خواص زنجبیل

1. تهوع: در طب سنتی برای درمان حالت تهوع، زنجبیل استفاده شده است. شواهد نشان می دهد که در صورتی که چای لیمو به همراه زنجبیل مصرف شود می تواند به طور قابل ملاحظه ای بر حالت تهوع به ویژه در زمان بارداری تاثیر بگذارد.

2. ضد التهاب: زنجبیل، مانند زردچوبه تاثیر عمیقی بر فرآیندهای التهابی بدن دارد به ویژه در ارتباط با استئوآرتریت. همچنین می توان به عنوان یک درمان موضعی برای کاهش درد مفاصل استفاده شود.

3. تسکین دهنده آرتروز

4. بهداشت و سلامت روده: زنجبیل، مانند بسیاری از ادویه های ریشه ای دیگر مانند زردچوبه تاثیرات مثبتی بر نحوه هضم غذا در بدن دارد و می تواند بر سلامت دراز مدت روده، تاثیرگذار باشد. مصرف زنجبیل به وسیله دو عامل عمده در هضم غذا کمک می کند: 1- حفاظت از التهاب روده و 2- افزایش سرعت حرکت "معده". به عبارتی، زنجبیل باعث می شود که ما سریع تر غذا را هضم کنیم و همچنین از روده در مقابل اثرات منفی غذاها محافظت می کند.

5. پیشگیری از سرطان: اثرات مصرف زنجبیل فقط اثرات کوتاه مدت نیستند، بلکه بر اساس برخی شواهد مصرف زنجبیل از بروز سرطان های کولون و روده نیز جلوگیری می کند. این سرطان ها به عوامل مختلفی مانند رژیم غذایی نادرست بستگی دارند. رژیم غذایی که فاقد سبزیجات کافی باشد و یا بیش از حد از گوشت قرمز استفاده شود نادرست تلقی می شوند. اما با مصرف زنجبیل می توان تا حدودی از اثرات منفی این نوع از رژیم های غذایی کاست.

6. سلامت خون و مدیریت کلسترول: مطالعات نشان می دهند که مصرف زنجبیل می تواند کلسترول خون را کاهش دهد، بنابراین مصرف زنجبیل به طور غیر مستقیم موجب کاهش ابتلا به عوارض شدید قلبی که در ارتباط با فشار خون بالا است می شود. همچنین حمله قلبی، سکته مغزی، آنوریسم و مشکلات پلاک شریانی را نیز کاهش می دهد.

خواص زنجبیل

7. سلامت خون و سایر لیپید ها: مطالعات نشان می دهد به جز کاهش سطح کلسترول، مصرف زنجبیل می تواند سطح تقریبا تمام چربی های دیگر را در جریان خون کاهش دهد و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد و تأثیر مثبت بر سلامت قلب دارد.

8. حافظه: صرفنظر از کاهش خطرات مرتبط با بیماری آلزایمر، مصرف زنجبیل می تواند به طور فعال حافظه افراد سالم را بهبود بخشد.

9. درد عضلانی: علاوه بر خواص ضد التهابی، زنجبیل برای کاهش دردهای عضلانی و درد مفاصل نیز کاربرد دارد. به همین دلیل مصرف آن به ویژه به ورزشکاران توصیه می شود.

10. اثرات ضدباکتریایی: گینگرول، یک ماده فعال در زنجبیل است که اثرات ضد باکتریایی زیادی دارد. مصرف زنجبیل در رژیم غذایی احتمال ابتلا به عفونت های باکتریایی را کاهش می دهد و از بیماری های گوارشی و مشکلات دندان پیشگیری می کند.

11. مواد معدنی مغذی: مواد معدنی مغذی موجود در زنجبیل عبارتند از: کروم، منیزیم، روی و پتاسیم. این مواد نقش مهمی در گردش خون، رشد مناسب، ترمیم بافت ها، سلامتی باروری، تراکم استخوان ها و سلامت متابولیسم بدن دارند.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

مطالب مشابه

خواص درمانی آناناس

خواص درمانی انگور فرنگی

خواص درمانی توت سفید

خواص دارویی توت فرنگی در درمان بیماری ها

خواص درمانی موز

خواص دارویی مصرف نارگیل تایلندی

امتیاز کلی این مطلب (0)

0 از 5 ستاره
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد