خواص پیاز در درمان بیماری

پیاز یکی از گیاهانی است که اکثر افراد هنگام غذا خوردن از آن استفاده می کنند. پیاز خواص فراوانی دارد و از نظر طب سنتی طبع آن گرم و خشک است. پیاز خام دارای ویتامین(ث) فراوان و ویتامین های آ و ب، املاح معدنی از قبیل گوگرد، آهن، آهک، فسفر، پتاسیم، سدیم، ید، سیلیس، کلسیم، اینولین، صمغ و موم است. از پیاز به عنوان یک آنتی بیوتیک قوی یاد می کنند که دارای خاصیت میکروب کشی قوی است.

 

خواص پیاز در درمان بیماری

پیازهای قرمز و زرد شامل منابع ترکیبات شیمیایی کوورستئین و حاوی ید و در درمان گواتر تأثیر دارند. کوورستئین از مواد ضداکسید کننده و ضدالتهاب و ضمناً آرام بخش و مسکن است به علاوه سیلیس موجود در پیاز نیز در نگهداری استخوان‌ها و رگ‌ها ضروری است. مردم در قدیم بر این باور بودند که وقتی پیاز داخل جوراب گذاشته و پوشیده شود با این کار می‌توان خون را پاکسازی کرد.

در تحقیقات جدید این ادعا مورد تایید قرار گرفته که ترکیب‌های سولفوریک در پیاز علت خواص درمانی آن است. سرفه‌های خشک به تحریک گلو یا عفونت مربوط می‌شوند که در صورت عدم‌ درمان به‌ موقع ممکن است مزمن شوند. مصرف پیاز برای تسکین سرفه های خشک و دردناک به همراه عسل به‌ عنوان یک درمان طبیعی برای سرفه و سرماخوردگی به رسمیت شناخته شده است. در واقع شربت حاصل از این دو ماده غذایی مانع از حاد شدن مشکل سرفه می‌شود. از ترکیب این دو ماده شربتی حاصل می‌شود که خواص عسل و پیاز را یکجا دارد و برای تسکین سرفه و تقویت دستگاه ایمنی مؤثر عمل می‌کند. می توانید مطمئن باشید که این شربت عارضه و خطری ندارد. پیاز یک شهرت جهانی در دفع خلط دارد. خواص بی‌نظیر آن در دفع باکتری‌ها و تمیزی مجاری تنفسی مورد تایید بسیاری از محققان است. این ماده غذایی حاوی میزان زیادی آنتی ‌اکسیدان است و خواص سم‌زدایی و تصفیه کنندگی اعجاب انگیزی است، در نتیجه برای کنترل سرفه‌ها بسیار مؤثر عمل می‌کند. خوردن پیاز می‌تواند تحریک و خارش گلو را تا حد قابل توجهی تسکین دهد. این ترکیبات مانند آنتی‌بیوتیک عمل می‌کنند چون قادر هستند با میکروارگانیسم‌هایی که به مجاری تنفسی حمله می‌کنند مقابله کنند.

 

خواص پیاز در درمان بیماری

خواص پیاز در درمان بیماری

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
افزودن نظر
  • هیچ نظری یافت نشد.
قدرت گرفته از کومنتو فارسی جوملا نال

مطالب مشابه

مالزی در یک نگاه

رفت و آمد در مالزی

تعطیلات در مالزی

مسجد ایرانیان در هند

سیکاندرا در هندوستان

ارگ آگرا در هند